Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jönnek az ellenzékiek...

Miért jönnek az ellenzékiek még mindig a kutatásaikkal, hogy az értelmiség az összefogásra szavazott, amikor a hétvégén minden közvéleménykutatás csödöt mondott?

Figyelt kérdés

Budapesten-Pécsen és Szegeden kívül mindenhol naracssárga lett az egész ország 10-20%-kal a fidesz javára. Pécsen 0,1%-kal tudott nyerni az ellenzék. Akkor mit jönnek meg mindig a közvéleménykutatásikkal, hogy a értelmiség szavazott az ellenzékre?

Budapesten átlagban 4-5%-kal nyert az Ellenzék a Fidesz elött, ez majdnem fele-fele arány ez is kevés ahoz, hogy kiejelntsük, hogy az érteliség választotta az Ellenzeékt, BP-n se csak ertemiségiek élnek. Szentedrén meg az agloomerációban is sok az e´rtemkoségi, ott meg simán nyert a Fidsz. leht jönni megint közvéleménykuta´sokkal, hogy igy meg ugy, de a hétvégen mindne közvéleménykutató nagyott tévedett, szóval azokra nem lehet adni



2022. ápr. 5. 16:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Az értelmiség egyébként nagy arányban a kutyapártot támogatja, a Fideszt és a baloldalt nagyjából ugyanannyian.
2022. ápr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Értelmes, normális ember nem támogatja a fidesz-maffiát, A szavazóik megoszlása (ki-ki beoszthatja magát): seggnyalók (beleértve a rendszerből hasznot húzó és/vagy lefizetett gerinctelen férgeket) + 1 bites agymosott prolik + 1 M nyugger + 0,5 M cigány. Már a 2 utolsó csoport több, mint amennyi a különbség volt.
2022. ápr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

#2

Azokat kihagytad akik azért szavaztak a fideszre mert még egyszer nem akarták gyurcsányt kormánypárti padsorokban látni, ha már a bíróságon a vádlottak padján nem láthatták.

Sokan vannak ilyenek. Ők akkor voltak fiatalok amikor gyurcsány és bandája szétcseszte az országot és az életüket. Ők nem felejtenek.

2022. ápr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%

3.

Az országot a fidesz maffiád cseszi szét, te agymosott.

GyF már akkor gazdag volt, amikor ME lett, de ezek a férgek, aki soha nem dolgoztak, mégis mikor és miből gazdagodtak meg szerinted, Orbán, Rogán, Szijjártó, meg az egész hányadék slepp? Elárulom, a közpénz elvesztette közpénz jellegét. Lenyúlták, ami a miénk, az országé kellett volna legyen. Büszke lehetsz magadra, hogy te meg tapsolsz a gazembereknek.

2022. ápr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#4

Hány éves voltál amikor Gyurcsányék voltak hatalmon ? Még kantáros nadrág volt rajtad vagy már be tudtad egyedül kötni a cipődet ?


ABajnai meg a Medgyesi a bankoknak adta a pénzt amikor gazdasági válság volt mert elszegényedtek szegény bankok. Nem a magyar családokon segítettek. A nyugati tulajdonú bankokat támogatták. Minimum börtönbe kellett volna csukni mind a kettőt.


A fidesz amellett hogy feltöltötte a haverok pénztárcáját az embereknek is ad. Gyurcsány alatt többkulcsos adó volt, és nem volt családtámogatás. Én még így neveltem fel a gyerekeket. A múltkor számolgattam hogy ha most lennének kisgyerekeim sokkal könnyebben tudnám nevelni őket.


De ha nem tetszik húzzatok el a boldogságba. A magyar útlevél sok országba jó.

2022. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

5.

Fiacskám, én már rendszerváltáskor is szavaztam, amikor te még hátulgombolósban jártál. Bevetted a maszlagot mi, hogy a fidesz adja az embereknek? Az EU ad, majd ha most nem kapunk pénzt, akkor nem lesz ám osztogatás. Csak saját maguknak. Ne zavarjon, hogy éppen most vallottad be, hogy téged egyszerűen éppen lefizettek, amúgy szarsz bele, hogy ki mit csinál ott fent. Gondolom az sem tűnt fel, hogy valahogy mindig a választás évében van "családtámogatás", meg "embereknek adás". Akinek nincs munkája, vagy jó fizetése, az kitörölheti az adókedvezménnyel, amit te családtámogatásnak hívsz. A családi pótlék mennyi, szerintem nem is tudod. De nem mindenki olyan szűklátókörű, bár lehet, hogy ez téged meglep, vagy ésszel nem fogod fel.

