Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a Fideszt szidják a...

Miért a Fideszt szidják a tanárok?

Figyelt kérdés
2010-ben 80 ezer volt a keresete egy mesterdiplomás tanárnak, most 172 ezer. Több mint a duplája, akkor miért visítanak?

2022. jan. 20. 16:51
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért a Fideszt, mert 12 éve ők vannak teljhatalommal kormányon, mégsem javították, inkább csak rontották a pedagógusok helyzetét? De persze egy vérfideszes majomnak aztán magyarázhatom...
2022. jan. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
38%

Le lettem szavazva, mert le mertem írni, hogy (saját szememmel látom) hogy a tanárok közel sem dolgoznak annyit mint mondjuk egy multinál dolgozó irodai szolga.

Nyáron legalább 2 hónap szünet, őszi szünet tavaszi szünet, és pénteken legkésőbb 2-re otthon vannak, ez tuti.


De ha ki mered jelenteni az igazságot, rád támadnak.


Sehol sem írtam hogy ezért kevesebb pénzt érdemelnek. Vannak munkakörök akik jól keresnek és relatíve kevés a munkaidejük (pl. ügyvéd).


De ahhoz hogy rendbe tegyük a dolgokat az első lépés az átláthatóság, az hogy kimondjuk az igazságot. Pont ezt gátolja az az agymosott hozzáállás, h de-de, a tanárok ugyanúgy napi 9-10 órát, heti 45-50 órát, évi 180 napot dolgoznak, mint mások. Amíg ők képtelenek elismerni hogy van néhány előnye is ennek a munkának addig nem lesz érdemi párbeszéd.

2022. jan. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
28%
Így van, a tanári szakmát egyedül az tartja életben, hogy nem dolgozza az ember agyon magát finoman szólva. Nyilván van, aki lelkiismeretesebb és részt vesz ebben meg szervezkedik abban, de a többségre inkább az jellemző, hogy szeretik kivonni magukat az ilyesmiből, kikerülik még a kötelező programokat vagy éppen órákat is. Családban is vannak (fiatal) tanárok, máshol is ismerek, ez nem kamu.
2022. jan. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
24%

A kezdő tanár egy részmunkaidős állás kb 3.5 hónap szabadidővel. Én is tanár vagyok. Már a kezdő gyakornok is megkapja a teljes nyári szünetet. Jun 15 után 10-13-ig jár értekezletre egy hétig aztán szünidő. Megszakítás nélkül. Beesik aug 23-ra, ismét értekezlet, 10-14-ig. Szept 1-től van napi 5-6 óra amikor be kell jönni. Szabad hétvégék, esti,éjjeli műszak sosincs. Így ugyan minimálbért kap de évek mulva felmegy 250-300 nettóra.


* kiegészítem, hogy a fősuli egy vicc könnyű. Tanárképző egyetem püfészakos. Én magam az ELTE-TTK-án végeztem. Minden elméleti fizika kollokvium jeles. Előtte tanultam meg pár nappal és ez a legerősebb tanári egyetem, szóval nem volt nehéz a tanulás.



Mellette kb 65-70 nap éves szabi. Nyári szünidő + minden évszakban 1-2 hét



Így azért nem is olyan rossz, ugye !?

2022. jan. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
7%
Ostoba vagy utolsó, de ezt már a másik kérdésnél is szépen felvázoltam neked. Puszi!
2022. jan. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
100%

"de a többségre inkább az jellemző, hogy szeretik kivonni magukat az ilyesmiből, kikerülik még a kötelező programokat vagy éppen órákat is"


Sztem azzal nincs gond hogy nem akarnak osztálykirándulást szervezni.


Én egy példát tudok egy iskolában annyira nincs rá pénz, hogy a szegényebb gyerekeknek a tehetősebb szülők dobják össze az osztálykirándulásra a pénzt, ami hatalmas ellentéteket szül. Ezekután én se szerveznék semmit.


Az viszont hogy nem jár be az órára (és bőven van ilyen - saját példámból tudom, mindig volt legalább 2 ilyen tanárom és sose rúgták ki őket) minősíthetetlen. Az ilyen embert azonnal ki kéne rúgni. Kb ha elmész dolgozni egy céghez, 3-szor nem jelensz meg edőben, akkor repülsz. Én nem értem az állami szektorban miért van ilyen teszetoszaság és kivételezés. Mert az nem indok hogy nem találnak helyére mást, mert akkor inkább beültetek arra a fél órára egy csövest, vagy egy biztonsági őrt, de nem már hogy a gyerekek szabadon örjöngjenek 45 percen át. Mondom ezt most, anno borzasztóan élveztem, de azért így visszagondolva, elég nagy szemétség, hogy más tanár lekét beleadva melózik, egyes tanárok meg az iskola felé se néznek, és ennek semmi következménye nincs.

2022. jan. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!