Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kit vártok győztesnek és...

Kit vártok győztesnek és miért? Az MKKP és a Mi Hazánk mekkora eséllyel jut be az Országgyűlésbe?

Figyelt kérdés

Jelenleg legnagyobb esélye a Fidesz-KDNP pártszövetségnek van a győzelemre. A győzelemre még valamelyest esélyes lehet a DK-Jobbik-LMP-MSZP-Momentum-Párbeszéd szövetség is.


Jelenállás szerint a Mi Hazánknak van a legnagyobb esélye a fentiek mellett az Országgyűlésbe való bejutásra.


Rajtuk kívül a Magyar Kétfarkú Kutyapártnak van még talán esélye a bejutásra. A kellően vírus- és oltástagadók miatt a Normális Élet Párja (Normális Párt; NÉP) is talán eséllyel indul a bejutással kapcsolatban.


Vajon egy V. Orbán-kormány, egy Márki-Zay-kormány tudná jobban kezelni az ország gazdasági életét, az egészségügyi bérfejlesztéseket, az oktatásban megtörtént bérfejlesztéseket, kórházak és SZTK-k valamint óvodák és iskolák felújítását? A megváltozott munkaképességű embereknek, a nyugdíjasoknak melyik biztosítana valós támogatást?



2022. febr. 28. 19:51
A kérdező szavazást indított:
Demokratikus Koalíció - Jobbik Magyarországért Mozgalom - LMP - Magyar Szocialista Párt - Momentum - Párbeszéd
Normális Élet Pártja (Normális Párt; NÉP)
Magyar Kétfarkú Kutyapárt (MKKP)
Megoldás Mozgalom (MEMO)
Mi Hazánk Mozgalom (Mi Hazánk)
Fidesz - Magyar Polgári Szövetség - Kereszténydemokrata Néppárt (Fidesz-KDNP)
33 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

A Mi Hazánk tuti bejut szerintem. Alulmérik. Bevonzza a fóliasisakos oltásellenes agyhalottakat. A kétfarkúak nem lesznek ilyen szerencsések.

Ebben a felállásban pedig valószínű egy Fidesz-Mi Hazánk koalíció.

2022. febr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Jól látod a helyzetet, egy dolgot kivéve. Gődényéknek 1% is csoda, nemhogy a bejutás. (Szerintem még Gattyánék is megelőzik Gődényéket.) Azért elég közismert Gődényről a kamupártos múltja.
2022. febr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

En most a haboru utan es azzal h a Godeny part is rarepulhet az oltas ellenesekre, mar nem vagyok biztos a mi hazank bejutasaban.


A fideszt es az osszefogast hasonloan eselyesnek latom. A haboru meg kiszamithatatlanabba tette a dolgokat. Azt se nagyon tudom megitelni h a fideszesek most hogy itelik meg Orban es Putyin kapcsolatat, vagy egyaltalan a haborut, megdobbento mennyien tartjak jogosnak az orosz agressziot.


Osszesegeben a fidesznek jol johet a haboru eljatszhatja megint a vedelmezo szerepet, azzal h rafogja az ellenzekre h haborut akar.


Ellenben az Putyinnal valo baratsag visszas fenyben tunteti fel Orbant. Nem jo ajanlo level egy diktatorral valo jo viszon, bar a magyar neplelek mindent elbir.

2022. febr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

Remélem Fidesz győzelem.

Mi Hazánk simán bejuthat.


Ha bérfejlesztés alatt osztogatást értesz akkor abban az Összefogás lehet jobb, ha az is számít hogy a költségvetési hiány ne szálljon el a jó években se és ne értéktelenedjenek el a fizetések/segélyek akkor a Fidesz a jobb választás.

