Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy döntik el, hogy ki lesz...

Hogy döntik el, hogy ki lesz választott szavazatszámláló?

Figyelt kérdés

Kétféle SZSZB tag van, pártdelegált, és választott.

Az első világos.

Választottnak pedig a jegyzőnél kell jelentkezni.

Ki(k), és milyen szempont(ok) alapján döntik el, hogy ki lesz a jelentkezők közül választott SZSZB tag?



2022. márc. 30. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
ki fogad el kevesebb kenő pénzt az lesz a nyertes
2022. márc. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az adott önkormányzat képviselő testülete dönt.
2022. márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1# Na, na:)
2022. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es: köszi!

De hogyan? Felolvassák a névlistát?

2022. márc. 30. 15:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, ahogy bármi másról. Valami egyezségre jutnak az alapján, hogy ki mekkora többségben van és megszavazzák.
2022. márc. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Önként lehet jelentkezni..Voltam már párszor..A sok hülye kipróbálhatná..Ingyen,közösségi munka..Semmit nem kapsz érte.
2022. márc. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Bemész ahhoz a párthoz amelyik szimpatikus s jelzed hogy szavazatszámláló lennél..Ennyi az egész.A bizottság elnöke az viszont mindig egy önkormányzati alkalmazott.Így neki jár fizetés.Én idén is leszek ellenzéki szavazatszámláló,ahogy eddig mindig.De úgy is tudom hogy lehetetlen csalni..Ezt párosával számolunk meg mindent.Majd mindenki aláírja a jegyzőkönyvet,ami megy a pártközpontokba,meg a választás.hu oldalra..Az az oldal csak egy adatbázis eredményét mutatja..Ha 1 hétig leállna az sem befolyásolna semmit...A jegyzőkönyv másolata minden pártkövetnél megvan.
2022. márc. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az adott önkormányzat képviselő testülete dönt."


Így van. Jelölés alapján, szavazással döntenek.

2022. márc. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A jelentkezők közül a jegyző (mint a helyi választási iroda vezetője) kiválasztja azokat, akik szerinte alkalmasak a feladatra. Nem tudom, mi alapján válogat (talán iskolai végzettség vagy korábbi választási tapasztalat), de a legtöbb helyen nem szoktak túl sokan jelentkezni. Az összeállított listát a képviselő-testület elé terjeszti, ők meg szavaznak róla. Többnyire simán megszavazzák.
2022. márc. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!