Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Novák Katalin szerint egy...

Ha Novák Katalin szerint egy nőnek nem kell annyi fizetés, mint egy férfinak, akkor a teljes elnöki fizetését sem fogja felvenni?

Figyelt kérdés
"Ma arra keressük a választ, hogyan lehet sikeres, erős egy nő? Hogyan teljesedhet ki? Talán egyszerűbb azt megnézni, hogy mit ne tegyen: ne higgye el, hogy nekünk, nőknek folyamatosan versenyeznünk kell a férfiakkal. Ne higgye el, hogy életünk minden pillanatában össze kellene mérni magunkat egymással és legalább olyan beosztásban, legalább akkora fizetéssel kell rendelkeznünk, mint a másiknak."

#Novák Katalin #ablakpucoló
2022. márc. 12. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Miért ne venné fel.
2022. márc. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Mikor és hol mondott ilyesmit? Mert az idézett szövegből ilyesmi nem derül ki.
2022. márc. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Miért hazudsz?

Beteszed az idézetet és közben meg kiírod ezt a hülyeséget kérdésbe?

Mi lenne ha elolvasnád ezt amit betettél idézetként?

NEM azt mondta, hogy egy nőnek nem kell akkora fizetés, mint egy férfinak. Nagyon jól érthetően ott van leírva, hogy a nőknek nem kell versenyezniük ebben a férfiakkal és nem kell MINDEN PILLANATBAN ugyanannyit keresni, ugyanazt csinálni, mint amit a férfiak.

Tudom, hogy nyomjátok a nyugatról másolt kampányszlogeneket ezerrel, de Magyarországon nincsen a nők és férfiak fizetése megkülönböztetve és 30 éve sem volt. A férfi kollégám pontosan ugyanannyi fizetést kap, mint én, mert ugyanaz a munkánk. Ellenben mindkettőnknél többet keres a főnökNŐnk, mert más a beosztása és még nála is többet keres a nagyfőnök - nem azért mert férfi, hanem mert ő a vezető. A cég másik csapatában meg nő a vezető és fillérre annyi a fizetése mint a nálunk levő nagyfőnöknek. Mert ugyanaz a beosztásuk.

2022. márc. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig szerintem nagyon jól fogalmazott, egyszerűen ki vannak forgatva a szavai. Arra utalt a mondata, hogy nem attól lesz egy nő teljes értékű vagy boldog, hogy olyan szempontok alapján akar sikeres lenni mint egy férfi. Egyébként ez a kijelentés nem csak nőknek szól bár őket szólította meg, hanem mindenkinek. Kiteljesedni és boldognak lenni, nem azt jelenti, hogy sokat keresel magas pozícióban.
2022. márc. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves kati fanok

Szerintem pontosan azt uzeni burkoltan, hogy a nonek a konyhaban vagy a szuloszobaban a helye es ne a munkajaban akarjon kiteljesedni. Aki nem kepes a sorok kozott olvasni, azt konnyu megvezetni.


A fizetes egyenloseg pedig soha nem arrol szolt hogy ha en mondjuk nokent fogorvos vagyok, akkor ne kerhetnek el ugyanannyi penzt mint a ferfi kollegaim. Nem.

Arrol szol, hogy a "noies" szakmak nagyon alulfizetettek. Ovonenik fizetese hol van? Nemek aranya az ovodai pedagogusok kozt hogyan oszlik el?


Nem vagyok feminista es nem sajnalom a ferfiaktol sem a penzt egyaltalan. A jo szakembert meg kell fizetni. Ha no, ha ferfi.

2022. márc. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

Hát én nagyon nem értek veled egyet utolsó.

Először is leszólod azt aki nem képes a sorok között olasni, holott te magyarázol bele olyat ami nincs odaírva.

Második részhez, pedig a fizetési egyenlőség pontosan arról szól, hogy ugyan abban a pozícióban, ugyan azért a feladatért, ugyan olyan tapasztalattal rendelkező ember ugyan azt a bért kapja, függetlenül a nemétől.

Amit te említesz annak semmi köze ehhez. Nemek aránya az óvodai pedagógusok között, hogy oszlik el? Hogy oszlik el a nemek aránya a kukások között? Hogy oszlik el a nemek aránya az építőipari segédmunkások között? Hogy oszlik el a nemek aránya a biztonsági őrök között?

2022. márc. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, de az altalad felsorolt szakmakhoz kell barmilyen vegzettseg az ovoneni diplomajaval szemben? Na ugye.
2022. márc. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%
Sorolhatok olyat is amihez kell. Túzoltó, rendőr, mentős. Nem azt jelenti a fizetési egyenlőség amit te írtál (már ha te vagy az #5 hsz).
2022. márc. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!