Miért kell arcátlan játékot űzni a népszavazással?
A kormány elérte, hogy a gyermekvédelmi törvények április 3-án népszavazásra kerüljenek, egyidőben a parlamenti választással. Nem volt helyes! A gyermekvédelmi törvények népszavazás nélkül is érvényesek.
Az ellenzék támadta a népszavazást, és az úgynevezett civilszervezetek, a Háttér Egyesület, az Amnesty International Magyarország, továbbá 13 más szervezet (Artemisszió Alapítvány, Szivárvány Misszió Alapítvány, Labrisz Leszbikus Egyesület, a Magyar Aszexuális Közösség, Magyar Helsinki Bizottság, Atlasz Leszbikus, Meleg, Biszexuális Transznemű és Queer Sportegyesület, PATENT Patriarchátust Ellenzők Társasága Jogvédő Egyesület, noÁr mi vagyunk! Nonprofit Kft., Prizma Transznemű Közösség, Szimpozion Egyesület, Szivárványcsaládokért Alapítvány, Társaság a Szabadságjogokért, Transvanilla Transznemű Egyesület) arra biztatta az embereket, hogy érvénytelenül szavazzanak.
Mindez arcátlan játék a népszavazással. A nép közvetlenül csak a népszavazás útján szólhat bele a döntésekbe, de lassan, de biztosan ezt is elveszik tőle.
Mint írtad, népszavazás nélkül is érvényes a törévny.
Innentől kezdve teljesen mindegy mi az eredménye a népszavazásnak.
Ha ez köztudott, minek népszavazás? Nem lehetne inkább olyan dologról népszavazni, amit még nem döntötek el?
Nem tűnt még fel a parlamenti többséggel ahány népszavazást kiírt a fidesz mind érvénytelen volt?
A migráncsozós, meg a melegellenes is mivel épeszű ember nem szavaz ilyen bohócságokra.
Sajnos a népszavazás intézménye kiüresedett. Elvileg valamiféle magasztos dolog lenne, hiszen "a demokráciában a hatalom birtokosa a nép", "a nép a hatalmát közvetve, választott képviselői útján", "kivételes esetekben közvetlenül, népszavazás útján gyakorolja". Gondolná az ember, hogy a kivételes esetek a nagyon fontos döntések. Mint mondjuk voltak a NATO- vagy az EU-csatlakozásról szólók.
Ezekhez képest már a vizitdíjas is elég bagatell dolog volt.
2016-ban pedig már arról népszavaztunk, hogy vonatkozzanak-e ránk az EU-s kvóták a menekültek befogadásával kapcsolatban. A népszavazás érvénytelen lett, a kormány mégis úgy érezte, hogy megkapta a politikai felhatalmazást. Ezért nagy csinnadrattával, színleg számtalanszor harcoltak a kötelező kvóták ellen. Majd kiderült, hogy suttyomban szinte teljesen pontosan betartotta Magyarország az előírt befogadási kvótákat (szerintem ezt még ma sem tudja mindenki). Majd a kormány bejelentette, hogy megvédett minket a kötelező betelepítéstől. És ehhez a bohózathoz kellett sok milliárd forintból egy országos népszavazás.
Most már meglevő törvényekkel kapcsolatban kiírtak egy népszavazást olyan idétlen kérdésekkel, hogy:
"Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek köznevelési intézményben a szülő hozzájárulása nélkül szexuális irányultságokat bemutató foglalkozást tartsanak?" - Szülői hozzájárulás kell minden szexuális töltetű szerelmes vershez, óvodában a Bújj, bújj zöld ághoz? Hogy mi van?
"Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekek számára nemi átalakító kezeléseket népszerűsítsenek?" - Ilyen konkrétan a világon sehol nincs. Sehol nem népszerűsítenek gyerekeknek nemi átalakító kezeléseket. Pont. Hogy valahol erről tanulnak, máshol meg nem? Na és akkor mi van? A második világháborúról való tanítás sem népszerűsíti a második világháborút. A fenébe is, biológiai tény, hogy a nemi érésnek vannak hormonális komponensei, és ez külsőleg is befolyásolható. Tegye fel a kezét, aki olyan orvosképzést szeretne Magyarországon, hogy előtte biológiából a nemi hormonok alapvető tulajdonságait se tanítja meg a közoktatás! Miért nem látok kezeket?
"Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek fejlődésüket befolyásoló szexuális médiatartalmakat korlátozás nélkül mutassanak be?" - Megint egy baromság. A világon mindenhol korlátozzák a szexuális tartalmak bemutatását, nemcsak gyerekeknek, még felnőtteknek is, és senki, ismétlem, senki fel sem vetette, hogy korlátozás nélkül mutasson be bárki ilyeneket bárkinek. Még egy kérdés a semmiről.
"Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek a nem megváltoztatását bemutató médiatartalmakat jelenítsenek meg?" - Mi az alanya a "jelenítsenek meg"-nek? Kik vagy kik ne jelenítsenek meg? Hogy kell ezt érteni? A tanárok, a szülők, a mozigépész? Hogy lehet egy ilyen határozatlan dologról törvényt alkotni? Ha ez érvényes lett volna, akkor arról születik törvény, hogy a tanár nem mutathat be egy átoperálós műtétről szóló rövidfilmet, vagy arról, hogy ha a moziban vetítik le ugyanezt a filmet, akkor előtte a gépésznek ellenőriznie kell, hogy van-e kiskorú a teremben? Vagy hogy soha senki? Utóbbi legalább következetes, bár túlzásnak tűnik, és azzal is szembe megy, hogy a szülők dönthessenek a saját gyerekük szexuális neveléséről.
Összefoglalva: a népszavazásnak lehetne értelme. És volt is olyan a rendszerváltás óta, hogy fontos dologról szavaztunk. De jelenleg mélyrepülés van, és egyre értelmetlenebb dolgokról szavaztatnak minket. Ötlet a következőre: Támogatja-e Ön, hogy Fehér Gandalf győzze le Yoda mestert?
Nézd Kérdező.
Egyetértünk, hogy a kormány értelmetlenül írta ki a népszavazást.
Ha ez megállja a helyét, akkor kérdés, hgoy van-e értelme résztvenni a játékban. Tudod, hogy amásik játszmázik, eleve ostoba és értelmetlen a feltett kérdés... mégis belemész és válaszolsz rá? Akkor ki a hülye, az, aki feltette a kérdést, vagy az, aki tudta, hogy hülyeség az egész, de belement?
Ezért az egyetlen értelmes módszer az érvénytelenítés.
"Anyádnak elmondtad már, hogy bzi vagy?" - szól az örök klasszikus kérdés. Erre te vállalnád, hogy igennel vagy nemmel válaszolsz? Vagy inkább azt mondod ez egy hülye kérdés, nem válaszolsz rá? Naugye:D
"Ha a sok hülye kérdés fáraszt, hát adj rá sok hülye választ!"
/milyenferi/
Az a baj, hogy mentek a gúnyolódások, terelgetések itt hónapokon keresztül, hogy nincs semmiféle ilyesmi nyugaton, ami a népszavazásban szerepelt, aztán persze hogy van:
Hazudtak a balliberális politikusok, a média és a civil szervezetek, a szavazóik meg bevették. Csak a szokásos: "hazudtunk reggel, délben meg este".
A kormány részéről, az ő szempontjukból, volt célja.
Bár valóban törvénybe foglalták, de sok támadás érte, mind belföldön, mind nemzetközi szinten. Azt remélték, hogy az országgyűlési választáshoz kapcsolva érvényes és eredményes lehet, és akkor hivatkozhatnak a népakaratra.
A másik oka az lehetett részükről, hogy esély volt arra, hogy elveszítik a választást. Viszont egy érvényes és eredményes népszavazás három évig kötelező erejű, tehát addig kötötte volna a győztest.
Egyik sem valósult meg, mert a választási hátszéllel sem lett érvényes; de ez volt a legnagyobb esély, ami használható volt.
Kérdező
A népszavazás lényege, hogy minden választó elmondhatja a véleményét és ha a téma elég fontos ahhoz, hogy a választásra jogosultak legalább fele elmenjen és szavazzon, ebből legalább az összes választásra jogosult 25%-a egy irányban dönt, akkor az kötelezze a parlamentet a döntésre, cselekvésre.
Nem hulla mindegy neked, hogy amikor véleményt mondasz valamiről, akkor mellette másról is véleményt mondasz pl. a parlamenti választásról? Te nem vagy képes a két dolgot egyszerre megtenni egy napon, egy helységben?
Azt hiszed attól lesz a népszavazásnak jelentősége ha külön elköltünk rá 8 milliárd forintot és nem egyszerre történik meg a választással ami eleve belekerül ennyi pénzbe?
Most azzal van bajod, hogy volt népszavazás? Az üresíti ki a népszavazás intézményét, hogy van?
Eddig a svájciak voltak a mintademokrácia amiatt, mert ott havonta vannak népszavazások. Az mitől jobb vagy épp miért rossz ha most egyszerre volt a választással?
Tényleg nem tudtok már valami értelmes kritikát összehozni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!