Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet tekintélye egy...

Hogy lehet tekintélye egy olyan vezetőnek, aki nem mer kiállni vitázni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 7. 22:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
39%
Mivel tekintély nem csak vitákból szerezhető, miért ne lehetne?
2022. febr. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#Kérdező!

Te is tudod, hogy a vitára kiállás nem mersz kérdése, hanem a politikai logikáé. Magyarországon nem elvárás, hogy a jelöltek vitatkozzanak egymással, ami egyébként szomorú, de ez van.

Szerintem jó lenne, egy olyan vita, ahol már az 5-6 mérhető támogatottságal rendelkező tömörülés (kormányoldal, Egységben Magyarországért, Kutyapárt, Mi hazánk, ISZOMM-MUNKÁSPÁRT,) kifejti a véleményét különféle témákban. Meg az is érdekes lenne, ha ezek aztán egymás ellen 1v1 kiállnának.


Osztrákoknál így volt ez a kancellárválasztáskor meg Köztársaságielnökválasztáskor.



Minden politikus, azt

2022. febr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
2022. febr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
57%

12: "...a vitára kiállás nem mersz kérdése, hanem a politikai logikáé. Magyarországon nem elvárás, hogy a jelöltek vitatkozzanak egymással)

Te is tudod, hogy elvárás, csak Orbán amióta Gyurcsány felmosta vele a talapzatot, azóta NEM MER kiállni senkivel!

Az ellenzékiek az előválasztás alkalmával bizony vitáztak, a vezetőik élőben és nyilvánosan - mert igény volt rá! Igaz, ott és akkor minden érintett ki mert állni a nyilvánosság elé...

2022. febr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
24%

#14

Ha tényleg elvárás lenne össztársadalmi(!) szinten, akkor kikényszerítené a vitát a társadalom, vagy az lenne, hogy aki nem akar kiállni vitára, annak bezuhanna a támogatottsága.

2022. febr. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
61%

15 - Szerinted ki az az idióta, aki megeszi azt a maszlagot, hogy "majd én megvédem az országot mindentől", de Márki-Zaynak még a nevét sem meri kimondani?! A kedvenc kocsmámban rajta röhögnek az emberek, fogadásokat kötnek, hogy mikor meri először kimondani: Márki-Zay Péter.

Egy diktátort nem lehet kényszeríteni, egy diktátort ki kell iktatni.

Majd a választás meggyőz, ha én nem tudlak...

2022. febr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#16-os.

Gondolom ez is a stratégia része, hogy nem nevezi nevén, valószínűleg a miniszterelnök mögött álló csapat találta ezt így ki. Az lehet a kormány taktikája, hogy Orbán felette áll az ellenfelinek, akiknek még a nevét sem érdemes megjegyezni, mert jelentéktelen figurák, el fognak tűnni. A FIDESZ narratíva szerint Gyurcsány a legbefolyásosabb a túloldalon, ő a főnök ott.


"Egy diktátort nem lehet kényszeríteni, egy diktátort ki kell iktatni."

Ha ki kell iktatni, akkor miért nem bérel fel bérgyilkost az ellenzék és miért nem bojkottálja a választásokat?


Ez a jogállamisági ítélet nem jött jól a FIDESZ-nek, most lehetne esélye az ellenzéknek. 6 hét alatt még sok minden történhet, én is kiváncsi vagyok, mi lesz áprilisban.

2022. febr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!