Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érvénytelen a szavazás ha...

Érvénytelen a szavazás ha összehajtottam a szavazólapokat?

Figyelt kérdés
Másképp nem fért volna bele a borítékba.
2022. ápr. 3. 11:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, miért adnak ekkora lóerőszakoló lapokat, ha a boríték ilyen kicsi. Nem lett volna egyszerűbb szabványosítani ezeket is?
2022. ápr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem érvénytelen.
2022. ápr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, dehogy. Máshogy nem fért bele.
2022. ápr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem.



Én se értem miért ilyen nagy, talán de csak tipp, hogy aki rosszul lát neki ne okozzon nehézséget kikeresni azt akire szeretne szavazni.


A boríték meg azért kicsi, hogy védjék a környzetet, éljen a környezetvédelem.

2022. ápr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg adhatnának nagyobb borítékot is,nekem is hajtogatnom kellett.
2022. ápr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Ugye ha egyedül vagyok a szavazófülkében, akkor más nem jöhet be???? Vannak őrök, akik erre figyelnek??
2022. ápr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

"Tényleg adhatnának nagyobb borítékot is"

Ez legyen a legnagyobb baj.

2022. ápr. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

A hajtogatás nm egy mérhetetlenül nehéz emberi tevékenység. Ennyi elvárható. Sőt, kellene tudni, hogy nem a boríték a lényeg, hanem az, hogy más ne lássa, mit ikszeltél.

A választólap méretét valóban a betű nagysága és a szövegmennyisége határozza meg. Az nem várható el, hogy minden ember lássa az apró betűket, ez a tisztesség mértéke. A boríték nagysága pedig lehet ugyan környezetvédelmi szempont, de sokkal inkább technikai. Akármilyen nagy boríték egyfelől nehézkesebb, másfelől nem is fér bele az urnába.

Arra érdemes gondolni, oda közel ezer borítéknak kell beleférnie, majd utána ezt az ott lévő emberek (szavazóbiztosok) egyenként kézbe veszik, szortírozzák a szavazat szerint. Akik feldolgozzák, leginkább annak örülnek, ha nincs boríték, csak hajtogatás. Ugyanis a közönség egy óra múlva már tudni szeretné az eredményt, de nem gondol arra, mennyi munka három négy embernek közel ezer boríték kibontása, a benne lévő ívek szétválogatása a szavazat szerint, majd az összeszámlálás, összepakolás, az eredmény rögzítése stb. Ez bizony akár több órás megfeszített figyelmet és munkát igényel, tessék kipróbálni, mi mindenre kell gondolni. Ehhez képest egy hajtogatást felemlegetni megszégyenítő kukacoskodás.

2022. ápr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

4.


Akkor tegyenek be nagyított, vagy legyen pár ilyen lap a rosszul látóknak. De azért messziről is felismerhető a logók bármelyike.

2022. ápr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Az nem várható el, hogy minden ember lássa az apró betűket, ez a tisztesség mértéke."


Ahhoz képest olyan sötét volt a szavazófülkében hogy az orromig alig láttam..

2022. ápr. 3. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!