Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A feministák támogatják...

A feministák támogatják sorkatonaság esetében is az 50%-os női kvótát?

Figyelt kérdés
A vezetői helyekre, pártokba és Parlamentbe 50%-ot akarnak. Ezt akarják esetlegesen a lövészárkokba is?

2022. máj. 24. 23:33
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
35%

Eleve hülyeség az egész kérdés, de legalább a puhap.cs "férfiak" kiélhetik magukat a lepontozásokkal. A kvóta már alapból egy szükséges rossz, amire azért van szükség, mert egyébként nem valósul meg, amit a #14 ír. Az lenne a lényeg, hogy pl.egy állásinterjún ne a nem döntsön, hanem az, hogy ki az alkalmasabb személy a munkára, ha a férfi, akkor ő, ha a nő, akkor ő.

Háború esetén először a HIVATÁSOS katonákat viszik be. Mivel az nő is lehet, ha azt a pályát választotta, igen támogatnám, hogy menjen a lövészárokba nő is, hisz onnantól, hogy hivatásos katona lett egyenlő jogokkal és kötelességekkel rendelkeznek. A civileknél teljesen más a helyzet. Ha egy családot nézünk, az egyik szülőnek a gyerekekkel kell maradnia. Azt is támogatnám, ha az menne harcolni, aki arra alkalmasabb, pont úgy, mint minden más területen. Na, most, ha te úgy érzed, hogy a nőd (aki amúgy nem létezik, tehát csak elméleti), alkalmasabb rá, akkor menjen ő. Az más kérdés, hogy szerintem az neked ciki.

#11

2022. máj. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
62%
Nevetséges, mennyire ki tudják magyarázni a feministák, miért nem kell kvóta a sorkatonaságba, miközben mindenhol nemek egyenlőségére törekednek, ahol az előnyös.
2022. máj. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:
Mondjuk feltehettem volna a kérdést úgy is, hogy a szénbányába kell-e, akkor vajon azt mondták volna, hogy nem támogatják a szénfejtést? :) Vagy az útszéli szakmunkások mellett sem szoktam nőt látni, hm...
2022. máj. 25. 11:07
 24/48 A kérdező kommentje:
21 Kötelező besorozásról beszélünk, nem saját akaratról. Ilyen esetben egy férfi sem döntheti el, hogy megy vagy sem.
2022. máj. 25. 11:08
 25/48 anonim ***** válasza:
33%

#24! Először jussunk el odáig, hogy képes vagy szöveget értelmezni. Leírtam külön a hivatásos katonákra és a civilek sorozására vonatkozó véleményem. Ne keverd össze!

Az is vicces, hogy a #23 kommentedben úgy teszel, mintha mindenki azt írta volna, hogy "nem támogatja a katonaságot". Hol is vannak azok a válaszok?🤔

#21

2022. máj. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:

25 Én meg lírtam világosan, hogy KÖTELEZŐ sorkatonaságról beszélek, amikor ugyanis támadás ér egy országot, akkor nem a te önrendelkezésed és szabd akaratod a fontos, hanem az ország védelme. Egyértelmű, hogy saját magától senki nem menne meghalni.

Ilyen esetben tehát nem válasz az a feministák részéről, hogy ők alapból nem támogatják. Sajnos állást kell foglalni, hogy akarsz-e 50%-ot a lövészárkokba is, avagy sem. Nem lehet gyáván kibújni, hogy te a világbékét támogatod és kész.

2022. máj. 25. 11:20
 27/48 anonim ***** válasza:
7%

De nem zavar, hogy én egy szóval se írtam se azt, hogy támogatom az 50%-os kvótát, se azt, hogy alapból nem támogatom a kötelező sorozást??? Azt viszont írtam, hogy NEM vagyok feminista. Azt támogatom az élet minden területén, hogy az alkalmasabb jelölt kapjon adott feladatot. Háború esetén is az arra alkalmasabb személyt sorozzák be, aki alap esetben a férfi. Egy gyereknek ne vigyék el mindkét szülőjét, de ha az anya alkalmasabb, akkor vihetik őt. Ugyanakkor bízom benne, hogy nem ez az általános, hogy egy családban a nő lenne az alkalmasabb.

#25

2022. máj. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:
27 Nocsak, de érdekes, háború esetén "alap esetben" már a férfi az alkalmasabb? :D Ez hogy lett amúgy eldöntve? És hogy lett eldöntve az, hogy a cégvezetésre a nő ugyanúgy alkalmas, és ott nem a férfi viszi a pálmát? :D Tán csak nem a feministák döntöttek erről is, vagy ide is van valami nagyszerű kutatás? :D
2022. máj. 25. 11:47
 29/48 anonim ***** válasza:
16%
A feministak nem haborut akarnak hanem beket. Es igen egyenlo legyen a ferfi es a no a seregben csak nem 50-50% hanem 0-0%.
2022. máj. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:
29 Látom felteszitek ugyanazt a lemezt ismét, de hát ti már csak ilyenek vagytok. :D
2022. máj. 25. 11:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!