Csak kis miheztartásképp, ha mai értékre számítjuk a 2009-es béreket akkor az átlag fizetés:

oktatásban nettó 180 ezer lenne. (tavaly 266 ezer volt)

humán-egészségügyi ellátásban nettó 170 ezer lenne. (tavaly 367 ezer volt)

szociális ellátásban nettó 150 ezer lenne. (tavaly 141 ezer volt)


GDP/fő-ben meg ég és föld a 2002-2010 közötti teljesítményük és a 2010-2022-közötti. Nyilván nem a két időszakot kell összevetni, mert eltérő gazdasági környezet volt, hanem azt hogy a szomszédaink és közöttünk milyen volt a dinamika. 2002-2010 között a velünk egyszerre csatlakozó 10 ország közül a 8.-9. helyen tanyáztunk gdp növekedésben, most meg nem ritka az se, hogy egész EU-n belül benne vagyunk a top 3-ban.


ma 20:05

A nagy barátság miben merül ki számodra? Csak mert ha rákeresel mondjuk "Putyin Dobrev"-re meg "Putyin Orbán"-ra akkor érdekes módon a másodiknál fogsz hivatalos képeket látni csak, míg az elsőnél sikerül majd olyant látni ahol Gyurcsányék a saját kis rezidenciájukon látják vendégül az akkor még nemdiktátor Putyint.

2022. febr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A következő soraimmal nagyon nagy port fogok kavarni. Legalábbis szerintem.


Mindenek előtt RÉSZVÉTEM MINDEN ELHUNYT HOZZÁTARTOZÓINAK és NAGYON SAJNÁLOM MINDAZT, AMI UKRAJNA ÉS AZ OROSZORSZÁGI FÖDERÁCIÓ KÖZÖTT.


Ennek ellenére nézzük végig a dolgokat:

A Szovjet Szocialista Szövetségi Köztársaság területén közigazgatási reform ment végbe. Ekkor a Krím-félszigetet valamint a mai Luhanszk és Donyeck megye területét az Oroszországi Szocialista Szövetségi Köztársaságtól az Ukrán Szocialista Szövetségi Köztársaság kapta meg kárpótlásul. Az előbb említett három régióban közel kétharmados orosz ajkú többség van.

Az oroszok azután kezdték a Krím-félszigetet újfent visszafoglalni, hogy egyfelől az akkori amerikai adminisztráció egyik vezetője (pontosabban: Biden még alelnökként) beültette fiát az ukrán olajvállalat vezetésébe, minden ukrán nyelv- és történelem ismeret nélkül. Emellett Janukovics (akkori ukrán elnök) bejelentette, hogy Ukrajna 5 éven belül belép az Európai Unióba és a NATO-ba, amit Oroszország nem akar engedni és azért Ukrajna lakosságának többsége sem lenne szívesen tagja a két szervezetnek.


Az oroszok Donyeck- és Luhanszk megyék területi autonómiáját valamint Ukrajna NATO-függetlenségét valamint EU belépésről való lemondást akarják elérni. Ez volt a célja a két "szakadár" régió moszkvai elismerésének is.



Amennyiben belemegyünk a magyar belpolitikába is, akkor Magyarországon a baloldali ellenzék vezetőjének megszólalásai nagyon károsak lehetnek. Még NATO nyomásra sem szabad fegyvert szállítani Ukrajnába, sem pedig magyar katonákat kiküldeni oda.


A jelenlegi állás szerint erősen megkérdőjelezhető, hogy megszerzi-e a kellő egyéni- és listás mandátumot az ellenzéki jelöltek és lista, amennyi a kormányváltáshoz nekik szükséges lenne. A helyzet az, hogy legalább az egyéni mandátumok 40-45% mindenképpen meg kellene szerezze az ellenzék ahhoz, hogy legalább reális esélye legyen nyerni és bízni benne, hogy csak a Fidesztől vesz el a Mi Hazánk, de a reális gondolkodás az, hogy valójában a Jobbiktól (és ezáltal az ellenzéki Összefogás) is nagyjából ugyanannyi választót bukhat. Ez utóbbi azért lehet az ellenzékre veszélyes, mert ezzel bizony a Fidesz-KDNP szövetséget vagy éppen az MHM-et fogják erősíteni.


