Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért kötelezi a...

A kormány miért kötelezi a benzinkutakat arra, hogy a külföldieknek is benzinárstop áron adja a benzint?

Figyelt kérdés
Ezzel a külföldiek a magyar benzinkutasok és a magyar adófizetők kárára tankolnak olcsóbban nálunk. Miért jó ez a kormányunknak?
2022. márc. 4. 20:47
1 2
 1/18 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Nem lehet különbséget tenni vásárló és vásárló között.

Egyrészt az üzleti etikett szerint sem, másrészt meg azért, mert honnan bizonyítod, hogy a vásárló külföldi?

Egyáltalán ki a külföldi? Akinek nincs magyar lakcíme? Aki nem tud magyarul?

Gondold át ezt kérdező. :-)

2022. márc. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Elég bonyolult lenne vizsgálgatni, pontosan ki is a "külföldi", meg EU-s jogszabályokat is sérthetne. Azt azért nem hinném, hogy Németországból idejárnak tankolni. :) Határmentiek pere mindig kihasználják ezeket a kiskapukat a határ mindkét oldalán, egészségükre.
2022. márc. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
Az áthaladó tranzitforgalom ezelőtt és ezután is itt fog tankolni, amikor profit volt belőle akkor is itt tankoltak. Teljesen irreleváns ez a kérdés..
2022. márc. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Gratulálok az eddigi válaszadóknak, hogy ezt ilyen könnyen elengedik. Pedig nem kis összeget lehetne így megtartani ami a benzinárstop miatt csődbemenőfélben lévő kutakon sokat segítene. Simán meg lehetne oldani, hogy az benzinárstop kedvezményét a magyar vásárlók vehetnék csak igénybe magyar lakcímkártyával, míg a külföldiek a piaci áron vásárolhatnák a benzint. Szerintem minimális mértékben bonyolítaná meg az adminisztratív munkát és annyi összeg megmaradna a határhoz közeli benzinkutaknál ami segítené őket az életbenmaradásban és nem mellesleg nem a külföldi autósókat támogatnánk a mi adónkól.
2022. márc. 4. 21:16
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

Sohasem értettem, hogy miért akar valaki fogást találni a Pitagorasz tételen amikor még az összeadás se megy neki.


Ha nem látod, nem érted a gazdaságot akkor ne okoskodj.

2022. márc. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

#6


Ez a szakterületem, szóval kivételesen mellé lőttél, de azért 2 pontot adok a próbálkozásra.

2022. márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Akkor kedves szakértő magyarázd el nekem földi halandónak, hogy mi akadálya lenne annak, hogy a külföldiek ne vehessenek igénybe magyaroknak szóló kedvezményt?
2022. márc. 4. 21:32
 8/18 anonim ***** válasza:
57%

#8


Szerintem ha valaki nem mutat fel magyar útlevelet az ne is vehessen kenyeret csak 3x áron. Ennyit erről. Kár vitába bonyolódnom komplex kérdésekben olyannal aki az alapvető gazdasági működést sem érti.

2022. márc. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
9-es, semmiylen szakértelmet nem tudtál megvillantani, pedig mintha ez lenne a szakterületed. Nem tudom hallotál-e már a városkártyákról amelyet kölönböző városok lakosai lakcímkártyájukkal igazolva vehetnek meg és azzal különböző önkormányzati szolgáltatásokat vehetnek kedvezményesen igénybe. Tehát pl. Debrecenben egy debreceni lakos a nem debreceni lakosoknál olcsóbban mehet a városi fürdőbe a debreceni városkártyával. Ha ott meg lehet ezt csinálni milyen akadálya lenne a benzinkutaknál egy ilyen kedvezményes rendszerben gondolkozva kiosztani a benzinárstop kedvezményét csak hazai lakosoknak?
2022. márc. 4. 21:44
 10/18 A kérdező kommentje:
De mondhatok egy mégegyszerűbb példát, a máv ukrán iratok ellenében ingyen utaztatja az ukrán menekülteket. Hogy lehetséges, hogy ezt meglehetett csinálni, nyilván a mávnál sincsenek tisztában a gazdsaság működésével.
2022. márc. 4. 21:51
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!