Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez így szerintetek rendben van ?

Ez így szerintetek rendben van ?

Figyelt kérdés

A történet röviden,hogy apósomék kormánypártiak illetve a párom is ,de após tipikusan az a foggal körömmel ragaszkodó kormánypárti ember,anyósom és a feleségem már nem szerencsére. Én ellenzéki szavazók vagyok.


Ezzel eddig úgymond nem lenne baj,viszont ahogy közelednek a választások ,egyre többször emlegeti apósom hogy márpedig akkor is szavazzak a Fideszre mert hogy mennyi mindent adtak (szja visszatérítés, babaváró,nem engedik be a migránsokat stb) ,meg különben is hogy merek én nem a fideszre szavazni ha felvettük a babavárót és az szja pénzt ,hogy képzelem ezt. Hozzátette hogy így nem is fog elvinni kocsival a szavazókörbe (amúgy 10 perc bicikli nekem) ,mert nem vagyok kormánypárti .


Otthon szinte sosem politizálunk a feleségemmel ,semmi értelmét nem látom ,így nem is hozzuk fel a témát. Amikor após felhozza ha velük vagyunk,rendszerint elterelem a témát vagy nem is szólok hozzá érdemben ,nem szeretek erről beszélni ,főleg nem vele.Egyébiránt nincs vele bajom mert sokat segítenek .


Másnál is előfordul hasonló hogy ilyen szinten megoszlik a család csak azért nem nem mindenki osztja a másik politikai nézetét?



2022. márc. 23. 08:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
21%

#9 Cáfolj meg ha tudsz!

Mutasd meg, hogy nem tette meg ugyanez a politikai csoport azt 1994 után meg 2002 után amiket leírtam és hogy van esély arra, hogy harmadszorra ne ugyanazt tennék, mint az első két esetben!

Nem tudod megtenni.

Hiába erőlködtök, a tény az, hogy ha az ellenzéki összefogás kerül kormányra, akkor pontosan ugyanazt fogják tenni amit tettek eddig minden esetben amikor kormányra kerültek.

Ha ezt belátod és elfogadod, akkor értem, hogy rájuk szavazol - neked ez így lesz jó. De hogy behazudod magadnak, hoyg majd jobban fogják csinálni, miközben bizonyították, hogy nem képesek még csak jól sem csinálni, az nevetséges.

Mutass olyan ellenzéki várost amit 2019-ben az ellenzék vett át a fidesztől, ahol nem rosszabb lett azóta a helyzet hanem jobb! Még ilyet sem tudsz mutatni. Még az önkormányzatokban is csak rombolni tudnak.

2022. márc. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
38%

#11

"Cáfolj meg ha tudsz!"

Melyik részét? Mindent tudom.


"Mutasd meg, hogy nem tette meg ugyanez a politikai csoport azt 1994 után meg 2002 után amiket leírtam és hogy van esély arra, hogy harmadszorra ne ugyanazt tennék"

Ez egyszerű, nem ugyanarról a politikai csoportról beszélünk.

A 6-ból 4 párt sosem volt kormányon, és ha az MMM-et külön pártnak vagy erőnek tekintjük, akkor 7-ből 5-re igaz.

És most nem védeni akarom a DK-t, de egyébként pont azért jött létre, mert Gyurcsány szerint az MSZP szarul működött. Erről szólt az öszödi beszéd.


"Nem tudod megtenni."

Egyrészt, de, megtettem.

Másrészt, ha nagyon szeretnéd azt is meg tudom mutatni, hogy miért volt jobb objektíven a 2002-2010-es időszak, mint mondjuk a 2010-2018-as időszak.

Mondjuk nem nehéz. Rekeresel a GDP-re és a google neked egyből feldobja a világbank grafikonját, ahol láthatod, hogy az mszp alatt elég látványosan növekedett, míg a fidesz alatt stagnált.


"Hiába erőlködtök, a tény az, hogy ha az ellenzéki összefogás kerül kormányra, akkor pontosan ugyanazt fogják tenni amit tettek"

Ez mellesleg egy érvelési hiba, amit ostoba emberek követnek.

Ezt következtetést abból szűrted le, hogy SZERINTED nem lehet bizonyítani, hogy nem ugyanazt csinálnák, még ha igazad is lenne, akkor sem következik belőle, hogy akkor mindenképp ugyanazt csinálnák, max azt, hogy ez is egy opció.

Értelmes ember nem érvel így.


"Ha ezt belátod és elfogadod, akkor értem, hogy rájuk szavazol - neked ez így lesz jó"

A probléma az, hogy te azt hiszed, hogy amiket mondtál azok jók, és egyébként ezt sem hiszi el egy értelmes ember.

Mondok egy példát. Van az autóra szóló támogatás, ami 2.5 millió, de csak akkor ha ennyit te is melléteszel.

2019-ben az MNB felmérése szerint a magyarok egyharmadának nem volt félretett pénze és a következő harmadnak kevesebb, mint 3 havi kiadása volt. Ugyanabban az évben átlagosan 110 ezer volt egy havi kiadás, vagyis 330 ezernél volt kevesebb ennek a harmadnak.


