Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek nem unják már...

Az ellenzékiek nem unják már ezt a hiábavaló vergődést?

Figyelt kérdés

Elhiszem, hogy nehéz a történelmi szinten megalázó Fidesz-győzelmen túltenniük magukat, de végül úgyis be kell látniuk, hogy a "fejlődő" nyugat eszméje megbukott, és itthon senki sem kíváncsi a belpesti kávézóasztalok mellől történő világmegfejtésre, érzékenyítésre, "vidékiek", nem rájuk szavazók gőgös lenézésére.

Nem lenne egyszerűbb minél hamarabb túltenni magukat a 2/3-ad okozta posztraumatikus sokkon és elfogadni, hogy már nem fognak max az gyerekeik életében labdába rúgni?



2022. ápr. 5. 19:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
83%

Ez miféle kérdés? Az ellenzék nem attól ellenzék, hogy kritikát gyakorol a mindenkori kormány fölött?


Értem, hogy itt lassan 12 éve épül egy fehérorosz-típusú rezsim, de legalább az idősebb fideszesek emlékezhetnének még arra, hogy működik egy demokrácia és mit csinált a Fidesz is - nagyon helyesen! - 2002 és 2010 között ELLENZÉKBEN.


Akkor az ellenzék kussolt? Elfogadta, hogy ez van, a baloldal van kormányon, mosolyogjunk?


Hát egy ELLENZÉKnek mégis mi a dolga, ha nem az, hogy kritikát gyakoroljon a kormány fölött, ha kell tüntessen (mint a fideszesek is 2006-ban és sokszor máskor), ha kell, éljen polgári engedetlenség eszközeivel (kordonbontás és társai, ha emlékeztek még), és igen, ha mást nem tehet, néha siránkozzon is (rémlik, amikor bőgve énekeltétek a Kossuth-téren, hogy mit üzent Kossuth Lajos, kinek?).


Ti demensek vagytok, kormánypárti polgártársak?


Az ellenzéken kéritek számon az ellenzékiség tényét és az aszerinti viselkedést? WTF???


Tényleg ennyire elborultatok az elmúlt 12 esztendőben, hogy már az ellenvélemény is zavar? Nem elég, hogy 16 évet kétharmaddal uralkodik a kedvenc pártotok, korlátlan hatalommal, alkotmányozó többséggel, tiétek az államfő, a házelnök, az Alkotmánybíróság, a Legfőbb ügyész, a Médiatanács (és a média 80%-a), az összes megyei önkormányzat, a települések 70%-a, a magyar EP-képviselők többsége, az állam, az egyház, az egyetem, a kultúra és a sport?


Komolyan, még fogja is be a pofáját mindenki, aki más véleményen van még ebben az országban?


Miért az ellenzéken rugóztok és azon a pár fórumon idegeskedtek, ahol még szabadon elmondható az ellenvélemény is? Van millió fideszes hírportál, tévé, rádió, országos és megyei lap (abból aztán csak fideszes van), fórum, fészbukkcsopi és egyéb gittegylet, ahol csak fideszes bégetés és bólogatás van.


Komolyan az a bajotok, hogy egyáltalán létezik még ellenzék, és akad pár hely, ahol elmondhatják a véleményüket?


Csak kérdezem: van az a pont, ahol nektek mondjuk úgy elég valami? Ahol így hátradőltök, hogy "Köszi, jóllaktam, elég volt, finom volt."?


Létezik egy ilyen határ, amit ha elértetek, a maradék kis élettérben nem zavar benneteket, ha elfér az ország maradék 30-40%-a is, aki ellenzéki?


Csak kérdezem...

2022. ápr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Dzsonszi ***** válasza:
19%

#21

Csakhogy az ellezéknek nem az lenne a feladata, hogy a kormány mondd egy dolgot és annak csak azért is a szöges ellenkezőjét mondja, mert hogy O1G.

Meg is látszik ennek a hozzáállásnak az eredménye, -800 ezer szavazó.

2022. ápr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%

"Komolyan, még fogja is be a pofáját mindenki, aki más véleményen van még ebben az országban?"


Ajánlom olvasd vissza az elmúlt 2 nap ellenzékiek kérdéseit, és rájössz magad is mire fel ez a nagy "felháborodás".

Gyakorlatilag a mocskolódáson és gyalázáson kívül mást nem nagyon tudnak leírni, ez nem vélemény nyilvánítás hanem vergődés.

Illetve az ellenzéki szavazótábor színvonalának masszív lejáratása.

2022. ápr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
83%

#21 a kormányoldalnak pedig szerintem kifejezetten nem az a feladata, hogy meghatározza még az ellenzéke feladatait is. Hanem kormányozni - ehhez kapott többségi felhatalmazást.


