Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez így szerintetek rendben van ?

Ez így szerintetek rendben van ?

Figyelt kérdés

A történet röviden,hogy apósomék kormánypártiak illetve a párom is ,de após tipikusan az a foggal körömmel ragaszkodó kormánypárti ember,anyósom és a feleségem már nem szerencsére. Én ellenzéki szavazók vagyok.


Ezzel eddig úgymond nem lenne baj,viszont ahogy közelednek a választások ,egyre többször emlegeti apósom hogy márpedig akkor is szavazzak a Fideszre mert hogy mennyi mindent adtak (szja visszatérítés, babaváró,nem engedik be a migránsokat stb) ,meg különben is hogy merek én nem a fideszre szavazni ha felvettük a babavárót és az szja pénzt ,hogy képzelem ezt. Hozzátette hogy így nem is fog elvinni kocsival a szavazókörbe (amúgy 10 perc bicikli nekem) ,mert nem vagyok kormánypárti .


Otthon szinte sosem politizálunk a feleségemmel ,semmi értelmét nem látom ,így nem is hozzuk fel a témát. Amikor após felhozza ha velük vagyunk,rendszerint elterelem a témát vagy nem is szólok hozzá érdemben ,nem szeretek erről beszélni ,főleg nem vele.Egyébiránt nincs vele bajom mert sokat segítenek .


Másnál is előfordul hasonló hogy ilyen szinten megoszlik a család csak azért nem nem mindenki osztja a másik politikai nézetét?



2022. márc. 23. 08:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Hagyd rá, a szavazófülkében nem lesz ott az após.
2022. márc. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Mi rendszeresen leőljük egymást szavazás előtt. Folyton hívni kell a rendőrséget. Az intenzívről szoktunk mozgóurnával szavazni
2022. márc. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is hagyd rá
2022. márc. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%

Nálunk 75 éves férfi rokon, úgy kezdi a napját, hogy az a szemtémocskosrohadtfelcsútignómtörpeO1Gcsutimészáros.....vérben forgó szemekkel.

A pali él hal a ruszkikért, rühelli az ukránokat, melegeket, menekülteket...

Megrögzött MSZMP szavazó, hívő, szobája tele leninelvtárs szobrokkal.

2022. márc. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

Sosem politizálunk családi, ismerősi körben, főleg, ha tudjuk, hogy nem egy oldalon állunk. Ezt kéne elkerülni, hogy a politika ennyire megossza az embereket, és károsan befolyásolja az emberi kapcsolatokat.

Egyébként nem azért, de mi bajod a Fidesszel, ha ennyi kedvezményt, extra juttatást köszönhetsz nekik?

2022. márc. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%
Verd szájon és kész,vagy pedig nem mész hozzá többet.
2022. márc. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

#5

"Ezt kéne elkerülni, hogy a politika ennyire megossza az embereket, és károsan befolyásolja az emberi kapcsolatokat."

Tekintve, hogy a választás végeredménye hatalmas különbségeket hozhat abban, hogy milyen élete lesz az embereknek így pont ellenkezőleg, minél többet kellene politizálni, hogy az emberek ne a vakhit alapján szavazzanak.

Ha te, mint a rokonod adott esetben megbízható forrása nem beszélsz vele, hogy amikor azt olvasta, hogy az űrlények sorra váltják le a világ vezetőit klónokkal hír nem igaz, akkor simán lehet, hogy ez alapján fog szavazni.


"Egyébként nem azért, de mi bajod a Fidesszel, ha ennyi kedvezményt, extra juttatást köszönhetsz nekik?"

Én szívesen válaszolok.

A fizetések keletiek, míg az áraink nyugatiak. A támogatások pedig ezt a katasztrofális gazdaságpolitikát nem javítják ki.


Tudod mi volt a londoni haverom első üzenete az árstop után (amikor még csak 6 termékre vezették be)? 6-ból 4 termék londonban olcsóbb.

Ott 3-szoros fizetések vannak az itthonihoz képest.

