Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetséges lenne egy új...

Lehetséges lenne egy új "perszonál unió" Horvátországgal? Mintha egyre jobb lenne a horvát magyar kapcsolat nem?

Figyelt kérdés
Pontosabban egy szövetségi állam lenne, de úgy hogy a mi politikai elitünket lecserélni mert ez mind korrupt, pénz és hatalom éhes barmok legyen az ellenzéki fideszes vagy akármi... Helyette pár horvát politikust bízni meg hogy ugorjanak át és tegyenek rendet, alakítsanak ideiglenes kormányt még meg nem lesz szervezve egy normális magyar kormány. Tudom hülyeség és lehetetlen... De én úgy látom hogy Horvátország sokkal jobb úton jár mint mi. Mi a véleményetek?

2022. jan. 27. 08:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%
Mindig is joban voltunk veluk ... magyar ver folyik a horvatok ereiben is.
2022. jan. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%
Jó lenne,de erre elég csekély esély van.
2022. jan. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Jó lenne, de kevés rá az esély, mivel az EU megosztja az embereket.
2022. jan. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
A horvátoknak semmi szükségük ránk.
2022. jan. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
És honnan tudod, hogy a horvát politikusok nem korruptak?? Lehet, hogy még a mieinknél is többet harácsolnanak...🤔
2022. jan. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, minek jönne létre egy ilyen?

Mindketten tagjai vagyunk az uniónak, így a két ország közötti határ jelképes, a gazdasági szabályozók egységesek, az állampolgárok között egyenlőség van, mint uniós állampolgárok.

Mégis miért kellene ezen felül létrehozni egy 2 országot összekapcsoló "perszonál uniót"?

2022. jan. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

A perszonálunió fogalmilag más, mint a föderáció...

Az sem teljesen indokolt, hogy azt feltételezed, a horvát politikusok nem korruptak vagy jóval kevésbé.

2022. jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem. Horvátország mindig is Magyarországtól független akart lenni, és nincs ránk szüksége.
2022. jan. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az már elég hogy kevésbé korruptabbak a mi politikai elitünknèl 😀, tudom hogy más a két dolog szándékosan tettem idézőjelbe a perszonál uniót, a történelmi ok miatt írtam ...


6os, hány szövetségi állam van az unióban? Nem sok de több ilyen van, azoknak sem lenne muszáj egyben lenni, másrészt egységben az erő! Ha nem látod az okát hogy miért... Akkor vak vagy! Oszd meg és uralkodj van már az első világháború óta a kelet-közèp és a balkáni országok között. Vajon a visegrádi csoportot is miért nézik rossz szemmel? Se a nyugatnak se az oroszoknak nem érdekük.

2022. jan. 27. 14:54
 10/13 A kérdező kommentje:
Úgy látom valaki nagyon uniós parti a válaszolók közül, nem csak engem de aki az új "perszonál unió" mellett áll ki azokat is leszavazták...
2022. jan. 27. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!