A nemzetállamok együttműködése legnagyobb hátránya az, hogy pl. soha, semmilyen körülmények között nem tudnánk leszakadni az orosz gázról. Most tegyük félre, hogy megérné-e, avagy sem, de tényszerűen kijelenthető, hogy nem lennénk rá képesek.
Az Unió, mint közösség viszont igen.
Másik példa: Magyarország, mint egyedüli nemzetállam soha semmilyen körülmények között nem tudott volna Moderna és Pfizer vakcinákhoz jutni ELSŐKÉNT a sorban. Kizárólag akkor, ha többet tudnánk fizetni érte, mint Németország, vagy Luxemburg stb. de arra mi az esély?
Az Unió közössége révén viszont elsőként mi is megkaptuk.
Értem én az EU szkepticizmust, de oka van annak is, hogy sosem tudnak jó példát felhozni alternatívaként. Legalább is nemhiszem, hogy Szerbia, mint szuverén erős nemzetállam annyival sikeresebb lenne nálunk.
#7 "A nemzetállamok együttműködése legnagyobb hátránya az, hogy pl. soha, semmilyen körülmények között nem tudnánk leszakadni az orosz gázról. Most tegyük félre, hogy megérné-e, avagy sem, de tényszerűen kijelenthető, hogy nem lennénk rá képesek.
Az Unió, mint közösség viszont igen."
HOGYAN?
Erre nem tudtak az uniós bürokraták sem választ adni.
Vagy úgy képzeled el, hogy senki nem vesz orosz gázt meg kőolajat és az unióban akik meg tudják oldani másképpen azoknak majd lesz, nekünk meg nem lesz? Nem gond, mert átlagban meg van oldva a probléma?
Az unió sem tudja megoldani, pont ez a lényeg. Ahogy nem tudod megetetni itt az éhező etióp kisgyereket, és nem lesz neki jobb attól ha te sem eszel, éppen úgy mi se mennénk semmire azzal, ha a többi tagországba tudna menni LPG a korábbi mennyiség harmadában - ha hozzánk meg nem jönne semmi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!