Ne hívjuk már ezt jó kormányzásnak.

2022. márc. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező, nálunk fordítva van, az én apám és a családom nagy része megrögzött balliberális, én meg a párom és az ő családja pedig megrögzött jobboldaliak vagyunk.

Nagy ritkán van köztünk vita politikáról, pont mert tudjuk mennyire nem értünk egyet.

Egy jó tanács: te vagy a fiatalabb - neked kell tekintettel lenned az idősebbre és akkor is tisztelettel elfogadni amit mond, ha nem értesz vele egyet. nyilván meg van a maga tapasztalata, életútja és információja ami miatt azt az oldalt támogatja. Én is megértem, hogy az apám az mszmp után miért támogatta az mszp-t majd a dk-t és utána ezt az ellenzéki összefogást, holott én magam arra sem tartom ezt a csoportot alkalmasnak, hogy egy falut vezessenek.

ha általánosságban van szó a választásról - akkor ahogy teszed nem kell vitázni. ha konkrét téma kerül elő, akkor viszont mond el a véleményedet! Pont emiatt kérdezte is meg tőled, hogy miért is vetted fel ezeket a támogatásokat, ha most azokat akarod megszavazni, akik korábban ezeket megszüntették és ha kormányra kerülnének akkor újra elvennék. Ilyenkor mond meg nyugodtan, hogy neked is jogod van felvenni ezeket, akkor is ha nem értesz egyet a fidesszel és tudatában vagy annak, hogy ha az ellenzék kerül kormányra akkor nem lesz családi adókedvezmény, nem lesz babaváró támogatás, nem lesz CSOK, nem lesz egykulcsos adó, nem lesz kedvezményes rezsiszámla, de neked ezek nem is kellenek. Hogy rájuk szavazol úgy is, hogy ezzel elfogadod, hogy nemsokára kevesebbet kapsz kézhez a fizetésedből mert nem lesz családi adókedvezményed, ellenben nőni fog a jövedelemadód. Hogy majd 2-3-szor annyit fogsz fizetni a gázért, villanyért, vízért és majd az iskolában a gyerekednek nem ingyen lesz a tankönyve hanem 40-50 ezer forintba fog kerülni a tanév elején. Nyugodtan mond meg apósodnak, hogy neked nem az számít, hogy lassan fejlődjön az ország, épüljenek közintézmények, megújuljanak a műemlékek, egyre több helyre járhasson sportolni a gyereked és javuljon az egészségügy, hanem hogy ne Orbánék legyenek kormányon. Hogy nem zavar ha cserébe majd minden egészségügyi ellátásért fizetned kell, mert majd újra elkezdik eladni a kórházakat, kiszervezni egészségügyet, határa lesz annak, hogy mit fizet a biztosításod, mert magánosítani akarják a TB rendszert is. semmi gond nincs ezzel.

Ha tényleg komolyan is gondolod, hogy ezeket vállalod, mert bizony ez lesz a következménye. Ugyanis ezt tették 1994-ben is meg 2002-ben is amikor sikerült kormányra kerülniük.

2022. márc. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

#8

Ezt a manipulatív szarságot. Látszik, hogy fideszes vagy.


"nemsokára kevesebbet kapsz kézhez a fizetésedből mert nem lesz családi adókedvezményed, ellenben nőni fog a jövedelemadód"

Hallod, a boltokban már nyugati árak vannak, de még mindig keleti fizetésekkel.

Az összes támogatással együtt is kitörölheted a segged ahhoz képest, amit kapnál, ha normális kormányunk lenne.


Értelmes ember egyszerűen nem szavaz a fideszre. Ez tény.

2022. márc. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

#4


1) onnan tudjuk hogy hazudsz, mert a mai baloldal egyaltalan nem oroszparti, miutan orban viktor tovig benyalt putyinnak


2) MSZMP tagok mind a fideszben csucsulnek, mszmp amugy a rendszervaltaskoz megszunt.

2022. márc. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!