Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik a fő gondok Magyarországon...

Mik a fő gondok Magyarországon az oktatással? Hogyan lehetne ezt megoldani szerinted?

Figyelt kérdés
2022. jan. 25. 15:13
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
2022. jan. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

11es, 13-as maximálisan egyetértek, a lexikális tudás számonkérését teljesen el kéne törölni. Sose volt értelme, ma meg az internet korában végképp sincs. Történelemből emlékszem hogy kigyűjtöttem az összes évszámot, nevet hogy bemagoljam. Hiába értettem jól a folyamatokat, emlékeztem hogy mi után mi történt, volt hogy egyest kaptam mert nem tudtam jól az évszámokat. Persze a dolgozat után 2 nappal már egy évszámra se emlékeztem. Nekem ezek nem mondtak semmit, hiszen 4 számjegy. Lehetne egy PIN kód is - azt se tudom megjegyezni. Ha nagy vonalakban tudod hogy melyik évszázad melyik fele, meg hogy nagyjából mi mivel esik egyidőre (sajnos ezt pl. sose emelték ki az oktatásban). Persze esetleg az 5-öshöz el lehetne várni ezt a "pluszt" de ezt az "egy hiba egyes" mentalitást is fel kéne már égetni és sóval behinteni. Sajnos még mindig rengeteg tanár így irat dolgozatot, hiszen ezt a legkönnyebb javítani.


A nevekkel meg helyszínekkel ugyanez a helyzet. Kedvencem volt egyébként a vaktérkép, ahol mértani pontossággal kellett bejelölni a városokat, hegyeket, tavakat. Ha van a világon egyetlen ember aki el tudja magyarázni hogy ennek mi értelme volt (és a többszáz óra magolásnak, amit értelmes dolgokkal, vagy akár sporttal is tölthettem volna) azt megköszönöm.

2022. jan. 25. 15:51
 23/38 A kérdező kommentje:

"Visszatekintve semmi nehéz nem volt a középsuliban, a tanárok folyamatos stresszben tartása tette gyomorgörcsössé azt a 4 évet, aminek a tananyagát igazából egy bő évbe bele lehetne sűríteni, de úgy adják le azt, mintha egy évtized se lenne rá elég. Egyetem alatt sikerült leküzdenem a dolgozatoktól és szóbelitől való rettegésemet, de a tanuláshoz még mindig görcsösen állok hozzá, mert 12 év alatt ezt tanították meg első sorban. "


Na ez igen, én pontosan ugyanígy voltam vele. Mondanám hogy talán egy suliba jártunk, de eddig mindenkitől ugyanezt hallottam vissza, szóval a probléma általános...


Ami a erre a "stresszkeltésre" rátett az én sulimban egyfajta mindent átjáró börtönhangulat volt. Ha visszabeszéltél egy tanárnak akkor gúnyt űzött belőled, megszégyenített. Visszabeszélés alatt nem azt értem hogy beszólogatsz neki, hanem azt hogy megjegyzed hogy logikai hiba van abban amit mond. De ha csendben ültél a hátsó sorban, és egy percet nem tanultál soha semmire, akkor azért kettesekkel mindig átrúgdostak. Engem két dologra tanított meg a gimi: hogy mindig k . ssoljak inkább ha valamivel bajom van, és hogy trükközzek, csaljak mint minden jó magyar ember...

2022. jan. 25. 15:57
 24/38 anonim ***** válasza:
76%
Az a fő gond a magyar oktatással: Konkrétan magyar oktatás szó szerint semmire nevel. A magyar oktatási tárgyak kb 80%-a olyan téma, amivel soha az életben nem fogsz találkozni. Nem arról szól a magyar oktatás, hogy tantárgyak többsége olyan tudást adjon, amivel amit később felnőtt korodban feltudod használni az a tudást, hanem csak tanuld meg megadott tananyagot a következő dolgozatra vagy felelésre és kész. Így aztán 18 évesen elvégzed az iskolát és kb analfabéta hülye vagy mindenhez.
2022. jan. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 a fidesz komcsi párt ***** válasza:
100%
A rettentő bérek pl.
2022. jan. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
76%

" Azt tudom hogy vannak iskolák ahol nyáron is be kell menni mert CSAK,"


