Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mindig egyre...

Magyarországon mindig egyre drágább lesz minden? Lehet még bízni a nélkülözés nélküli életben vagy halálra van ítélve az ország?

Figyelt kérdés
20 éve születtem és azóta minden drágul. Soha nem tudtam elég pénzt keresni arra se, hogy kényelmesen élhessen egy albérletben. Most egy szobában élek.
2022. jan. 22. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Persze. Mint a világon mindenhol. A felelős gazfickót úgy hívják, hogy infláció.
2022. jan. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Az állami alkalmazottak bére fog hatalmasan nőni, akik csak ismerősökből lesznek. Így a cégek nem tudnak majd versenyezni velük, az infláció meg elviszi a kívülállókat.
2022. jan. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 évvel több időt töltöttem eddig ezen a Földön, de nem volt másképp régebben sem. Nagyjából az élet értelme föntről nézve: nőjj fel, dolgozz, adózz (nem kell tudnod mennyit, és hová, csak dolgozz és adózz), aztán 60 felett öregen, rozogán dobunk némi gumicsontot, de ha szerencsénk van, nem élsz már sokat és nem kell sokáig ellátást (nyugdíjat) biztosítani.

Bocs. Fentről nézve ez tényleg így van, sajnos. Nem csak itt, a világban.

2022. jan. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Ameddig nem lesz saját ipar és mezőgazdaság, saját termék és szolgáltatás, külföldön értékesítve (így lenne valódi bevétele az országnak), valamint nem lesz elszámoltatás 1990-ig be visszamenőlegesen, jogrendszer felülvizsgálva, végül nem reformálják meg a közoktatást (tantárgyhasznosítás, adatbázisok, lelki alapozás, stb.), addig kiszolgáltatott, rabszolga marad az ország.


Üdv: Columbo

2022. jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, minden egyre drágább lesz a következő 10-20 évben is.

De közben a jövedelmek is nőnek, ez is támasztja, növeli a keresleti oldalt a piacon és a termelést is megdrágítja.


Sajnálom, hogy úgy érzed, hogy halálra vagy ítélve a szobában. A nagyvárosokban nem várható, hogy olcsó lakások lesznek elérhetők, mivel még mindig inkább nő, mint csökken a kereslet. Vidéken, faluban lehet olcsón házat venni, de ott meg ugye munkalehetőség alig van.

2022. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5#

Félreértetted, nem én vagyok halálra ítélve, hanem az országra vonatkoztatva kérdeztem. Bár... A kettő együtt is járhat.

Én is inkább vidékben és jogosítványan gondolkozom, más esélyem nincs, ha önerőre vagyok utalva.

Csak kezdek bekattanni attól, hogy hónapról hónapra élek.

2022. jan. 22. 13:22
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem láthatjuk előre milyen lesz Magyarország jövője, de jelenleg viszonylag jó a helyzet, mind a korábbi évszázadokhoz viszonyítva, mind a világ szegény vidékeihez, konfliktuszónáihoz viszonyítva.

Nem vagyunk a szomszédos Ausztria szintjén, ezen lehet mindig keseregni, viszont annak lehetne örülni, hogy Magyarország világviszonylatban egy magas jövedelmű, biztonságos ország. És szerintem az éghajlat is kellemes :)

2022. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Magyar prolik nem érdekli egyre drágább lesz mindent. Csak az érdekli őket, hogy meglegyen a napi kávé/cigi/alkohol mennyiség adag és ezzel meg is van elégedve egész napra.
2022. jan. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#

Nem haragszol, ha megkérdezem, hogy hány éves vagy? Ha fiatalként mondod ezt akkor igencsak meglepődök a kijelentéseden, miszerint Mo-n minden rendben.

Az EU-ban a második legszegényebb ország vagyunk jelenleg.

Előreláthatólag 15-20 évet kellene gyűjtögetnünk itthon hogy lakáshoz jussunk. Albérletben meg megy a pénz feleslegesen úgy hogy nem is saját lakás.

Manapság már az evés is luxus, én kb. minden másnap főzök de a pénzem nagyrésze arra megy el hogy ne haljunk éhen.

Az utolsó 10 napban már aggódok, hogy legyen már fizetés.

Utazni nem tudunk csak megszorítással.

Egyetemet végezni sem éri meg, ha nem orvos/mérnök/infós akar lenni az ember. Minden más szakon aránytalan a fizetés a belefektetett tudáshoz mérten.

Konkrétan nincs jövő itthon.


Nem tudom, ez miért nem zavar embereket.

2022. jan. 23. 09:09
 10/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat lemaradt, a #7-esnek írtam
2022. jan. 23. 09:10
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!