Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyszerű kérdés, ha tudod...

Egyszerű kérdés, ha tudod hosszasan fejsdki, ha nem, az sem baj?

Figyelt kérdés

Fidesz szavazók kiket nem zavar, nem érdekli, nem tematizálja egyáltalán az ellenzéki vádaskodás, miért nem? A vádak:

-korrupció

-közpénz lopása, ha tetszik alapítványokon keresztül.

-privatizáció fideszes kezekbe

-orosz kína popó nyalás

-KESMA és annak minden formája amit csinál, amit elér az embereknél

-államadósság

-forint elértéktelenedés

Illetve a fidesz vagy közeli botrányok kérdése amiről a fidesz általában terel, csúsztat vagy egyáltalán nem reagál illetve kikerüli a kérdéseket.

Érdekel, igen vagy nem, ha nem akkor miért?


2022. febr. 6. 16:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
24%

Oké, te ezeket rakod a mérleg egyik serpenyőjébe. Én pedig ezeket a másikba:

[link]

[link]

Lehet választani!

2022. febr. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
#10 engem nem érdekel mi kire szavaz, nem erről szól a kérdés.
2022. febr. 6. 17:28
 13/27 anonim ***** válasza:
65%
Jó hogy megint nem kapok egy vállalható alternatívát. Szóval nem tudtok egy pártot se felhozni, akinek meglehet hozzá a szakértelme hogy helyrerakja az országot.
2022. febr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
65%
Az Összefogás, ami több eltérő nézetű pártból áll, akik szét fognak húzni az első adandó alkalommal?
2022. febr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
24%
#14: Hurrá! Az ellenzéknek már van 42 db szavazója! Közeleg a NER bukása! :D
2022. febr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Sehol nem szerepel a kérdésben az hogy kire kell szavaznod, tessék újra elolvasni mi a kérdés. Itt nem a szavazásról szól.
2022. febr. 6. 17:42
 17/27 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező

A kormányzást mindenhol emberek végzik, az államapparátus legfelső szintjén van csak változás kormányváltással, tehát ha egy rendszerben előfordult korábban korrupció - és tényszerűen előfordult - akkor az akkor is megmarad valamilyen mértékben, ha a vezetés más szemléletű lett.

A korrupció nem lett rosszabb az elmúlt években, nagyságrendekkel jobb a helyzet. A média hazugságai lettek nagyobbak róla, mert most azok vannak ellenzékben akiknek a médiája állandóan mindenért korrupciót harsog.

legyen egy konkrét példa: sok évvel ezelőtt a trafiktörvény, a dohányárusításról.

A cél az volt, hogy a dohánytermékek árusítása kikerüljön a boltokból és a gyerekeknek ne legyen a szeme előtt, a fiataloknak (18 év alatt) megnehezítsék a cigarettához jutását. (Teljesen nem lehet megszüntetni, engem is állított már meg középiskolás a dohánybolt előtt, hogy nem mennék-e be venni neki pár doboz cigit. Nyilván vannak akik megteszik és pl. barátaim is olyanok sajnos, hogy maguk veszik a gyereküknek a cigit, mert hát ha elmúlt 16 éves miért ne cigizzen ha akar, hisz ők is dohányoznak. Ez van. )

Erre jött a következő lépés, hogy ha nem a boltokban lehet venni az élelmiszer mellett, akkor hol - trafikokban. A trafik meg ne legyen 1 multi kezében, hanem legyen akkor kisebb családi vállalkozásoké, hogy a kisebb településeken is legyen belőle legalább valakinek megélhetése.

Itt lépett be az ellenzék - aki korábban egy lépést sem tett a dohányzás visszaszorításáért - és kezdte el szidni mindenhol a törvényt, a pályázatokat, a trafikrendszert, mindent.

na most értelmes ember tudja, hogy ahol pénz van, ott nyilván olyan is lesz aki vissza akar élni a hatalmával, tehát lesz "baráti alapon" eldöntött pályázat is. de nem lehetett ezzel érdemben foglalkozni, mivel az ellenzék az első másodperctől korrupciót kiáltott ki általánosságban minden trafik pályázatára. Kijelentették, hogy csak fideszesek nyertek a pályázaton, mindenki más ki volt szorítva belőle. Hiába hozták sorra a példákat, hogy hol egy jobbikos családtagja nyert, hol egy mszp-sé, maradt a narratíva: csak fideszesek nyerhetnek. Ilyen helyzetben amikor volt ténylegesen visszaélés egy pályázatnál, akkor szerinted kit érdekelt? A hatóságon kívül persze. Ki foglalkozott azzal, hogy a sok ezer pályázatból tényleg volt 2 aminél lefizették az illetékest? Hogy fideszes volt-e vagy sem? Senki.

Az ellenzéki média már előre behazudta, hogy mind korrupció, onnantól mit lehet kezdeni azzal ami meg tényleg kiderül, hogy az? És ugyanez megy 12 éve mindennel, legyen az építkezés, beruházás, megrendelés, minden az ellenzéki média szerint korrupció, túlárazott és ellopják.

Másik konkrét példa Orbán apjának dolomit beszállítása. Az ellenzéki médiában közölték, hogy Orbán bányáiból kell megvenni a dolomitot a választás után a cégnek és korrupció, túlárazás, visszaélés. Aztán hiába tették ki az asztalra a tényeket, hogy Orbán apjáéknak a cége csak 10%-t szállította be az összes megrendelésnek és azért velük kötöttek szerződést, mert OLCSÓBBAN szállítottak, mint azok a cégek, akikkel a korábbi vezetés szerződést kötött, senkit nem érdekelt. Maradt a mese, hogy Orbán-bányák-túlárazás-ellopták.

