Hogyan értelmezed a tanárok polgári engedetlenségét?
Támogatod?
Arra gondoltam, hogy most választások előtt ők is tartják a markukat ahogyan az orvosok is tették(azóta is mélyen hallgatnak "tudjuk miről")
A napokban hallottam egy interjút, hogy ez már nem a pénzről szól csak, hanem arról, hogy szeretnék visszakapni a függetlenségüket, mert ahogyan az orvosokat, őket is narancsosítási folyamatba taszították.
Mennyire igaz ez?
A bértáblát elnézve nincs különösebb veszteni valójuk.
207 ezer nettó a kezdő fizetés adókedvezmények nélkül. Jó pár évig nem is emelkedik, utána is csak nagyon lassacskán. Ennyit nyolc általánossal is meg lehet keresni. Ha pedagógus lennék, én inkább a felmondásomat adnám be. Így legfeljebb annak érheti meg maradni, aki évtizedek óta a pályán van.
Szóval a tanárokat nem zavarja a Völner ügy? Tudják, hogy a Fidesz körül rezeg a léc a sok korrupció, titkosítás. Tehát most tartják a markukat, és ha megkapják a pénzt, akkor minden fasza, minden jó, tölük garázdálkodhat a Fidesz még négy évig, mert megkapták a júdáspénzt?
Vagy miről szól ez?
Nettó 172 ezres alapbérrel indulnak, ez konkrétan még a megélhetésre sem elég. Pályakezdő tanár ismerősöm szeretett volna lakáshitelt felvenni, a bankban kiröhögték, hogy ezzel a fizetéssel ugye csak viccel...
Úgy gondolom, ott hibáztak nagyot a tanárok, hogy még a pályán vannak ilyen fizetésnek nem nevezhető alamizsnáért.
Az a gond, hogy az emberek többsége - beleértve magát a kormányt is - még mindig nem fogja fel, hogy ez nem csak a pénzről szól.
Mesterdiplomával ennyit keresni valóban szégyen, nem véletlen, hogy egy csomó pályaelhagyó pedagógus egyszerű bolti eladó lesz. Van ilyen ismerősöm, mondta, hogy kevesebb munka, több pénz, több elismerés, jobb légkör, egyszerűen jobb minden szmepontból ott dolgozni. Az egyetlen baj, hogy ő szívesen tanítana gyerekeket.. Sokan tulajdonképpen ezért ragaszkodnak ennyire ehhez a pályához: ezt szeretnék csinálni. Csak hát élhetőb bkörülmények között.
És az, hogy egy alapvető munkásjogot, a sztrájk jogát, tulajdonképpen elvették tőlük, ez nettó pofátlanság. Mindezt úgy, hogy a kormány egyszerűen nem érti, hogy nem csak pénzre várnak, hanem arra, hogy jogukban álljon azt cisnálni, amihez értenek: tanítani. Mindezt anélkül, hogy a politikusok mondanák meg, hogy mit és hogyan kell tanítani.
Az intézményeknek nincs fennhatósága saját maguk és a saját pedagógusaik fölött. A Fidesz által kialakított rendszer nem azt sozlgálja, hogy a gyerekeket hatékonyabban, eredményesebben és nem utolsó sorban élvezetessebben lehessen tanítani, hanem azt, hogy az egész intézmény ellenőrizhető, központilag irányítható és politikai hatásokkal teli legyen. Ezen célok tulajdonképpen mind tesznek az oktatás hatékonysága ellen.
A sztrájk lényege az, hogy a társadalom árjöjjön, hogy szüksége van az adott rétegre azáltal, hogy hiányzik neki. Ez azt jelenti, hogy nem lehet úgy eredményesen sztrájkolni, ha közben maradéktalanul elvégzed a munkádat. "elégedetlen vagyok, de azért itt van minden munka határidőre, ahogy kérted":D De a Fidesz most erre kényszerítette a pedagógusokat.
A polgári engedetlenség nem más, mint egyszerű sztrájk, amit a kormány betiltott.
Mi lesz a gyermekeinkkel, ha leáll az oktatás? - kérdezi a sztrájkon felháborodott kormánypárti. És a pedagógus is ugyanezt kérdezi a sztrájk által.
Mert a rendszer összeomlását csak az nem látja, aki nagyon nem akarja meglátni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!