Miért került a forint a világ leggyengébb fizetőeszközei közé?
Le van írva a cikk végén:
Az emelkedő infláció mellett folyamatosan emelte a kamatot az MNB, azonban az alapkamat és az egyhetes betéti ráta szétválasztása nem tűnt meggyőzőnek a befektetők számára.
A kormány vitái az Európai Bizottsággal folyamatos finanszírozási kockázatot jelentenek a következő időszakra.
Érezhetően romlottak a fundamentumaink is, elsősorban a külkereskedelmi mérleg romlása okozta a fizetési mérleg hiányát.
A járványhelyzet ősszel kifejezetten rossz volt Kelet-Közép-Európában, ami a további korlátozások miatt a gazdaságot is fenyegette.
Elromlott a feltörekvő piacokkal kapcsolatos hangulat a Fed kezdődő szigorítása, illetve a dollár erősödése miatt.
Az energiaárak őszi elszállása csak növelte a globális inflációs kockázatokat
"Jelenleg visszaerősödött az euró most 359Ft"
2010. április 264 forint volt egy euró.
A gigászi pénzromlás az elmúlt ner xar kormányzásának a hatása.
Akárhova igyekeznek szépíteni a fideszesek.
Orbán anno azt mondta ha 300 forint felett van egy euró az állam ellopj a pénzüket, igaza volt.
5-ös ezt a hülyeséget ugye valamelyik Fidesz hátterű médiában sugallták. Amit csak behoznak külföldről (üzemanyag , árucikk), mindre negatív hatással van a gyenge forint, mint ahogy arra is, ha te vásárolsz a neten (akár külföldi árut vagy akár repjegyet stb).
Ha nem amiatt gyengül egy valuta, hogy beavatkoztak az árfolyamba, akkor többnyire azt jelenti röviden, hogy a gazdaság szar helyzetben van vagy a kilátások ilyenek. Ha marad a Fidesz, akkor itt még 2030-ban se lesz euró. Marad a további bizonytalanság is, ahol szállunk és kóválygunk, mint gólyafos a levegőben.
6-os vagyok. Nagyon általánosítva írtam, ezen túl még ezek befolyásolják az árfolyamot:
- az állami intézkedések, bejelentések
- a régió valutáinak teljesítménye (korona, zloty, lej) - ezek mind húzzák vmilyen irányba a forintot is - ott is összefügg a gazdaság teljesítményével és kilátásával
- a monetáris politika lépései.
#3 "2010. április 264 forint volt egy euró."
Igen. Csak azt azért remélem nem akarod bemagyarázni, hogy az áprilisi választásokkal egyben el is tűnt az a hatalmas káosz és válság az országból ami miatt akkora vereséget szenvedett az addigi kormányzat, hogy az szdsz meg is szűnt létezni és a fidesz-kdnp 2/3-os többséget tudott szerezni a harmadik helyen a jobbikkal, ami alig szerzett kevesebb mandátumot, mint a maradványa a korábbi kormányzatnak.
A devizaválság nem szűnt meg 2010 áprilisában, akkor kezdett igazán tombolni, 2010-ben. A forint gyengülése akkor volt a legnagyobb.
Mindehhez mindig elfelejtitek hozzátenni, hogy a forint árfolyama 2009 óta szabad, addig a gazdasági vezetés döntött a forint árfolyamának változásáról.
8-as
Kósa Lajos akkori fidesz ügyvezető nyilatkozata 2010. 06. havi nyilatkozata ami szerint a gazdaságot a görögnél is lejjebb sorolta és azt mondta államcsőd szélén vagyunk bedöntötte a forintot, a tőzsde is lekövette, a BUX hatalmasat zuhant.
a nyilatkozata után 20+ forintot zuhant az euró/forint árfolyam még AZNAP! másnap tovább romlott.
Ezek után a forint folyamatos mélyrepülésbe kezdett és 2012 re 300 forint alatt nem is volt egy euró.
Ilyen mértékű pénzromlás utoljára a hiperinfláció alatt volt és azóta se csak a fidesz kormányzás alatt.
A deviza hitelek jelentős része mint kiderült nem is devizába volt ami ellen semmit nem tett a fidesz kormány kiszolgálva a bankokat.
Ne mentegesd a fideszt, 12 éve egyeduralmon vannak semmit nem tehet ellenük az ellenzék szóval ez kizárólag orbán sara senki másé.
#9 Megint a szokásos mesedélután: nem az a rossz aki elkövette azt a rosszat, hanem aki napvilágra hozta. Nem Kósa nyilatkozata volt a forint esésének oka, hanem ami történt és amiről beszélt akkor.
"A deviza hitelek jelentős része mint kiderült nem is devizába volt ami ellen semmit nem tett a fidesz kormány kiszolgálva a bankokat."
Azért "picinyke" részletre felhívnám a figyelmedet, hogy NEM A FIDESZ VOLT KORMÁNYON! Mi a tökömet tudtak volna tenni azon kívül, hogy felszólaltak a parlamentben és figyelmeztették a kormányzatot a növekvő devizahitelek problémájára? Hogy baj lesz az eladósodás növekedésével? Hogy túl kockázatos, hogy minden és mindenki devizahiteleket vesz fel?
És ne kezdd el a szokásos másik kamu sztorit, hogy bezzegafideszvezettebeadevizahitelezést, mert épp az a lényeg, hogy ezek NEM devizahitelek voltak, hanem egy teljesen új hitelforma, ami 2002-ben még nem is létezett, a devizaALAPÚ hitelezés. A ballib kormányzatnak meg 4 éve lett volna arra a válságot megelőzően, hogy a 2004-re megjelenő és egyre jobban terjedő devizaALAPÚ hitelezést szabályozza, ellenőrizze - de nem tették meg.
"Ne mentegesd a fideszt, 12 éve egyeduralmon vannak semmit nem tehet ellenük az ellenzék szóval ez kizárólag orbán sara senki másé."
ÉN nem mentegetem a fideszt. TE akarsz olyasmiket behazudni amihez semmi közük nincsen. Miért kell mindig hazudni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!