A különféle részvételi arányok mely pártoknak kedveznek?
Egyáltalán van/volt-e erre bármilyen kutatás? Nyilván április 3-án derül ki. Addig hiába fogadkozik rengeteg ember hogy elmegy szavazni ha végül otthon marad. Mert ez is benne van. Akár a maihoz hasonló esős időjárás is közrejátszhat a részvétel alakulásában. Még ha csak párszáz méterre van is a szavazókör.
Hogy konkrétumot is nézzünk, egy 60% körüli részvételi arány melyik pártnak, koalíciónak kedvezne leginkább, melyiknek legkevésbé? Kedvezés alatt azt értjük, hogy az addigi népszerűségénél is nagyobb arányt képes elérni az adott párt.
Egyáltalán hol lehetnek a határok? Egyszerű példa: 50% alatti részvétel a kispártoknak, 50-60% között X pártnak, 60-70% fölött Y koalíciónak kedvez.
A kérdés nyilván ennél összetettebb, rengeteg más -akár helyi, pár nappal a szavazás előtti- tényezőtől is függ. Ti hogy látjátok?
A Fidesz szavazótábora a legstabilabb, az előző választásokon is ez látszott, azt meg nehéz elképzelni, hogy ezzel a politikával újabb és újabb tömegeket szólítsanak meg. Az ellenzék mozgósításán múlik a választás. Bizonytalanok alig vannak, én nem hiszem, hogy az tényező lenne, olyan ember nagyon kevés van, aki ma ne tudná, hogy ha elmenne akkor a Fideszt vagy az Összefogást támogatná.
Az lesz a döntő, hogy azt az 5-600 ezer embert, aki inkább kormányt váltana, de nem ment el szavazni 2014-ben és 2018-ban sem, most el tudja-e vinni vasárnap az ellenzék. Ha döntően el tudja, akkor 75-80 százalékos részvétel is lehet, és abból lehet majd sejteni, hogy nagyon szoros lesz, és nyerhet az ellenzék.
70 százalék alatti részvételnél viszont a Fidesz fog nyerni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!