Mivel eddig Gödény György (Normális Élet Pártja) és Gattyán György (Megoldás Mozgalom) véleményét ezzel kapcsolatban nem tudjuk, így ezzel kapcsolatban képlékeny, hogy ők miként kezelnék ezt. Ezzel nagy eséllyel a NÉP és a MEMO vélhetően nagyon minimálisra csökkentette az esélyét a bejutásra. Hozzáteszem, hogy Toroczkai László (Mi Hazánk) véleményét sem tudjuk ezzel kapcsolatban.

2022. márc. 4. 23:50
 6/9 A kérdező kommentje:

A Fidesz várhatóan Budapest 1-18 választókerületeiben, Baranya 1. választókerületében, Borsod-Abaúj-Zemplén 1-2. választókerületében, Csongrád-Csanád 1. választókerületében, Fejér 4. választókerületében, Veszprém 1. és 4. választókerületében nehéz helyzetbe kerülhet. A többiben vélhetően elég sima győzelmet arathatnak. Ez 81 egyéni választókerületi győzelmet jelent a kormányzópártoknak. A 25 egyéni győzelem sem borítékolható. Ha az egyéni körzeteket 81:25 arányban nyeri a kormányoldal, akkor vélhetően 47:45 arányba vinné az ellenzéki összefogás a listás helyeket. Amennyiben a Mi Hazánk bejut, akkor ez nagyjából 45:42:5 arányba oszlik meg várhatóan. Ehhez párosul az MNOÖ egyetlen mandátuma.


Egy utolsó politológus tanulóval beszéltem tegnap, hogy mit látnak.

Az említett fiatal (legalábbis hozzám képest nagyon fiatal) lány mondta azt, hogy Fejér megye 4. számú körzetét 2018. április 8-án a Jobbik által jelölt Csányi Tamás nyert, majd a lemondását követően 2020. február 16-i időközi választáson a Jobbik-DK-LMP-MSZP-Momentum-Párbeszéd által jelölt Jobbikos Kálló Gergely nyert, de 30% alatti részvétel mellett, úgyhogy valódi jobboldali jelölt nem volt (kivétel Árgyelán János, a Mi Hazánk Mozgalom jelöltje, aki a 4. helyen végzett). Most egy helyileg ismert és erős kormánypárti jelölttel szemben szintén Kállót jelölik, de nem valószínű, hogy újrázni tud.


Baranya megye 1. számú körzetét 2018. április 8-án a jelölőszervezet nélkül Függetlenként induló Mellár Tamás nyert, aki jelenleg már Párbeszéd jelöltjeként az DK-Jobbik-LMP-MSZP-Momentum támogatásával indul. Itt vélhetően győzhetnek is.


Budapest egésze veszélyes körzet a kormánypártok számára. Bár a főpolgármester tevékenysége nem túlzottan segít az ellenzéknek. Sőt! Úgy látja, hogy kontra produktív Karácsonyék tevékenysége. Többet visz, mint amennyit hoz számukra. A zuglói és a kispesti helyzet sem könnyíti meg a dolgukat.


A Fidesz-Magyar Polgári Szövetség és a Kereszténydemokrata Néppárt közös jelöltjei Budapesten okozhatják a legnagyobb meglepetést. A Demokratikus Koalíció - Jobbik Magyarországért Mozgalom - LMP-Magyarország Zöld Pártja - Magyar Szocialista Párt - Momentum Mozgalom - Párbeszéd Magyarországért Párt két vidéki körzetet (Baranya 1. és Csongrád-Csanád 1.) szinte biztosan hozhat. Több vidéki körzet (Borsod-Abaúj-Zemplén 1-2., Csongrád-Csanád 4., Vas 3., Veszprém 1. és Veszprém 4.) ingatag lehet, bár ezek többségét nem tartja valószínűnek, hogy tényleg elviszi a baloldal.


