Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges lenne egy új...

Lehetséges lenne egy új "perszonál unió" Horvátországgal? Mintha egyre jobb lenne a horvát magyar kapcsolat nem?

Figyelt kérdés
Pontosabban egy szövetségi állam lenne, de úgy hogy a mi politikai elitünket lecserélni mert ez mind korrupt, pénz és hatalom éhes barmok legyen az ellenzéki fideszes vagy akármi... Helyette pár horvát politikust bízni meg hogy ugorjanak át és tegyenek rendet, alakítsanak ideiglenes kormányt még meg nem lesz szervezve egy normális magyar kormány. Tudom hülyeség és lehetetlen... De én úgy látom hogy Horvátország sokkal jobb úton jár mint mi. Mi a véleményetek?

2022. jan. 27. 08:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#9 Ne keverd azt, hogy egy szövetségi állam belép az unióba és nem esik szét külön országokra emiatt, meg azt, hogy külön országok nem hoznak létre saját kis uniót amikor már mindketten beléptek egy közös unióba!

Nagyon nem ugyanaz!

2022. jan. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, amíg a fogalmakkal nem vagy tisztában, addig nehéz rendes diskurzusba belemenni...
2022. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Te meg nem olvastad el amit írtam arra a hogy "perszonáluniót" nem véletlenül tettem idézőjelbe. Tudom mi a különbség közötte és a föderáció között, vagy szövetségi állam között. Csak nem tudom te vagy ugyan az a válaszoló, nem a kérdéssel foglalkozol hanem egyes szavak fogalmával.

Jah és hogy " minek unió az unióba"....

Egy állam volt 800 évig, a világ változik, csak a mai okos ember mint egyesek hiszik azt hogy minden ilyen f.sza marad mint most. Ha ez így lett volna a történelemben sok állam létre sem jön ezzel a gondolkodás móddal... Másik meg de véded ezt a nagy demokratikus EU-t. Pont itt jön ki hogy unió, akkor az unión belül miért ne jöhetne létre egy szövetségi állam ... Vagy minek van akkor az unión belül a visegrádi csoport ?! Mindegy is, két külön világnézet úgy sem egyezünk ki.

2022. jan. 27. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!