Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, miért esik nehezet...

Fideszesek, miért esik nehezetekre megérteni annak a súlyosságát, ha a forint árfolyama gyengül az eurohoz képest, és hogy ez a ti bankszámlátokon mihez vezet?

Figyelt kérdés

Magyarország rengeteg terméket importál, mivel ahhoz, hogy a gazdaságunk működni tudjon (a mi mezőgazdaságunk és termelésünk nem éppen kirívó), a jó minőségű árukat vagy exportálnunk kell, vagy pedig háromszoros áron eladni és megvenni az üzletekben. Ha a forint gyenge, akkor ugyanannak a terméknek az ára megugrik, hisz a termelő ország pontosan ugyanarra az összegre számít az adott termékért. Márpedig ha az ugyanazt akarja megkapni, a termékek árát meg kell emelni, amit bizony a vásárló, azaz Te fogja megfizetni.

Ennek ellenére rengeteg olyan, közgazdaságtani alaptudáshoz és józan észhez nem köthető kommentet látok, ahol a vérnarancsos kommentelő annyival lerendezi, hogy "mit érdekel engem, nem euroval fizetek", ami nagyon szomorú, hisz az ok-okozati összefüggés teljes hiányához vezethető vissza.


2022. máj. 17. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
10%
Nem euróban fizetnek.
2022. máj. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Én ezt megértem, de mi köze a fityesznek a világpiaci árakhoz?

Tudtommal nem lettünk közben egy kétszázmilliós nemzet hogy bármi befolyásunk lenne erre.

A forint eur árfolyamát a mnb egy ideig szinten tudja tartani a kamatokkal de az inflációt is generál.

Minden esetben a végfelhasználó (állampolgár) fizeti meg az ár emelkedést.

Ugyanígy a kamatadót, kereskedelmi adót, termékdíjat, áfát, jövedéki adót.

Számold ki hogy egy ilyen kis ország mint mi mennyi adót szed be az üzemanyagforgalmazásból. Ha jól sejtem többet keres rajta az állam mint az arab olajsejkek, mégsem Budapesten épült a Burdzs Kalifa :)

2022. máj. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mindentudó99 ***** válasza:
Ha ez megnyugtat én megértem ezt de nem tudok ellene tenni
2022. máj. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Te meg kérdező, miért nem érted meg, hogy azoknak, akik a törvényeket hozzák, pont így a jó😄 anyagilag? Az, hogy veled mi van, vagy velem, marginális kérdés.
2022. máj. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!