Sorra lehet menni minden témában, ugyanez lesz.

Közben meg mi az amit a saját életemben látok? 2010 előtt elvették tőlünk a családtámogatásokat, rokonaim váltak munkanélkülivé a gazdaság leromlása miatt, egyiknek cége ment csődbe a körbetartozások miatt még gyurcsány idejében, majd külföldre kellett mennie, hogy munkát találjon. Más barátaink megélhetése egyre nehezebb volt, a szüleim nem tudták fizetni a folyton növekvő rezsiszámláikat és volt barátunk akinek háza és házassága is ráment a devizahitelre. Aztán a 2010-es kormányváltás óta a családtámogatások nem csak nekünk segítettek, a testvéreim sorra tudtak családot alapítani, építkezni. Barátainknak és idős rokonainknak már nem okozott gondot a rezsi kifizetése, a január nem azzal telt, hogy mennyivel emelkedik ennek vagy annak az ára - hanem hogy a béremelések mennyivel lesznek magasabbak az inflációnál. Most megy a sírás, hogy milyen mértékben nőnek az árak, mikor 2010 előtt ez volt a természetes állapot. Jobban élünk, a gyerekeimnek van jövője, a külföldre kikényszerült rokonom már 3 éve itthon dolgozik, mert már van itthon is olyan munkája amihez képest már nem keresett kint annyival többet hogy megérje neki. A barátainknak már nem kell választani, hogy gyógyszert vesznek-e abban a hónapban, vagy befizetik a számláikat, hanem kocsit vettek és nyaralni járnak, holott mindketten ugyanott dolgoznak, mint előtte.

Én még emlékszem a söjtöri lakomára, a sukorói perre, gyurcsány Őszödi ingatlan botrányára éppen úgy, mint a 4-es metróra, Demszky lerohasztott Budapestjére és a többire, amire ti már nem akartok emlékezni.

Azt várod el tőlem, hogy azoknak a hisztijét vegyem figyelembe, akik hazudtak reggel, éjjel és este, elcsalták a 2006-os választást, majd Budapesten rálőttek a testvéremre csak mert éppen az utcán ment hazafelé október 23-án.

Az várod el, hogy elhiggyem most van lopás, mikor átéltem hogyan tüntetik el a teljes állami vagyont akik ezt állítják. Szerinted "orosz popó nyalás" van MOST, miközben emlékszem - veled ellentétben - arra, hogy Gyurcsány hogyan fogadta Putyint a saját házában, hogy rohant ki hozzá Moszkvába minden évben, milyen módon udvarolt a kínai elnöknek, hogy nálunk legyenek kínai kulturális beruházások és ne máshol.

Az várod, hogy csatlakozzam az államadósság hisztihez, mikor tudom jól, hogy milyen ostoba módon adósították el az országot ugyanezek és hoztak össze egy 55%-os államadósságból 72%-t még a 2008-as válság előtt a lehető legjobb gazdasági helyzetben. Hogy én is siránkozzak a gyengülő forint miatt, mikor én tudom, hogy 2009 óta szabja csak meg a forint árfolyamát a piac, előtte a magyar állam és pénzügyi szereplők döntése volt a forint árfolyam mozgása sávosan, előtte még szorosabban.

Jössz a mindentelloptak szöveggel, meg a mészárosozással, miközben én tudom, hogy 9 év alatt az építési beruházásokból mindösszesen 7%-ban voltak Mészáros cégei érdekeltek és gyurcsány saját cége hatalmas értéknövekedés ért el ugyanebben az időszakban, 1 milliárd feletti nyereséget tudott kivenni egy sikeres évben a cégéből.

Szóval kérdező, nagyon zavar az ellenzéki vádaskodás. Mert pontosan tudom, hogy hazudnak.

2022. febr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
#18 leírtam a kérdésben mit várok el. A többihez semmiközöm. Szerintem egyszerű a kérdés de azért sikerült válaszolni. Márakinek.
2022. febr. 6. 17:49
 19/27 anonim ***** válasza:
31%
Az csak kamu, mikor megkérdezitek, hogy hát akkor kire szavazzak! Ott van a szavazólapon, van 46 millió másik párt, nem igaz, hogy egyik sem jobb annál, amelyik 16 évig lop. Sokról még semmi rossz nem derült ki. A Jobbik semmit sem csinált 10 évig hazafias szólamokon kívül, nem lopott semmit, az sem volt elég jó nektek az ereszes Szájer, a hirtelenbarnult Ovi, Völner és a többi fehérjehalmaz mellett. Volt FKGP is sokáig, MIÉP, meg mindenféle párt. Most ez a Gyttán sem tűnik rossznak, semmi politikait nem mondott, csak szakmait, Magyarország legsikeresebb üzletembere a semmiből, de ő sem elég jó. Nem muszáj ám szavazni sem, ha csak rosszra lehet. Ki szavazna akkor, ha tudja, hogy rosszra szavaz, rossz lesz az országnak? Ennyire buták a fideszesek nem lehetnek, hogy nem találnak más pártot. Úgyhogy ezek csak kifogások, hogy mindenki lopna (biztos Gattyán is, nem elég még a pénze), nincs jobb, nem ismernek más pártokat a Fideszen és a moslékon kívül.
2022. febr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Elégegyen már a vitából meg a mellébeszélésből. Az érdekel ami a kérdésben is szerepel semmi más.
2022. febr. 6. 18:03
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!