7,9 százalékos volt az infláció januárban – számolt a Központi Statisztikai Hivatal, ez az Orbán-kormány rendkívül erős kormányzásának az eredménye? Kritikán aluli, gyenge fizetőeszköz, hatlmas infláció, borzalmas gazdaság és teljesen elszállt árak?
Egyszerűen, hogy minden laikus megértse. Infláció az, amikor több a pénz a gazdaságban, mint áru. A pörgő gazdaságot meg több pénzesővel pörgették az elmúlt években. Amikor ment a szekér, meg a gázpedálra léptek, mint nyugaton itt is. Mert, a politikusok ebből tudtak előnyt kovácsolni maguknak. A nép is örült a pénzesőnek. Most ennek isszuk a levét.
A forint árfolyamáért, egyébként erősségéért az MNB felel. Náluk van eszköz az információ megfékezésére, csak ha elzárják a pénzcsapot, jön a gazdasági visszaesés. Ördögi kor a fenntarthatatlan növekedés oltárán.
"A magas infláció nem egyedi, országspecifikus, hanem globális jelenség - így kommentálta Windisch László, a KSH elnökhelyettese a pénteken megjelent statisztikai adatot.
Felidézte: idén januárban 7,9 százalékkal emelkedett az átlagos fogyasztói kosárba tartozó termékek és szolgáltatások árszínvonala az egy évvel korábbi árakhoz képest.
Észtországban és Litvániában 12 százalék körüli inflációt mértek januárban éves összehasonlításban; Belgiumban és Szlovákiában 8 százalékot meghaladó drágulás volt - mutatott rá."
Talán ezek után a legbutábbak is beláthatják, hogy itt elég szánalmas orbánozni.
Ha én nem linkeltem be ide egy 444-es cikket, akkor legyen benned annyi, hogy nem linkelsz be ide egy erőteljesen kormánypárti oldalról cikket.
Ezek után a legbutábbak is beláthatják, hogy ellenérvelni egy statisztikai tény esetén még a kormány fenekét nyaldosó oldalakkal sem lehet.
Az ugye megvan hogy ez az inflacio nem azt jelenti hogy decemberrol januarra vetitve volt 7,9%"aremelkedes,penzromlas"
Ez a tavaly januarhoz viszonyitott adat.
#15
Az a szánalmas, hogy egyenlőség jelet tesznek a kettő infláció közé, ahogyan már korábban is írtam a belgiumi majd 8%-os inflációból, ha nem veszik figyelembe a energiaár változás, akkor marad 3% körüli. Magyarországon 7,9%-nél, ha nem veszik figyelembe a energiaárak változását, akkor marad 7,9%. Nem véletlen, hogy a két ország maginflációja között akkora a különbség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!