Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten miért nem szeretik...

Budapesten miért nem szeretik a Fideszt?

Figyelt kérdés
Jó dolgukban nem tudnak már mit csinálni? Vidéken okosabbak emberek laknak? Ott arányaiban nézve sokkal erősebb a Fidesz.

2022. febr. 25. 12:29
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
74%
Pont hogy a vidékiek a hülyébbek. xDD
2022. febr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
86%

Én is vidéken élek. Ugyan MZP fideszes köztudattal ellentétben nem mondta, hogy a vidéken élők buták, alkoholisták lennének és stb, de még ha mondta volna se hazudott volna. Amikor kőműves actimellel kezdenek a munkások is a kisboltban... M1, HirTV pedig elég nagy hatással van. Sokan mégis ezeket fogyasszák. Vagy látják Facebookon. A Facebook is inkább az idősebbek platformja lett, látja, elhiszi. Ettől még valaki nem feltétlen buta, bár már lassan szemet kéne szúrnia, hogy talán valami még se stimmel. Megvezethetőek, nem néznek utána a híreknek. Covid idején is olyanokat hallottam, hogy a sírás kerülgetett. Mind az oltásról (mondom úgy hogy oltatlan vagyok, de nem oltásellenes), maga a vírus létezéséről és minden egyébről. Szörnyű, de családban is előfordul. De függ amúgy a társadalmi rétegtől is. Nem mondom, hogy egy tanult ember nem megvezethető, de kevésbé. Egyetemen, akár csoporttársakkal beszélgetve teljesen más szint, mint amit a buszon, utcán, kisboltban hall az ember. Még ha valaki Fidesz párti is, bár valahogy kisebbségben vannak, többnyire normálisan tudnak érvelni.

Amúgy engem sem érdekelt 18 évesen igazán a politika, hiába mehettem volna szavazni, volt jobb dolgom, mint vele foglalkozni. Tájékozatlan voltam, mellette pedig azt hallgattam, hogy állapolgári kötelességem. Nem mentem, ahogyan 22 évesen sem. Most vagyok 26, most megyek először. Csak felmerül a gyanú, hogy kisebbként a szülői befolyásoltság is sokkal nagyobb, youtube, insta reklámok hada támad, velem ellentétben pedig sokan elmennek szavazni, hisz "kötelesség", nem tájékozódik megfelelően, akkor vajon kire fog?

Ez akkor változna, ha ezt a fajta kampányolást abba hagynák és a közTV-n is szerepelhetnének ellenzékiek, vitázhatnának egymással. Mellesleg rengeteg pénzt nem dobnának ki a Google-nek és a Meta-nak. Jelenleg a Fidesz hülye lenne, jó eséllyel buknák a választásokat. Amit viszont még undordítóbbnak tartok, az a Fidesz kampányolása, álhírekkel, ellenzékiek szavainak kiforgatásával. Szidják a "baloldalt", holott még mocskosabbak.

Nem mondom, hogy az ellenzékiek a felvilágosult értelmiségek, de Fidesz oldalán nagyok sok bevakított ember él, az nem kérdés. Remélem már tényleg sikerül leváltani a Fideszt és ilyen egyeduralom soha többé nem fordul elő.

2022. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
0%

#32!


Elég egyértelműen utalt rá. :)

Vicces, hogy igazat adsz neki, majd kőművest hozo fel példának. Budapestiként segítek neked egy kicsit: Itt sem csak bankárok és művészek élnek. Sőt, itt Budapesten igazán széles a társadalmi spektrum.

A Népligetben nappal is láthatsz kurválat és striciket, a Hős utcába pedig inkább be se menj! Találsz alkeszt ezen a környéken minden napszakban, ahogy Budán, az Árpád-kilátónál és él egy alkesz homi.


A Facebook nem az idősebbek platformja lett, hanem a fiatalok működnek úgy, hogy ami régi, az nem menő, az nem kell nekik. Erre épít a Momentum is, éppen ennyit tudnak felmutatni.

Egyik FB-os ismerősöm hisztizett pár napja egy megtépkedett választási plakát kapcsán, hogy mennyire alja a Fidesz, ez a színvonaluk... Az elfelejetette a libácska, hogy a ballib politikusok trágár táblákat mutogatnak a parlamentben, gyakran gondjuk akad a helyesírással és nem emlékszem, hogy az O1G-zést primitívségnek titulálta volna.

Hidd el, a posztjai alapján sosem nem néz sem M1-es, sem HírTV-t. Biztosan csak a nem léztző RTL-t, 444-es, telexet, hvg-t, 24.hu-t és társaikat fogyasztja. Ő is megvezethező és buta. Buta, mert nem gondolkozik. Már ott sántít a dolog, hogy egy egyszerű, ismertlen rongáló alapján "következtetést" von le a másik oldalaról. De az általa imádottak ámokfutásai felett meg szemet huny.

Ez nem pusztán butaság, hanem gerintelenség.


Én azt tapasztalatam a liberális (fenéket liberális, de annak nevezik magukat) kollégáimmal, hogy egy az egyben kerülik a vitát. Kimerül az érvelésük abban, hogy "ez nem igaz". Ha többen vannak, akkor meg azonnal mindegyikük bekapcsolódik és nem engednek szóhoz jutni sem, a végső érvük pedig az, hogy többen vannak, tehát nekik van igazuk. Biztosan én gondolom rosszul. (Később, amikor már nincsenek ott, akkor többen elmondják, hagyjam rájuk, nem érdemes velük vitatkozni.)


Engem 14 évesen már érdekelt a politika. Mondhatnám, hogy ez természetes, hiszen a rendszerváltás idejében voltam ennyi és az egy nagyon izgalmas időszak volt, de tudom, hogy nem mindenkit érdekelt akkor a korosztályomból. Viszont így elmondhatom, hogy követtem az eseményeket.

De azt is el kell mondanom, hogy vannak dolgok, amiket most másként látok. A lényeg nem változott benne, de volt olyan párt, ami kezdetben egészem szimpatikus volt, most pedig már a legkártékonyabbnak tartom.


Ha egy szülő a 18 éves gyerekét befolyásolni akarja, akkor ott komoly gondok vannak. Ebben az életkorban lehet, hogy éppen fordíva sülne el a befolyásolási kísérlet. Ha neked semmilyen elképzelésed és tájékozottságod nem volt a politikáról, akkor jó döntésnek tartom, hogy nem mentél el szavazni. Mi beszéltünk otthon politikáról, de sosem akartuk egymást meggyőzni, hogy kire szavazzon. Tudom, hogy az első alkalommal másra szavaztam, mint anyám. Apámmal meg nem is beszéltem erről, fogalmam sincs, hogy kire szavazott. De ők sem vallattak engem.


Nem mondom, hogy az Fidesz összes szavazója felvilágosult értelmiség, de a ballib oldalon nagyok sok bevakított ember él, az nem kérdés. Remélem már tényleg sikerül elküldeni a poszt- és neokommunista bagázst és soha többé nem kerülnek a hatalom közelébe sem.

2022. febr. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
78%
Kommunisták a másik oldalon vannak, ki kell hogy ábrándítsalak.
2022. febr. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!