Hogy van most ez akkor?
#9
Nyugodtan felmondhatod a propagandát, csak azt sem szabad kifelejteni belőle, hogy évekig kevesebb volt a világpiaci ára a gáznak a vírus előtt, mint amennyit a magyar fogyasztók fizettek. Ezért volt az, hogy volt időszak, mikor Európa más országaiban lefelé ment a rezsi ára, a magyar viszont többet fizetett.
#9
De ott van leírva, kimondva világosan, hogy ötöd annyiba kerül jelenleg, mint a világpiaci ár. Ehhez képest mennyit fizet a fogyasztó? Erről van szó.
#11 Mi lett volna ha
1. már a kérdésedbe beteszed a linket és nem utólag magyarázkodsz vele?
2. el is olvasod, mert le van benne írva ami megválaszolja a kérdésedet?
"Ez elsőre meghökkentőnek hangzik, de döntő részben nem valamilyen extra orosz árkedvezménnyel függ össze (bár mindketten arról is beszéltek, hogy Magyarország kapja egész Európában a legolcsóbban a gázt), hanem azzal, hogy a piaci árak az öt-hétszeresére emelkedtek az egy évvel korábbinak, és tudomásunk szerint az orosz gázszerződés szerint (jó)pár hónapos időbeli késleltetéssel szűrődik be a tényleges beszerzési költségbe az, ami előtte a holland TTF-tőzsdei árral történt."
A magyar gázért nem kérnek el tőled sem kevesebbet sem többet, annak van egy ára, a beszerzési ár is változatlan, a kettő közötti különbség is változatlan.
A TÖBBI vevő már nem tudja ezen az áron megvenni a gázt.
Nem az van amit a kérdésedben sugallsz, hogy megvette a magyar állam most ötöd áron a gázt és neked meg kiszámlázza a korábbi árat, a 4/5-t így megtartja. AZÉRT nem kell emelni neked a gáz árát, mert most is ugyanannyiért kapja a magyar szolgáltató az orosz gázt, mint egy fél éve, miközben a németek, hollandok, stb. már csak 5-ször annyiért tudják megvenni az oroszoktól.
Tényleg nem értem, ha már tudsz egy cikkről amiben erről beszélnek, akkor miért nem olvasod el??????
#14
Félremagyarázod. Nem jól értelmezed. Nem tudok ezzel mit kezdeni.
#18
Hiába erősködsz, a lényeg, hogy nem fizet kevesebbet egy magyar akkor sem, ha kedvezőbb a világpiaci ár. Ha vásárlóerő alapján nézzük, akkor meg alig van különbség például a holland és a magyar között, amit fizetnie kell, pedig ott emelkedett a rezsi. Ez a lényeg, a többi csak rizsa.
#219 Mivel NEM a világpiaci áron vesszük a gázt, hanem egy KORRÁBBAN szerződésben rögzített áron, NEM képződik nyeresége belőle az államnak.
Ezt értsd már meg végre!
Ha lemész a pékségbe és megállapodsz a pékkel, hogy neked 200Ft lesz 1 kg kenyér és minden nap veszel 1 kg kenyeret 10 éven keresztül, akkor ha egy boltban megemelik a kenyér árát 1000Ft-ra, te nem fogsz más árat fizetni és akkor sem a bolti árat fizeted meg. Annyit fizetsz amennyire a PÉKKEL megállapodtál, mert TŐLE veszed meg közvetlenül és nem a boltban.
A gázt NEM a világpiacon vesszük naponta, NEM a világpiaci áron veszi a magyar szolgáltató, hanem egy szerződés szerint amit 10 évre kötöttek meg. A TÖBBIEKNEK emelkedett EHHEZ KÉPEST az ár a PIACON. Mert ők NEM KÖTÖTTEK ilyen hosszú távú szerződést.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!