Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mindig egyre...

Magyarországon mindig egyre drágább lesz minden? Lehet még bízni a nélkülözés nélküli életben vagy halálra van ítélve az ország?

Figyelt kérdés
20 éve születtem és azóta minden drágul. Soha nem tudtam elég pénzt keresni arra se, hogy kényelmesen élhessen egy albérletben. Most egy szobában élek.
2022. jan. 22. 12:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én 30 éves vagyok. Nem azt írtam, hogy minden rendben, hanem hogy viszonylag jó a helyzet világviszonylatban vagy például összehasonlítva a korábbi generációkkal a szüleinknek, nagyszüleinknek, dédszüleinknek is nehezebb, olykor gyötrelmes élete volt. Próbálj meg néha a pozitívumoknak is örülni az életben, ne mindig csak keseregni, mert akkor tényleg belepusztulsz.


A lakhatás megoldása tényleg nehéz ügy. Én ebből a szempontból szerencsésebb vagyok, már van saját lakásom.

Ha kevés a jövedelmed, akkor próbálj meg munkahelyet váltani, képezd magad. Nem feltétlen kell egyetemre, főiskolára menni, szakképzésben is vannak jó lehetőségek. Saját magad is olvasgathatsz. Maszekolni, mellékjövedelmet is lehet szerezni. Tanulj nyelveket! Manapság az internet tele van jó lehetőségekkel, pénz sem kell hozzá, sosem volt korábban ilyen könnyű tanulni. A többszörös fizetések miatt érdemes lehet kimenni Nyugat- vagy Észak-Európába is. De azért ott is megvannak ugyanezek a nehézségek, főleg az általad említett lakhatást tekintve. Ott is 10 évnyi átlagfizetés egy városi lakás, sok évtizedig kellene spórolni rá vagy 30 évre el kellene adósodni. A bérlés meg elviszi a fizetés nagy részét.


Ha olyan munkád van/lesz, ami megengedi a vidéki életet, az valóban segítség, érdemes ebben gondolkodnod. Olcsóbb a lakhatás, társasházi lakások, lakótelepek helyett inkább kertes házak vannak és a környezet, levegőminőség is jobb lehet.

2022. jan. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!