Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A külföldön élő magyarok...

A külföldön élő magyarok szavazati joga egy örök vita marad?

Figyelt kérdés
2022. febr. 23. 09:22
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
72%
A magyarországi lakhellyel rendelkező külföldön tartózkodó magyar állampolgárok szavazhatnak konzulátusokon, akiknek nincs magyarországi bejelentett lakhelyük, azok szavazhatnak levélben, de ezt külön kérniük kell, megjelölve a külföldi lakhelyüket, ahová elpostázzák a szavazó csomagot.
2022. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
56%
A baloldali libsik vennél el a szavazati jogot, megy mindig ez a hülyeség. Persze, arra soha nincs értelmes válasz, hogy aki nem Magyarországon él, nem itt dolgozik, nem itt adózik, az tulajdonképpen, miért is szavazzon idehaza.
2022. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
76%

19, nem állítottam, hogy kell hogy legyen, annyit mondtam, hogy egységesen kéne jogot és hozzáférést adniuk.


Mert lássuk be, az, hogy egy országban 3 ponton van szavazási lehetőség 8-18 óra között... ez versenyre sem tud kelni azzal, hogy valaki felad a postán eg ylevelet és kész. Érted, utazol akár száz kilométereket is, hogy beállj egy végtelen sorba, aztán ha az óra elüti a 18:00-t, elküldenek, hogy ennyi volt, te már nem jutsz sorra. Persze, itthon is bezárnak a szavazóhelyek egy időpontban, de itthon elég hely van ahhoz, hogy le tudd adni a szavazatodat gyakorlatilag sorbanállás nélkül. 2018-ban Londonban meg volt, aki 5 óra sorbanállás után sem tudta leadni a szavazatát.

2022. febr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
25%
A kulfoldon elok szavazata nem sokat valtoztat a valasztas kimenetelen. Ha olyan orszag lennenk mint pl El Salvador, ahol 6,5 millio lakos van, es 3 millio salvadori van kulfoldon akkor szamitana hogy ki szavazhat es ki nem.
2022. márc. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
#24 akkor felesleges is szavazniuk. De én nem mondanám, hogy nem számít.
2022. márc. 5. 15:07
 26/26 anonim ***** válasza:
41%

"Persze, arra soha nincs értelmes válasz, hogy aki nem Magyarországon él, nem itt dolgozik, nem itt adózik, az tulajdonképpen, miért is szavazzon idehaza"

Aki magyar állampolgár, az mindenképpen kötődik Magyarországhoz, akárhol is él. Sokan az anyagiak miatt mennek külföldre, és szívesen visszajönnek Magyarországra, ha sikerül anyagilag előrébb lépniük. Nem mindegy számukra sem, hogy közben (amíg ők külföldön élnek), hova változik az ország, érdemes lesz-e nekik hazajönni. Vagy vannak Magyarországon élő családtagjaik, és szeretnék, hogy számukra jól alakuljon az ország helyzete.

Én tíz éve külföldön élek, most fogok nyáron hazaköltözni Magyarországra a családommal. Kérdező, te nem adnál nekem szavazati jogot, mert áprilisban még nem fogok Magyarországon élni. Ugyanakkor az áprilisi szavazás eredménye közvetlenül hatással lesz az én és családom életére, mert pár hónappal később már ott fogunk élni. Örülök, hogy nem neked van döntési jogod ebben a kérdésben kérdező, mert én igenis szavazni fogok most áprilisban, mert nem mindegy számomra, hogy milyen politikai erő vezeti az országot az elkövetkező négy évben. Tudom, hogy az én szavazatom csepp a tengerben, de mégis meg akarom tenni azt, ami rajtam áll.

2022. márc. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!