Húzni, a magad fajta húzzon el innen. Vannak már országok, amelyek már elérték azt a célt, amiért ti évek óta küzdötök. Fehéroroszországot vagy Észak-Koreát javaslom. Amúgy te melyik országban élsz? Van neked bármi fogalmad arról, hogy hányan élnek ebben az országban mélyszegénységben? Hogy mennyi a minimálbér, a családi pótlék vagy a mediánbér (bár kétlem, hogy utóbbi fogalmat ismered-e)? Mindennél jobban mutatja, hogy hányan vannak nehéz helyzetben, hogy elég nekik egy zsák krumpli vagy 10 ezer Ft és bárkire leszavaznak. Ezt nevezed te segítségnek? Mi kihasználásnak hívjuk. Bár szerintem te ezekről nem is tudsz, mert szigorúan csak a baráti lakájmédiát nézed, ott meg minden szép és jó.

2022. ápr. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6

Ha ilyen öreg vagy akkor te nagy kommunista lehetsz. Gondolom Kádárral is csókolóztál amikor megkaptad a sztahanovista vörös csillag érdemrendet.

A ti értékrendetekben előbbre való a segély meg a családi pótlék mint az hogy aki tisztességesen dolgozik és gyereket nevel attól ne vegyük el a pénzt.

Azt tudom hogy mennyi a minimálbér csak azt nem tudom hogy mennyi megy mellette zsebbe hogy kikerüljék az adózást, mert én az utolsó fillérig leadózom a jövedelmem. Tudom nektek szégyen hogy csak 16 százalékot mert egy jól kereső embernek minimum a fele jövedelmét el kellene venni mint ahogy gyurcsány tette, hogy szét lehessen osztani azok között akik inkább szaporodnak mint dolgoznak.

2022. ápr. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7.

Mert aki 1990-ben 18, az kiszolgálta a Kádár rendszert, mi?

A nem munka alapú jövedelmet (részvény, befektetés), azt biza vastagon meg kell adóztatni. Cserébe a legkevesebbet keresőknek egyáltalán nem vagy minimális adót kellene fizetnie. Szinte mindenhol progresszív adózás van, nem egy ország az 1 kulcsosról állt vissza, okkal.

2022. ápr. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem kell félrebeszélni.

Szó nem volt itt a részvényekből szerzett jövedelmekről.

Tipikus baloldali terelés.

Nyugodtan leírhatod, mert tudjuk. Ti szarrá adóztatnátok a munkajövedelmeket. Ezért nem szavaz senki a baloldalra.

2022. ápr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9.

Ne zavarjon, hogy a rekord ÁFA-n keresztül szarrá vagyunk adóztatva. Még az adót is adóztatják, pl a benzinárban. Ez az ára, hogy el lehessen mondani, hogy de bezzeg az SZJA, az alacsony. És nektek ennyi elég, 1 bites aggyal nem fogjátok fel, hogy ezzel ugyanúgy meg vagytok szopatva.

Természetesen annak sem néztél utána, hogy mi is volt az az ellenzéki adóterv. Nektek, egyszerű felfogásúaknak bőven elég az a tőmondat, hogy az ellenzék emeli az adót majd. Valójában 1 millió Ft-ig az adó ugyanannyi, és - az alacsonyabb jövedelmeknél - kevesebb is lett volna. 1 milliótól kezd emelkedni. Kb 2 milliótól kezdve érzékelhető jobban a megvonás. Nagyon helyesen. Aki a median kereset 8-10-esét keresi, az tegyen is csak be sokkal többet a közösbe.


A másik meg: az ugye qrvára nem zavar, hogy pl a kiskereskedelmi vállalatok most már pontosan hogy progresszívan vannak adóztatva ? (eddig nem így volt.) X bevétel felett sokkal nagyobb az adó aránya. Miért is? Ott ez már igazságos? Persze a határok teljesen véletlenül úgy lettek megállapítva, hogy a külföldi multikat jól megvágják. Bosszúból.

2022. ápr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!