Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik a fő gondok Magyarországon...

Mik a fő gondok Magyarországon az oktatással? Hogyan lehetne ezt megoldani szerinted?

Figyelt kérdés
2022. jan. 25. 15:13
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

27 "A matek érettségit mindenképp el kellene amúgy törölni. "


A magyart is! Verselemzés, hejesírási doga, líra,epika fújj...

2022. jan. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
40%

#31

Elolvastad, hogy miért írtam ezt?

2022. jan. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem erőségem az ólvasás
2022. jan. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
De ha rövid. Tőmondatokba írsz, azt naggyából megértem. Bocs, nem írók gyórsan se
2022. jan. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
30-as: milyen egyetemre ment volna a barátod? Mert még turisztikán is kemény matek van. Analízis, integrálszámítás meg algebra. A jelenlegi felsőoktatási helyzetben nem hiszem hogy jobban járt volna, 1 év után kirúgták volna az egyetemről. Talán a barátnője nem hagyja el. Ha meg bölcsészkarra ment volna, már az egyetem alatt alkoholista vagy füves lett volna. Vagy most tanár lenne, és ugyanúgy az éhbérérért küzdene.......
2022. jan. 25. 22:13
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

#30

Sokan szeretik úgy előadni az életet, hogy egy ponton áll vagy bukik minden, de ez nem így van szerintem. Ha szerencséje lett volna, s bejut egyetemre, akkor is jó eséllyel ugyanott köt ki előbb vagy utóbb, ahol most van, s valószínűleg úgyis otthagyja a barátnője s minden xarrá változik egy ponton az életében. És az, hogy miért ez a "sorsa", annak jóval mélyebb a gyökere, mint a matematika (szerintem). Nekem is volt rengeteg kudarcom és sikerem eddig, de mivel teperek előre, jóval több a siker az életemben, mint a kudarc. Volt olyan vizsga (még egyetem előtt), ami 6.-jára sikerült. Más dolgok pedig elsőre. Nem akarok átmenni nagyon Szabó Péterbe, inkább itt abbahagyom, de a lényeg, hogy szülők felelőségétől kezdve tanárokig (és nem mint oktató, hanem mint ember!), barátokon és barátnőn keresztül rengeteg negatív dolog kellett (szerintem) ahhoz, hogy ide jusson.

2022. jan. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Az alapoktól rossz az egész, elcsépelt dolog de a tananyag 90%-a tényleg olyan amit az életben sosem fogsz még egyszer használni.
2022. jan. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

Szerintem a matematika (főleg a középiskolás szint), nagyon fontos, főleg a mai világban.

Az már más kérdés hogy ahogy oktatják és ahogy számonkérik, az nagyon rossz, és ezzel csak azt érik el, hogy megutáltatják mindenkivel egy életre...


Sok embert ismerek akivel a reál tárgyakat annyira megutáltatta egy rossz tanár, hogy valamiféle babonás félelemben éltek tőle évekig, és egy kamatos kamatot nem tudnak kiszámolni mert hogy "fúj matek", pedig ilyen alapszintű dolgokat már majmoknak is megtanítottak. Talán a kamatos kamatot nem, de egyszerűbb számolásra képesek. És ha egy gondozó szeretettel és sok-sok türelemmel meg tud tanítani egy majmot, de egy tanár nem képes egy gyereket, akkor egyértelműen a tanárban van a hiba - meg persze a tananyagban.

2022. jan. 26. 23:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!