Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kafkai valahol ez a covid...

Nem kafkai valahol ez a covid dolog?

Figyelt kérdés

Kafkától A Per című alkotás ugrik be róla, ahol mindenki szentül meg van győződve egy nem alátámasztott sologról, a főszereplő meg próbál logikus maradni a tébolyban.

És ugyanez megy jelenleg is.

Az oltottak megbetegednek, a környezetemben is sokuk táppénzen van, meg 3.szorra kapják el a vírus meg kórházba kerülnek, az oltatlanok meg 1-2 napos lázzal túl vannak az egészen, vagy észre sem veszik az egészet.

Mégis ha tv műsorban vagy más nyilvános fórumon ezeket a tényeket szóba hozzák, úgy kezelik a felvetőt, mintha valami szellemi fogyatékos lenne.

De eleve micsoda felelőtlenség már, hogy mindenféle tesztelés nélkül Magyarországon lazán ráoltathatsz a fertőzésre és meghalhatsz e miatt.

Vagy hogy a karantén lejárta végén nincsen teszt, mikor rengeteg ismerősöm mondta, hogy 10 nap elteltével is pozitív volt, mert megnézette.

Vagy a másik új módi.

Míg az első-második hullámban matricát kaptak az ajtajukra karantén alatt , meg rendőrök jártak ki ellenőrizni őket, manapság meg lazán bemennek igazoltan covidosan is melózni az emberek.

Ezt mindenki tudja a munkahelyen és mégsem zavar senkit se.

Csupa-csupa ellentmondás, mégis a többség szerint ez full rendben van...


Te mit gondolsz erről?


2022. jan. 25. 23:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%

Oltott ismerőseim közül egy sem igényelt orvosi ellátást vagy kórházi kezelést. Az oltatlan ismerőseim közül egy lélegeztetőgépen végezte, a többiek néhány nap lázzal átvészelték.


A kettőnk ismerősei még nem képeznek statisztikai alapot.


"manapság meg lazán bemennek igazoltan covidosan is melózni az emberek."

Egyik oltatlan ( oltásellenes ) haverom csütörtökön betegedett meg, péntek reggel csináltak egy gyorstesztet otthon és hát pozitív lett. A srác bement még dolgozni, lehúzott 4 órát. :D :D :D


És akkor csodálkozunk, hogy itt tartunk.. :D

2022. jan. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
42%
menjél el covid osztályra segédápolónak és nézd meg a saját szemeddel
2022. jan. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
25%

Elhiszem a példádat, létezhet ilyen. Az összeshez képest úgy tízezred, százezred. A többi meg csak úgy meghal. Mind a több, mint negyvenezer itt, ebben az országban. Meg világszerte a több mint öt és félmillió. És a nagy többség egy hónapig húzza. Sokan még utána hónapokig a következményeit.


Nem, szó sincs itt semmiféle ellentmondásról, van szó viszont hatalmas tudáshiányról, rosszindulatról, felelőtlenségről. Akik miatt a probléma nagyobb, mint lehetne enélkül.


Természetesen, akinek szellemi munkáról nagyjából nulla ismerete van, ne mérti a jelenséget. Se a járványt, se a vírust, se az oltást, se a kormányok (néha tényleg hajmeresztő) intézkedéseit. De legyünk igazságosak, hülyék a kormányokban is vannak, nem lehet ott se minden nagyszerű.


És nemcsak a szellemi munka természetéről kevés a tudás. A nagy és bonyolult dolgok szerevezéséről is. Akasszuk fel, csukjuk börtönbe, tiltsuk be! Mind a primitív emberek igénye, mert ők ilyen egyszerűnek képzelik a világot. Megvetnek minden összetettséget, hiszen esélyük nincs a megértésére. Keserves bár, de érthető, tudható: az ember sikerre vágyik, ezeknek az embereknek ebben roppant kevés részük van, nem csoda, hogy megkeseredettek, rosszindulatúvá válnak és tagadnak mindent, ami jó. A Per bizony erről szól. Arról, milyen kevés az értő és milyen sok a nem értő. Akik aztán megpróbálják saját elképzeléseiket a túlegyszerűsített világról arra a kevésre rákényszeríteni.

2022. jan. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%
2x és 3x oltott ismerőseim 2 hétig nyomták az ágyat, oltatlan haveromon 3 nap alatt átment a virus.
2022. jan. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

Nincs hiteles forrás, amiből véleményt lehetne alkotni a COVID-ról.

A véleményt mások formálják meg előttem ismeretlen források alapján, valószínűleg politikailag elfogultan. Ami nekem jut, hogy hiszek-e annak, aki mondja. Nem hiszek, és egyéb forrásom nincs, amiből saját véleményt tudnék kialakítani, ezért nem tudok hozzászólni.

Híres mondás: "If you don’t read the newspaper, you’re uninformed. If you do, you’re misinformed."

2022. jan. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%
Nekeminkább Orwel-i
2022. jan. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem meg mindenki unja ezt az egészet, önmaga paródiája lett a járványkezelés. Azért is szarják le sokan az egészet, csak élni szeretnének nyugodtan. Én is beoltattam magam, de a két év alatt, mióta megy a járvány, egyetlen egyszer sem teszteltem, simán lehet, hogy "pozitívan" járkáltam a városban. Nem is érdekel már az egész.
2022. jan. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
14%

Bírom mikor a "nincsiscovid" és "mérgezőazoltás" hitű embereknek valahogy MINDEN oltott ismerőse megszenvedi a covidot, míg MINDEN oltatlan ismerősének csak pár nap laza nátha, ha elkapják egyáltalán. Amíg nem volt széleskörű oltás, addig a vírus kénytelen volt ráfanyalodni az oltatlanokra, azóta viszont gondolom kikerüli őket, mert az oltottak finomabbak, vagy mit tudom én.


Az én oltott ismerőseim közt volt tünetmentes, enyhe tünetes, és olyan, aki el sem kapta még családtagtól sem, volt viszont olyan házaspár is, akik ugyan kórház nélkül, de elég súlyos formában és szövődményekkel estek át a covidon.

Az oltatlanok közt volt enyhe tünetes, hetekig ágyat nyomó és halott is. Volt egy egész oltatlan család, aminek a tagjai közt a lefolyás enyheségének-súlyosságának minden fokozata megfigyelhető volt az "alig éreztem meg"-től a "sosem volt semmi ilyen szar"-on át a halálig.


Nem értem, miért gondolja még mindig bárki azt, hogy a lefolyás milyensége egy adott embernél egész biztosan az oltottság vagy az oltatlanság következménye.

2022. jan. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondod, én sem tudom, az oltás mennyire véd, mennyire nem.
2022. jan. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
#8 ennek simán lehet pszichológiai oka. Az agyunk nagyobb figyelmet fordït azokra a dolgokra amik a mi elméletünket támasztja alá.
2022. jan. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!