Ilyen NINCS! Ne hazudj

2022. jan. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
51%
A matek érettségit mindenképp el kellene amúgy törölni. Akinek nincs hozzá semmilyen huzalma, egy egész életet tönkre tehet. Ismertem olyan embert, aki gimiben full ötös volt, mehetett volna egyetemre is, de a matekból folyamatosan csak kettesekkel rúgdosták át, majd az érettségin megbukott. Aztán jött a pótvizsgája, ott is megbukott, így kikerült 8 általánossal az iskolából. Elment egy gyárba, azóta meg alkoholista lett, aki szép lassan elissza az agyát.
2022. jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

A pénzhiány. Ma már nem arról van csak szó, hogy alig van fiatal tanár, hanem hogy órákat nem tudnak megtartani, mert nincs szaktanár.


Egy durva ördögi kör van. Mivel alacsonyak a bérek, emiatt alacsony ponthatárok is vannak. Sajnos emiatt azok is jelentkeznek, akiket nem vesznek fel máshova. Mire eljut valaki a diplomáig már 2-szeres kontraszelekció van: aki 1. év után rájön nem ez érdekli elmegy, utána aki gyakorlaton először lát gyerekeket és futva menekül el. Aztán aki elvégzi és nem helyezkedik el soha tanárként, illetve aki 5-6 év után miután végig visz egy osztályt, elmegy. Szóval itt négyszeres a kontraszelekció.

2022. jan. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
20%

#27

Kegyetlen leszek, de aki nem tud gondolkozni, ne menjen egyetemre. Ha egy egyszerű matek példa nem megy, akkor jó eséllyel egy logikai következtetés, ok-okozati kapcsolatok és pl. helyes tagadás írása, paradoxon, ellentmondás felismerése, több és ill. vagy kötőszóból álló állítás értelmezése is gondot jelent. Ez is teljesen ugyanaz, mint a matek: egy szabályrendszerből kell építkezni a kívánt eredmény eléréséhez. Matekban a tételek, definíciók, axiómák, lemmák, bizonyítások pontosak, hibát nem tartalmazhatnak. Humán tudományokban az, hogy pl. egy újságcikk tartalmaz-e logikai bukfencet, sokkal nehezebben ellenőrizhető precízen, de ettől függetlenül, aki nem ért ehhez, abból rossz újságíró lesz. Nem kell matek zseninek lenni természetesen, de legalábbis képesnek kell lenni ráérezni erre a fajta gondolkozásra. Lehetne tanítani konkrét logikát is vagy programozást, azok is szépek és könnyebb kapcsolatba hozni őket valós dolgokkal, de ott is ugyanaz jönne elő a barátodnál, mint a mateknél, mert pontosan ugyanazok a gondolatmenetbeli lépések itt is, mint egy szinuszos feladatnál vagy integrálásnál. Humán tudományok semmit nem érnek logikus gondolkodás nélkül. Szociológusok egy része is borzalmas dolgokat művel le az adatokkal és olyan kutatási eredményeket hoz ki, amiknél számolás során vagy 5 helyen qrt el mindent, és a kutatásának a következtetése s.art sem ér, mert nem azt mérte az adatokon, amit kellett. Nem megkerülhető a matek, de nem az 5-ös, vagy a rágörcsölés a lényeg, hanem hogy ráérezz 1-2 részére, s ha az megvan, akkor az fejleszt minden téren.

2022. jan. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

#29

Sajnos már neki ezt hiába mondjuk. Nem is az a tragédia, hogy nem került egyetemre, hanem az, hogy a bukás miatt teljesen kisiklott az élete. Akkori barátnője elhagyta, mert ő bejutott az egyetemre, és összejött egy másik sráccal, ő egy gyárban kötött ki éhbérért, ahol belekerült egy olyan társaságba, akik erősen alkoholizáltak, a srácból alkesz lett, majd egy idő után a gyárból is kirúgták, mert többször is részeg volt az üzemben. Manapság közmunkásként tengődik, illetve alkalmi munkákból éldegél. 25 éves, de az alkohol miatt már legalább 40-nek néz ki. Gyakorlatilag nagyon ritka az, ha tiszta. Fogai is kihultak, alig 60 kilós lett az évek alatt.


Őt meglehetett volna menteni?

2022. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!