Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Finn jogállammal nincs baj,...

A Finn jogállammal nincs baj, ahol bíróság elé kell álnia annak, aki a Bibliából idéz és börtönt is kaphat érte?

Figyelt kérdés
[link]

2022. jan. 26. 21:56
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
89%
Nem is börtönözték még be, a bíróság kimondhatja, hogy ezért nem lehet. Várhatóan ez lesz.
2022. jan. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
30%
#27: Csak egy kérdés: ha ma valaki nyilvánosan gyalázná a vallásosakat, szerinted bíróságra kerülne az ügy? Ugye, hogy nem. A vallásosakat lehet gyalázni, a melegeket nem.
2022. jan. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
88%

30, igen?


És ha azt mondom, hogy

"Éljen a Náci birodalom, hulljon a férgese!"


Esetleg odamegyek hozzád és azt mondom, hogy

"Add ide a pénzed különben a beleiddel folytom meg anyádat"


Ezek is csak szavak, mégis büntetés jár értük.


De az álhírek terjesztéséért is bizonyos esetekben (pánikkeltés).


És ja, a gyűlöletbeszéd / uszítás is létező fogalom.


Én nem degradálnám le a szavakat...

2022. jan. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
56%
32# Jaja, nagyon is jogos felvetés. Mindenki k.vára érzékeny a melegek mindenféle érzéseire, de a vallás az "fúúj"! Aki csak meg meri említeni, hogy vallásos, akkor már mindjárt biztos támogatja a papok pedofíliáját és keresztes háborút meg rabszolgaságot hirdet!
2022. jan. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 sörpocak ***** válasza:
91%

1. A cikk szerint mégcsak a bíróságra sem biztos, hogy kell bárkinek is mennie, mert a rendőrségi vizsgálat még nem zárult le. Legalább is nincs olyan, hogy a rendőrség hivatalból vádat emel és csak utána kezd el azon dolgozni, hogy megérte e.


2. Ha bíróságra is kerül a dolog, a bíró még simán mondhatja azt, hogy hülyeség az egész. Csak erről valószínűleg már nem fog cikk megjelenni a mandineren olyan címmel, hogy "Finnországban jól működik a Biblia tisztelete" vagy hasonló.


3. Nem a Biblia idézetért magáért van balhé, hanem a kontextusért. Ha én a Koránból idéznék nők napján, hogy mindegyiknek a konyhában a helye és életük célja, hogy gyereket szüljenek és engem kiszolgáljanak, mint férfit, úgyhiszem Kövér László első dolga lenne 1 misivel megbüntetni. Vagy ha ezt nem teheti meg, mert nem a parlamentben mondtam, akkor is kíváncsi lennék hányan kísérelnének meg megbüntetni engem.

2022. jan. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

32, igazad van, nem feltétlen esik egynelő elbírálás alá a kettő, pedig kellene.

Bár az is igaz, hogy visoznylag kevés olyan hírt látni, hogy húsvéti körmenethez ment oda egy ateista csapat bullyngolni.

Az a nagy helyzet, hogy a keresztény vallás annyira sem érdekli az embereket, hogy belekössenek. Nincs is igazán keresztényellenes csoport, azazhát nincs nagyon olyan ideológia ami egyértelműen elutasítaná a vallásosságot.

Szóval szerintem összességében nem ott van a nag ykülönbség, hogy a melegeket nem lehet szídni, a vallásosokat meg igen, hanem inkább ott, hogy a melegek ellenében van csoportosulás, a vallásosok ellenében nincs.


("melegeket ellenében csoportosulás" - nyilván nem arra gondolok, hogy van egy kimondottan antibuznyák csoport, aminek fő célja a melegellenesség, inkább csak egyes hangos csoportok ideológiájában benne van, hogy ezt ők mereven elutasítják.

Hasonló a vallásosokkal szemben maximum a kőkemény kommunisták lehetnének, azok meg hát nemigen adnak hangot manapság:D)

2022. jan. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
43%
#36: Azért a nemrég meghalt Homonnay Gergely pl. gyakran mondott elég ocsmány dolgokat vallásról, miséről, körmenetről, és biztos, hogy nem ő az egyetlen. Őket mégse bántja senki, de ha egy melegről vagy a pride-ról valaki nyilvánosan úgy beszélne, mint ők a vallásról, az megnézhetné magát. Ennyit a toleranciáról és egyenlőségről.
2022. jan. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
92%

Nem volt szerencsém az említetthez.

De felmerül a kérdés: Saját platformján mondta a véleményét, vagy a vallási vezetőket vagy hívőket kérdőre vonva? (ugye előbbi véleménnyilvánítás, a második provokáció)


És azon felül, hogy én elítélem a vallás alapú diszkriminációt, és erre buzdítok másokat is, sajnos jelen heyzetben nem tudok többet tenni ellene. De ha hallok ilyenről, megnyugodhatsz, ki fogom fejezni nemtetszésemet:D

2022. jan. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
24%
Ez is olyan dolog, hogy a mai világban már meg sem kell lepődni rajta.
2022. jan. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
64%

"Aki csak meg meri említeni, hogy vallásos, akkor már mindjárt biztos támogatja a papok pedofíliáját és keresztes háborút meg rabszolgaságot hirdet!"


Na jo nem kell jatszani az aldozatot, ahogy az egyik valaszolo is irta a keresztenyseg ellen nincs egy csoport sem, mig a homoszexualitas ellen vannak (sok kereszteny is).

A masik az hogy ha vki a hitemet szidja az engem nem hat meg, de ha az ateistakat mint ember csoportot szidjak vagy hazugsagokat terjesztenek rola az mar igen felhaborito.

Nyugi aki szidja a kereszteny embereket "mert ok keresztenyek" cimszoval, az nem sok tamogatast kap.

2022. jan. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!