Az ellenzéknek meg nem feladata, hanem elemi JOGA kritizálni a kormányt, a saját eszközeivel, bármilyen módon. És az O1G, bár nem az én stílusom, először is egy volt fidesz-oligarchától származó idézet (az g-izte le, aki a legjobban ismeri talán), másodszor halovány árnyéka annak, amit mondjuk Gyurcsány kapott kormányon.


Egy miniszterelnök, de bármilyen politikus különben, viselje el a kemény szavakat is (Demszky tojászáporban is tudott beszédet tartani - a ti mélységesen tiszteletteljes ellenzéki magatartásotok közepette, amitől szó szerint autók borultak, kirakatok törtek és lángra kapott kulturáltan fél budapest - mert nyilván a kulturált ellenzéki a közvagyonon és magántulajdonon vezeti le ha utálja a miniszterelnököt).


Na ne már, hogy az "O1G" legyen a problémátok a negyedik kétharmad küszöbén! Örüljetek a sikereteknek, és viseljétek el, hogy van egy 30-40%, aki nem örül és ezt kifejezi. Pont.

2022. ápr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
86%
Nem érzem megalázónak, MZP nem a tipikus agyhalott demagóg baromságokkal kampányolt, mint a vezéretek, és mégis 34%-ot nyert meg. Én erre nagyon büszke vagyok.
2022. ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Dzsonszi ***** válasza:
27%
#24 Már több előző válaszomban is leírtam, hogy én mennyire örülnék egy normális ellenzéknek. De ez a mostaniról közel sem mondható el. Tudoed mit igazad van, kell egy ellenzék a kormány mellé, ami visszafogja és ha baromságot csinál, akkor egy jobb opciót kínál értelmes politikusokkal, amit majd az emberek 4 évente meghálálnak. Ez ma nem mondható el, akárogy is utálod a Fideszt, még mindig 100x jobb, mint a jelenlegi összefogás (bár már nem is jelenlegi, mert már most egymást szurkálják hátba).
2022. ápr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
83%

#23, ha lejáratják magukat, az sem a te dolgod. Te örülj a számodra kedvező eredménynek, ne másoknak akard megszabni, hogyan végezzék el azt a gyászmunkát, amit 2002-ben és 2006-ban a fideszesek is elvégeztek.


Ebben legalább hadd legyen szabadsága a mostani ellenzéknek is, hogy a maga módján gyászolja meg a vereségét.


Értem, hogy nektek szimpatikusabb volna, ha takonytól bugyborékolva, részegen üvöltöznék a székely himnuszt és megrohamoznák a tévészékházat, de nem vagyunk egyformák. Mindenki máshogy ellenzéki - van aki úgy, hogy inkább betűket pötyög egy fórumra, vandál módon. Elköthetne egy tankot is, de nem, ő inkább írkál. Nyugodjatok bele, ezek ilyenek.

2022. ápr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
83%

#24 te attól vagy kormánypárti, mert így gondolod, én meg attól vagyok ellenzéki hogy fordítva gondolom (bármilyen rossz és ezer sebből vérző ez az ellenzék, még mindig jobb mint egy egyszemélyi meghatározottságú, autoriter kormányzás, kétharmaddal, folyamatos nyugat elleni lázítással).


Örülj, hogy ti voltatok többen, bonts pezsgőt - és hagyd létezni azokat, akik pont fordítva gondolták, de alulmaradtak. Horribile dictu, hagyd gyászolni is.


Mert amit ti felfogni sem tudtok: hogy immár 16 (azaz tizenhat) évet vettetek el az életünkből.


Nyolc év volt a maximum, amit ellenzékben ki kellett bírnotok, és olyan ajvékolás ment, hogy attól a magyarok Istene őrizzen!


Minimális empátia kell csak és némi fantázia, hogy megpróbáld elképzelni, mit jelent, amikor az életedből nem 8, hanem éppenséggel 16 évet rabol el egy számodra gyalázatos, rossz politika, kontrollálatlan teljhatalommal ráadásul!


De nem kell megértsd, tehetsz is rá magasról. Csak valahogy fogadd el, hogy léteznek ilyen polgártársaid is, ugyanolyan tisztességesen adózó, keményen dolgozó magyar emberek, akik viszont nem keletre akarnak nyitni és pávatáncolni szédülésig, hanem egy európai, nyugatos, demokratikus jogállamban, egy liberális demokráciában, médiapluralizmus, valódi politikai verseny, egymást váltó kormányok és fékek és ellensúlyok kiterjedt rendszere mellett.


Örülhetsz, hogy esélyük sincs megvalósítani, amit szeretnének - csak fogadd el, hogy vannak és hallatják a hangjukat. Ennyi.

2022. ápr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!