Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan értelmezed a tanárok...

Hogyan értelmezed a tanárok polgári engedetlenségét?

Figyelt kérdés

Támogatod?


Arra gondoltam, hogy most választások előtt ők is tartják a markukat ahogyan az orvosok is tették(azóta is mélyen hallgatnak "tudjuk miről")


A napokban hallottam egy interjút, hogy ez már nem a pénzről szól csak, hanem arról, hogy szeretnék visszakapni a függetlenségüket, mert ahogyan az orvosokat, őket is narancsosítási folyamatba taszították.


Mennyire igaz ez?



#tanár #Elégedettenség
2022. febr. 20. 14:13
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

20


Rendben, kellenek a jobb körülmények és a jobb fizetés. De azt is garantálni kell, hogy a politika és az egyéb ideológiák semmilyen formában NEM kerülhetnek be az iskolába. A gyerek dolga a tanulás, a tanáré az oktatás, a politika és minden ehhez köthető dolog a tanintézményen kívülre kell, hogy kerüljön.

2022. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
21, ez így van, ezért is sztrájkolnak és elégedetlenkednek a pedagógusok. Mert ezt szeretnék elérni, amit írtál.
2022. febr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

22


Azt értem, de abba ne csak az tartozzon bele, ami "túl nemzeti", hanem az is, ami "túl progresszív".

2022. febr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
91%

23

Korábban az volt a rendszer, hogy az iksolák (az igazgatóság és a tanárok) döntötték el, hogy melyik versenypiacon fellelhető tankönyvből tanítanak. Általában nem egy adott kiadótól rendelték az összes könyvet, hanem egyik táryból ez, a másikból az. Sőt, egyik évfolyamnál ez, a következőben meg az. Tehát a tankönyveken nem múlt semmiféle ideológia, hisz nem követték stabilan az adott kiadót.


Ez mára megszűnt, most a kormány állította össze a tankönyveket és a tanárok csak azokat használhatják.


Korábban nem volt sem erkölcstan, sem hittan.

Jelenleg van. És azt tekintetbe véve, hogy kik alkották a tantervet, és mennyire tud az erölcs objektív lenni, ez elég kérdéses.


Szóval ezeket figyelembe véve korábban nem volt a tanterv része az ideológiai nevelés, most viszont az.


Persze azt, hogy egy adot tanár (személy) a saját évleményét hangoztassa az órán, továbbra is maximum a diákok visszajelzése és az igazgatóság tudja korlátozni Ebben a tekintetben nem változott semmi.


Megjegyzem, én 17 évet töltöttem az oktatási rendszerben diákként, még a Fidesz oktatási reformjai előtt. Ez idő alatt egyetlen tanárt tudnék mondani, aki bármilyen szinten is behozta a politikát a képbe, de ő gazdasági folyamatokra próbált minket okítani, nem pártokról beszélt, hanem intézkedésekről, azok okairól és várható következményeiről.


Összességében az van, hogy eddig nem zajlott ideológiai nevelés, most pedig van. Ez nyilván az én meglátásom, és biztos lesz olyan, akinek volt tapasztalata olyanról, hogy egy tanár valamilyen ügyért lobbizott a tanteremben. Az ilyen esetek egyértelműen elítélendőek, de nem a rendszer tulajdonságai, hanem a tanárok személyes hibái. És a mostnai rendszer semmiben sem akadályozza ezt meg.

2022. febr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
9%
Elfáradnak, aztán haza mennek. Ennyi!
2022. febr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

24


De pont azt mondom, hogy az érem másik felének ideológiai nevelését sem szabad beengedni az iskolába, nem csak a fideszét.

2022. febr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
26, igen, de az eddig nem is volt jelen, szóval egyelőre az ellen kéne küzdeni ami most rossz, nem az ellen, ami rossz lehet, ha ezt a rosszt megoldjuk.
2022. febr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

27


Pofon egyszerű: soha egyiket sem.

2022. febr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Senior Séf ***** válasza:
Orbánnak van egy jól bevált trükkje. Megígér valamit, aztán nagy ívben szarik rá. A tanároknak 12 éve ígéri a béremelést. Közben még a colstokot is saját pénzből kellett megvenniük, amivel megmérték, hogy mekkora lófäszt kaptak. De a lényeg, hogy bekerült a köztudatba, hogy jóságos vezérünk milyen gavallér, és ezzel megint sikerült megosztani a társadalmat.
2022. febr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!