Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik a fő gondok Magyarországon...

Mik a fő gondok Magyarországon az oktatással? Hogyan lehetne ezt megoldani szerinted?

Figyelt kérdés
2022. jan. 25. 15:13
1 2 3 4
 11/38 Fsms ***** válasza:
92%

Röviden tanárok megbecsülés anyagilag.

Tanterv átalakítása (felesleges elemek elhagyása, lexikális tudás háttérbe szorítása, nyelvoktatás reformálása etc.)

Gimnazista gyerekem reggel 7.20 tol 16.00 van iskolában. Plusz házi feladat készítés.


Jelenlegi rendszer alkalmatlansága látszik a nemzetközi teszteken. Elmaradt afrikai országok szintjére kerültünk.


Ahogy látom ez a cél, mivel összeszerelő ország lettünk az elmúlt 10 évben.

2022. jan. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
32%

"Én azt vettem észre (a versenyszférában dolgozva) hogy bár a pénz ideig óráig boldogít, de a jól megfizetett emberek, (és beszéljünk egy akár 800 nettót is megkereső programozóról...) idővel ugyanúgy kiégnek. És ez az idő nem sok, olyan 5-10 év."


A három hónapos nyári szünettel + évszakonként 1-2 héttel és részmunkaidős kellemes 5-6 órás munkával azért nehéz kiégni. Mi depiben szoktunk kiégni nem a munkába

2022. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
90%

Nem ideológiai alapon kellene bármit is nevelni a gyerekekbe. Önmagában nem tartom rossz dolognak a nacionalizmust, de károsnak tartom, ha egy kormány célnak jelöli ki, hogy az oktatási rendszer ezt tanítsa a gyerekeknek. A tanterveket szakmai platformok során kellene létrehozni ehhez értő pedagógusoknak és tudósoknak, és nem politikai megrendelésre kellene készülniük. Emellett nagyobb autonómiára van szüksége az iskoláknak és a tanároknak, vissza kell hozni a szabad tankönyvválasztást, illetve picit nagyobb szabadságot kellene adni a tanároknak is a tantervük összeállításánál, hogy az osztályukra tudják szabni azt. (Bármit persze nem lehet megtenni, hisz ugyanazokra az állami vizsgákra kell felkészíteniük mindenhol.)


Lehet érdemes lenne csökkenteni a tananyag mennyiségét is. Szívem csücske a történelem, de még én se emlékszem a lexikális tudás döntő részére, amit a 4 év alatt tanultam. Bele se gondolok, hogy akkor hogy áll a témával az átlagember. Több értelme lett volna, ha inkább csak a folyamatokra, forráselemzésre, és a kritikus és kreatív gondolkodásra fókuszolálunk a történelemórákon.


A pénzhiány az annyira alap, hogy nem is részletezem. A fő probléma e téren, hogy nincs utánpótlás és elfogynak a tanárok. A jobb bérezés talán motiválná a fiatalokat, hogy tanárok legyenek.

2022. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
12: Ha a három hónapos szünetet ténylegesen feltöltődésre és pihenésre használhatnák, akkor igen. Jelenleg nem tudom mi a helyzet. Azt tudom hogy vannak iskolák ahol nyáron is be kell menni mert CSAK, és ilyen olyan indokkal ellógnak a tanárok ezekről. Ezeket a hülyeségeket is meg kéne szüntetni. Ha nyáron nincs iskola akkor a tanár semmit se keressen az iskola közelében se, ez teljesen evidens. Pihenjen, sétáljon, biciklizzen, ússzon egy tóban, hogy szeptemberre ne váljon olyan örjöngő barommá mint az én tanáraim voltak....
2022. jan. 25. 15:36
 15/38 anonim ***** válasza:
85%

#6

Nem lehet rád szavakat találni!

2022. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
83%
Eloszor fel kene tolni a tanari bereket a mostani duplajara, majd varni par evet, hogy ennek beerjen a hatasa. Onmagaban ez meg nem lenne eleg az oktatas fellenditesehez, de szukseges minimum. Aztan ha mar nincs tanarhiany es az oktatasbol eltavolithatoak az oda nem illo pedagogusok, akkor utana lehet nekiallna szigoruan szakmai alapon valtoztatni a dolgokon.
2022. jan. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
6%

Nem a FIDESZ hibája, hogy alacsony a tanári fizetés. Mindenhol a tanárok keresnek a legkevesebbet.


Válasszuk meg 22-ben is Orbánt és egyre jobb lesz majd neki.

2022. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
86%

14: Nincs harom honapos szunet. Masfel honapos szunet van. Anyam tanar. Juni vegeig dolgozik (erettsegiztet, adminisztral, ertekezik, tanevet tervez, de olyan is volt mar, hogy sajat kezuleg termet festett), majd augusztus kozepetol kezd ujra, szinten adminisztral, potvizsgaztat stb. stb. Ekozben a legtobb evben behivjak egy hetre taboroztatni nyaron.

Ugyanakkor evkozben meg nem vehet ki egy nap szabit se. Ha valami nagyon rendkivuli szitu van (temetes hasonlo), akkor is ugy kell elkeretoznie egy napra.

2022. jan. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
72%

1. Tényleg több fizetés kellene. Nem azért, hogy az jelentse a motivációt, hanem azért, hogy ne legyen pályaválasztásnál kizáró ok az alacsony bérezés. Ha jól fizető hivatás lenne, akkor lenne túljelentkezés, tehát a jobb képességű felvételizők mennének tanárnak.


2. Nem feltétlenül értek egyet azzal, hogy a lexikális tudást úgy, ahogy van, háttérbe kell szorítani, de napi 6 órában maximálnám a tanórákat. Átalakítanám a tantervet. Kevesebb matekot tanítanék, mert nem igazán használjuk a mindennapokban, inkább agytornaként fontos. Nem tagozatos osztályokban 1 idegen nyelvet tanítanék, de azt rendesen. Irodalomból szabadabb kezet adnék a diáknak, hogy adott körből mit akar olvasni / megtanulni. Kémiából, fizikából a hétköznapi dolgokra koncentrálnék. Tanítanék művészet- és zenetörténetet rajz és énekóra címen. Eltörölném a mindennapi tornát, az etikát / hittant.

2022. jan. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem agyrém az egész, de első sorban nem a tananyag miatt, hanem a tanárok és a szülők miatt. Visszatekintve semmi nehéz nem volt a középsuliban, a tanárok folyamatos stresszben tartása tette gyomorgörcsössé azt a 4 évet, aminek a tananyagát igazából egy bő évbe bele lehetne sűríteni, de úgy adják le azt, mintha egy évtized se lenne rá elég. Egyetem alatt sikerült leküzdenem a dolgozatoktól és szóbelitől való rettegésemet, de a tanuláshoz még mindig görcsösen állok hozzá, mert 12 év alatt ezt tanították meg első sorban. Vicces, hogy attól az érettségitől mennyire rettegtem, de egyetemi záróvizsgára úgy mentem be, mintha egy mozi filmre mennék és nem azért, mert kisebb volt a tétje vagy mert kevesebbet kellett tudni, hanem azért, mert senki nem állt ott mellettem 0-24-ben és stresszelt, hogy tanuljak, mert megbukok.
2022. jan. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!