Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lehet szavazatszámlálón...

Milyen lehet szavazatszámlálónak lenni? Fárasztó? Érdekes? Izgalmas? Kapnak érte fizetést?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalataik lehetnek?

2022. ápr. 5. 00:02
1 2
 11/14 anonim válasza:
63%
Egyik ismerősöm is volt , és ő 27ezer forintot kapott.
2022. ápr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
56%

Én most voltam az Egységben Magyarországért delegáltja. Sok szavazó volt, úgyhogy nem volt unalmas, csak nagyon fárasztó. Reggel fél 6-ra kellett menni és éjfélkor ért véget. 6-an voltunk + a jegyzőkönyvvezető. Csalás nem volt. Úgy számoltunk, hogy először kiborítottuk az urnákat az összetolt asztalokra, kivettük a borítékokból a lapokat, utána fajtánként csoportosítottuk őket. Utána először az egyéni lapokat néztük: szétválogattuk jelöltek szerint, aztán mindenki átnézett 25 db-ot, hogy van e rajta pecsét stb. Ezután egy másik ember is újra átszámolta és átnézte ezt a 25 db-ot, és így kétszer volt megszámolva. Szóval nem egyesével számoltuk meg az összeset. Így gyorsan ment, csalásra nem nagyon volt lehetőség. Fizetést nem adtak, de ebédet igen. A mozgóurnát is saját kocsival vittük. Kisvárosban számoltam, 612 szavazó volt, ez ugye 615x3=1836 szavazólap.

Nem csoda, hogy az EBESZ megfigyelők elégedettek voltak a választás lebonyolításával, faszául megcsináltuk.

Ha 4 év múlva lesz esélye az ellenzéknek, újra megyek számolni. Most nem rajtunk múlt a kormányváltás. :-/

2022. ápr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
63%
Én kétszer csináltam eddig és olyan élményem volt, mint az elsőnek...
2022. ápr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
66%

Fárasztó, és ha éppen nem jönnek a szavazók, akkor unalmas. Monoton is, de ez ellen segít, hogy cserélgetjük a feladatokat (igazoltatás, névjegyzék, pecsételés, vonalhúzás stb.).

Szerencsére nálunk végig nagy forgalom volt, így folyamatosan pöröghettem, nagyon élveztem.

Szerintem klassz érzés, amikor az ember másnap a valasztas.hu-n megtalálja a saját szavazókörénél a saját számlálása eredményeit. Tettem valamit a hazáért...

2022. ápr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!