Leegyszerűsítve, azt a támogatást a felső néhány százalék tudta teljesen igénybe venni.

És az a helyzet, hogy ez minden támogatási formára igaz, úgy találják ki, hogy nagyon kevés embernek segítsen, rendszerint azoknak, akiknek nem is kell, és eladják, mint jó intézkedés.


"De hogy behazudod magadnak, hoyg majd jobban fogják csinálni, miközben bizonyították, hogy nem képesek még csak jól sem csinálni, az nevetséges."

Egyébként de, erre jó példa a GDP, amire fentebb hivatkoztam, de ha ennyire sírsz, akkor itt a link a világbankra:

[link]


"Mutass olyan ellenzéki várost amit 2019-ben az ellenzék vett át a fidesztől, ahol nem rosszabb lett azóta a helyzet hanem jobb"

Jó, te tényleg nem vagy valami okos.

Még Bp is jobb helyzetben van, mint volt és többet is tett az emberekért.

Mondom ezt úgy, hogy egyébéknt még mindig lehetne jobban csinálni. Csak nem csinálják olyan szarul, mint Tarlós elvtárs csinálta.

2022. márc. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
58%

#11


mondjuk nem nagy kunszt az ellenzeki varosokat kivereztetni, a kormany minden penzt megvont azoktol a varosoktol, ahol mertek ellenzekit megvalasztani

2022. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nincs rendben.
2022. márc. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Yoda m. ***** válasza:

Úgy van.


Rendben akkor mennének a dolgok, ha a két különböző, mitöbb egymásnak ellentmondó VÉLEMÉNYEK hangoztatók kèpesek lennének egymással szemben leülni...(akár még egy kocsmában is) és képesek lennének arra, hogy hamisítatlan ÉRVEKKEL támasztanák alá álláspontjukat.


Ehelyett... már elhangzott... érvelési hibák sorozatával és indulatból képesek csak a saját "nótájukat" fújni.


A probléma az szok lenni: legtöbben NEM LÁTJÁK azt be, hogy amit TÉNY-ként közölnek, vagyis állítanak be... azok NEM TÉNYEK. Hanem... csak INFORMÁCIÓK. Ha úgy tetszik, akkor HÍREK. Amit valahol, valakiről hallottak, olvastak, néztek bármely média csatornán.


És ami a saját elgondolásukkal megyegyezik, ami HÍR azt megerősíti... máris TÉNY-kènt veszik tudomásul.


Pedig azok sosem tények, hanem csak hírek.

És e kettő az nagyon nemugyanaz!


De, hogy mik is a tények akkor?

Hát a mindenkori és egyetlen tény, ami az embernek valóban az... pusztán ami vele történik meg. Nem több annál. Minden más: INFORMÁCIÓ. És NEM tény.


Ez egyébkènt most csúcsosodik ki a leginkább az orosz-ukrán háború tudósításai során.

Mert még az egyik fél azt KÖZLI: 10000 katonát fogtunk el, vagy öltünk meg... stb..

Addig a másik fél ugyanerre azt KÖZLI: Áhhh... nem, csak 1000-et.

És akkor most melyik lehet a TÉNY?

Talán még ők sem tudják... de, mondanak valamit. Az egyik túl nagyot, a másik túl kicsit.

Nah... kérem, ez maga a "pszichológiai hadviselés" lènyege. Mert a túl nagy számadat az vagy demoralizálja a még élő harcolókat, vagy épp fordítva: felbátorítja inkább, hogy akkor nosza, gyerünk és öljünk még vagy 5ezret!


Szóval... nincs értelme "Híranyagokon" vitázni.

Mert nincs ember, aki le tudná azt ellenőrízni, hogy amit egyik oldal állít, abból mennyi az "igaz" és mennyi a "nagyotmondás", vagy akár "eltussolás".


És ez még a GDP világbanki jelentésének "információ" tartamára nézve is igaz. Hogy az sem TÉNY. Csupán egy valahonnan összesített informáciö halmaz. Melynek hitelesnek vélt igazi forrását sem ismerjük.


No, szóval és végül... amit ide leírtam, az számomra tény... ám neked, aki ezt épp olvasod... már csak információ valhonnan az "éterből", világhálóról. De semmiképpen sem tény.

Mert ki tudja... lehet, nem is én ìrtam, hanem egy általam megbízott szuper MI. (Mesterséges Intelligencia). Aki csak gyakorolja a fogalmazást épp, miközben én, a megbízó valahol egészen mással vagyok elfoglalva.😅


Az ERŐ legyen veletek!

2022. márc. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Komolyan kérdezem: hogy tudtál elvenni egy olyan nőt, akivel nem vagy egy véleményen ilyen fontos kérdésben. És igaza van az apósodnak, miért veszed akkor fel a babavárót? És mire fogod tanítani a gyerekedet? Én is csak azt tudom mondani, hogy vége lesz az országnak, ha nem a Fidesz győz.
2022. márc. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!