Személyes vélemény:

- A kisebbségi mandátumszerzés megkönnyebbítését jogosnak tartom;

- a számítási rendszerrel, amely szerint a parlamenti küszöböt elérő önálló vagy közös pártlistákra leadott közvetlen szavazat mellett az egyéni jelöltekre leadott "felesleges" szavazatok összértékét 93-mal osztják el, majd tovább osztják 4-gyel. Ezzel nem értek egyet, mert a jog szerint az Országos Nemzetiségi Önkormányzat kizárólag listát állíthat, egyéni jelöltet nem.

- Amennyiben valós képviseletet szeretnének biztosítani a kisebbségeknek, akkor a közvetlen listás szavazatok számát kellene elosztani a parlamenti mandátumok számával majd tovább osztani 5-el.

2014. évi országgyűlési képviselők általános választásán 22.022 helyett 5.072 lett volna a kvóta, ami már akkor a Magyarországi Németek Országos Önkormányzata szerzett volna 2 tiszta mandátumot. Ezzel akkor a Fidesz-KDNP és a DK-Együtt-MLP-MSZP-Párbeszéd szövetség elvesztett mandátumával járt volna. A kiesett jelöltek Varga József (Fidesz-KDNP) és Teleki László (DK-Együtt-MLP-MSZP-Párbeszéd) lett volna, míg Heinek Ottó és Ritter Imre (MNOÖ) kisebbségi mandátumot szerzett volna.

2018. évi országgyűlési képviselők általános választásán 23.831 helyett 5.376 lett volna a kvóta, ami már akkor a Magyarországi Németek Országos Önkormányzata 1+3, az Országos Roma Önkormányzat 1 tiszta mandátumot szerezhetett volna. Ezzel a Fidesz-KDNP 2, Jobbik 1, MSZP-Párbeszéd 1 mandátumot bukott volna.

Ez azt jelentette volna, hogy a Fidesz-KDNP 131, a Jobbik 25, az MSZP-Párbeszéd 19, DK 9, LMP 8, Együtt 1, Független 1 és MNOÖ 1

Ezek alapján Dr. Zsigmond Barna Pál és L. Simon László (Fidesz-KDNP), Stummer János (Jobbik), Bősz Anett (MSZP-Párbeszéd) kiesett, helyettük Farkas Félix (Országos Roma Önkormányzat) és Heinek Ottó, Englenderné Hock Ibolya, Manz József (Magyarországi Németek Országos Önkormányzata) szerzett volna még Ritter Imrén kívül képviselői mandátumot.

2022. márc. 5. 18:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, ennél 10-15-tel több vidéki körzetet simán bukik a Fidesz.
2022. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 (tegnap 22:04)

Erre mi a bizonyíték? Én sem a kút fejemből, hanem szakértők tapasztalatai alapján írtam, hogy vidéken egyedül

Baranya 1. OEVK,

Borsod-Abaúj-Zemplén 1-7. OEVK,

Csongrád-Csanád 1. és 4. OEVK,

Fejér 4. OEVK,

Heves 2. OEVK,

Győr-Moson-Sopron 4-5. OEVK,

Veszprém 1-4. OEVK

lehet kockázatos a Fidesz számára és ehhez jöhet Budapest 1-18 OEVK is, ami max. 35 egyéni körzetben lehet esélye az Összefogásnak.


Ezek alapján viszont az értelmezések szerint a 4 éve a DK/MSZP-Párbeszéd/LMP/Jobbik által megszerzett 50 listás mandátum drasztikusan visszafog esni, ami azt jelentené, hogy max. 43-44 mandátumot érne listáról.

Ezzel szemben a jelenlegi kormányzóerők a 4 éve megszerzett 42 országos listás mandátum viszont arányosan növekedne, mégpedig 48-50 mandátumra.


A Fidesz-KDNP szövetség 119-121 mandátumot szerezhetne, míg a Baloldal 78-79 mandátuma lenne. Ez alól az a kivétel, hogyha a Mi Hazánk bejut, mert akkor a Fidesz-KDNP és a Baloldal is veszít listánként legalább 2-2 (és legalább az egyik lista 3) mandátumot.

