Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen következménnyel járt a...

Milyen következménnyel járt a Kádár-rendszerben,ha valaki bement egy hivatalba(pl posta,bank stb) és jò hangosan elkezdte kiabállni,hogy "Vesszen Kádár"?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 25. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire nem volt hülye senki.

Tudom, nem érted. Leckédet megírtad már?

2022. ápr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Kb. mintha most bemennél egy hivatalba és "vesszen Orbán"-t kiabálnál.
2022. ápr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%
Ilyen nem volt, már a gondolatrendőrség megakadályozta, hogy valaki ilyet megtegyen.
2022. ápr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Az ami most hogyha azt mondanád hogy vesszen orbán. Nem történne semmi, maximum kivezetnének.


Utána történnének a dolgok, nem menne az ügyintézés, jönnének az adóhivatali megkeresések, stb.

2022. ápr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Elsővel értek egyet. Én éltem abban a korban. Az egyik szomszéd gyerek gitározott, és a haverjaival a Szabad Európa rádióban hallgatták az akkori nyugati zenét. Közben néha híreket mondtak benne. Néhány héttel később eltűntek pár napra, kiderült, hogy "kihallgatáson" voltak, mert nyugati híreket hallgattak. Állítólag elég rendesen elővették őket. Hogy pontosan mi történt, sose tudtam meg, de elég rendesen meggyepálták őket. Többet nem merték hallgatni a Sz.E.-t. Előtte nagy vagányok voltak, utána szinte "lapos kúszásban" közlekedtek. Nem igazán merte akkor jártatni a száját az ember. Még a 70-es években sem volt jellemző, hogy ilyesmit beszólogassanak az emberek, pedig az már kifejezetten élhető időszak volt.
2022. ápr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös én is éltem abban a korban. Mi is hallgattuk a Szabad Európát. Senki nem foglalkozott vele.

Mondjuk az átlagosan normális embernek volt annyi realitásérzéke, hogy bent a házban hallgatta, nem úgy, hogy zengjen az utca és mindenki tudjon arról, hogy mit hallgat.

Nekem az akkori felnőttek azt mondták, hogy a Sz. E. hallgatása már nem bűn (1970-es, 80-as évekről beszélek), csak a nyilvános terjesztése, pl. kihangosítva az utcára vagy ilyenek.

2022. ápr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os, én a hatvanas évek elejéről beszéltem. A 70-es évekről azt írtam, hogy az már teljesen élhető volt. Az 50-es, 60-as években nem volt egyedi eset, hogy elvittek valakit ennél kevesebbért is! Az Sz. E. hallgatása pedig kifejezetten tiltott volt.
2022. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!