A kormány és BP önkormányzata miért nem egyeznek meg, hogy BP lecsatolja magáról a közlekedésfejlesztést ,tömegközlekedést (finanszírozását)?
Erre lenne egy kormánybiztos, aki ezzel foglalkozik.
A budapesti önkormányzat legvitatottabb intézkedései a közlekedéspolitikáról szólnak, illetve a tömegközlekedés finanszírozása, fejlesztése egy örök probléma Budapestnek.
Ezeket a hatásköröket, le kellene csatolni és kormányzati hatáskörbe adni.A kormány szedne be üzemeltetési adót, viszont még az is kevesebb lenne, mint a mamut BKV fenntartása, finanszírozása.
Azaz közlekedési kérdésekben, nem dönthetne az önkormányzat, de fizetnie sem kellene annyit tömegközlekedésre.
1#
A BKV alulfinanszírozottsága nem egy 4-5 éves probléma, hanem 20-30.
Az önkormányzat nem képes megfelelően, finanszírozni.
Például, most nemrég is, 30 éves német villamosokat szereztek be.Komolyan, egy vicc.Ráadásul még rájuk kell költeni sokat, mert pl: légkondi nincs bennük és az sem biztos,hogy gazdaságosan beépíthető.
A fidesz célja egy olyan pártállam, mint amilyen a rendszerváltás előtt volt.
Önkormányzatiság nélküli tanács rendszer, ahol mindenről a központ dönt, engedélyez és minden a központ kegyéből történhet.
Egészen jól haladnak vele.
#5
Egyebek mellett azért, mert létezik egy úgynevezett forrásmegosztás, aminek keretében a bevételeinek oroszlánrészét einstandolja az állam.
Aztán kitaláltak egy szolidaritási hozzájárulás nevű sarcot, hogy ne az államnak, hanem a gazdagabb önkormányzatoknak kelljen finanszíroznia a szegényegg településeket.
Aztán előszeretettel szüntetnek meg vagy terelnek át a központi költségvetésbe helyi adókat.
Hirtelen ezek jutottak eszembe, de van még gazdagon.
#6 Mivel a leggazdagabb önkormányzatok azért olyan gazdagok, mert ott vannak bejelentve azok a cégek, ahol amúgy olyan emberek dolgoznak és hozzák össze a magas iparűzési adóhoz szükséges termelést, akik nem annak az önkormányzatnak a településén élnek, hanem körülötte - és bejárnak oda dolgozni - így jogos, hogy legyen közöttük forrásmegosztás.
Én egy ilyen "gazdag" település lakója vagyok. Azon nagy cégekhez azonban amiktől az én önkormányzatomnak a "gazdagsága" vagyis viszonylagos jó gazdasági helyzete ered, tőlünk még 40-50 km-re levő településekről is járnak ide emberek dolgozni. Ezek között a szomszédos vagy nem is annyira közeli települések között van nagyon szegény önkormányzat is. Nem hiszem hogy az lenne az igazságos, ha nálunk van pénz, náluk meg nincsen, holott az ott élők is hozzájárultak ennek a pénznek a kitermeléséhez.
BPnek saját magát kellene végleg elcsatolnia az országtól. Két teljesen más felfogásról és vezetésről beszélünk és a nyelven kivül, kb semmi sem igazolja azt, hogy Budapest továbbra is Magyarország része legyen.
Az ország végre lecsatolhatná az ostoba libsik nagy részét, Budapestet meg nem tartaná fogva a vidéki parasztság. Mindenkinek jobb lenne!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!