2022. márc. 7. 19:49
 9/9 A kérdező kommentje:

Nézzük meg a 2018. évi választásoknak a listás részét.


A jelenlegi adatokat, amelyekben benne vannak a győztes- és vesztes kompenzáció valamint a külhoni magyarok szavazatai (szavazólapi sorrendeben, a parlamentbe jutott pártlisták):


- Szavazatok

Demokratikus Koalíció: 598.854

Magyar Szocialista Párt - Párbeszéd Magyarországért Párt: 1.137.515

Fidesz-Magyar Polgári Szövetség - Kereszténydemokrata Néppárt: 4.043.165

Jobbik Magyarországért Mozgalom: 2.350.696

Lehet Más a Politika: 697.127


- Mandátumok

Demokratikus Koalíció: 6

Magyar Szocialista Párt - Párbeszéd Magyarországért Párt: 12

Fidesz-Magyar Polgári Szövetség - Kereszténydemokrata Néppárt: 42

Jobbik Magyarországért Mozgalom: 25

Lehet Más a Politika: 7



A külhoni választópolgárok szavazatai nélkül:


- Szavazatok

Demokratikus Koalíció: 598.185

Magyar Szocialista Párt - Párbeszéd Magyarországért Párt: 1.136.268

Fidesz-Magyar Polgári Szövetség - Kereszténydemokrata Néppárt: 3.826.649

Jobbik Magyarországért Mozgalom: 2.348.641

Lehet Más a Politika: 695.045


- Mandátumok

Demokratikus Koalíció: 6

Magyar Szocialista Párt - Párbeszéd Magyarországért Párt: 12

Fidesz-Magyar Polgári Szövetség - Kereszténydemokrata Néppárt: 42

Jobbik Magyarországért Mozgalom: 25

Lehet Más a Politika: 7



A győztes kompenzáció nélkül:


- Szavazatok

Demokratikus Koalíció: 589.198

Magyar Szocialista Párt - Párbeszéd Magyarországért Párt: 1.093.772

Fidesz-Magyar Polgári Szövetség - Kereszténydemokrata Néppárt: 3.126.499

Jobbik Magyarországért Mozgalom: 2.348.833

Lehet Más a Politika: 694.114


- Mandátumok

Demokratikus Koalíció: 7

Magyar Szocialista Párt - Párbeszéd Magyarországért Párt: 13

Fidesz-Magyar Polgári Szövetség - Kereszténydemokrata Néppárt: 37

Jobbik Magyarországért Mozgalom: 27

Lehet Más a Politika: 8



A győztes kompenzáció és külhoni szavazat nélkül:


- Szavazatok

Demokratikus Koalíció: 588.529

Magyar Szocialista Párt - Párbeszéd Magyarországért Párt: 1.092.525

Fidesz-Magyar Polgári Szövetség - Kereszténydemokrata Néppárt: 2 909 983

Jobbik Magyarországért Mozgalom: 2.346.778

Lehet Más a Politika: 692.032


- Mandátumok

Demokratikus Koalíció: 7

Magyar Szocialista Párt - Párbeszéd Magyarországért Párt: 13

Fidesz-Magyar Polgári Szövetség - Kereszténydemokrata Néppárt: 35

Jobbik Magyarországért Mozgalom: 29

Lehet Más a Politika: 8



Az összehasonlítás. A legtöbben a külhoniak szavazataival jönnek, hogy az 1 vagy 2 mandátumot hozhat. Elvileg ez csak akkor lenne igaz, hogyha mindenki szavazna és mindenkinek érvényes lenne a szavazata, akkor lenne ez igaz.


A győztes kompenzáció pedig visszaüthet az ellenzékre is, hisz minél több egyéni körzetet nyer, annál többet veszíthet.

2022. márc. 15. 19:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!