Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a Fideszt szidják a...

Miért a Fideszt szidják a tanárok?

Figyelt kérdés
2010-ben 80 ezer volt a keresete egy mesterdiplomás tanárnak, most 172 ezer. Több mint a duplája, akkor miért visítanak?

2022. jan. 20. 16:51
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
34%
Valaki kérdezte, ki megy tanárnak ilyen fizetésért. Egy másik kérdésnél pont írta valaki, hogy sok tanár videót néz óra közben meg mennyien lébecolnak. Illetve valaki azért ment annak, mert kevésbé tudnak a körmére nézni. Aki úgymond le.szarja a gyerekeket és minden mást és képes figyelmen kívül hagyni a negatív kritikákat, én el tudom képzelni, hogy van olyan ember, akinek megéri bemenni napi pár órát ücsörögni még ennyiért is. És nem csak a tanárok, számtalanszor említettük már, hogy rendőrök, tűzoltók, közalkalmazotti irodisták mind ennyit keresnek, vagy még ennyit se. Jártatok már Kelet vagy Dél Magyarországon? Ahol pár éve 110 nettó volt az átlagfizetés.
2022. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
34%
Az kimaradt, hogy már az is taníthat, akinek jogviszonya van az egyetemmel. Ki volt rakva minap is egy hirdetés az egyetemi csoportban, hogy X általános meg Y gimi angol tanárt keresnek részmunkában, másodévesek már mehetnek. Nem kell ehhez 5 év sem. Egy 25 év alattinak az SZJA kedvezmény miatt még simán megéri tanítani, szerintem ezzel terveznek egyelőre az iskolák is, hogy minden alkalommal felvesznek pár évre egy 25 alatti egyetemistát, majd pár év múlva egy újabbat amikor a másik elmegy.
2022. jan. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
12%
Vagy mondok még jobbat: nyelviskolába kerestek minden nyelvre tanárt. Feltétel: legalább 55%-os emelt érettségi az adott nyelvből és ennyi, semmi más. Lesznek itt tanárok, mert biztos lesz olyan érettségis, vagy bukdácsoló büfészakos, aki szívesen melegedne az iskolában némi plusz pénzért amihez lassan már diploma sem fog kelleni.
2022. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
75%
#43 Megintcsak kérdezném, és ez a cél? Bárkit összeszedhetsz az utcáról hogy tanítson, de amíg nem fizetik meg a közalkalmazottakat rendesen addig vagy csak a legallja vagy a legelszántabb emberek(amiből jóval kevesebb van) fogja a munkát végezni.
2022. jan. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
65%

#14


Ez az összehasonlítás így értelmetlen. Nettó béreket van csak értelme összehasonlítgatni. 80 000 Ft 2010-es számítás esetén 64 228 Ft nettó, 172 900 Ft 2022-es számítással kb 114 978 Ft, vagyis az általad adott számokkal 2010-ben 191 l 2022-ben 226 l lehetett venni. Máris nem akkora a különbség! De ez még így is se az igazi...


Pár dolog, amit nem veszel még figyelembe:


* A kötelező óraszám 2010-ben 19 óra volt, 2022-ben 22-26, ami a gyakorlatban jellemzően 26-ot jelent, de számoljunk átlag 24-gyel, vagyis a 80 000 Ft, az igazából 24/19 * 80 000 Ft = 101 052 Ft, ami nettó 77 156 Ft, amiből 2010-ben 229 liter benzint lehetett venni. Vagyis 3 literrel többet(!), mint 2022-ben.


* Mivel az iskolák az önkormányzatoknál voltak, az egyes önkormányzatok külön pótlékokat adtlhattak a jól teljesítő pedagógusoknak, pl tanácsosi cím, év végi ajándékok, elismerés. Sok pedagógusnak nagy visszaesést jelentett, amikor ezeket egy tollvonással megszüntették, mikor elkerültek az önkormányzatoktól. Egyesek akár több 10 000 Ft-tól is eleshettek.


* A túlórákat kifizették, magyarul megérte szakszerű helyettesítéseket tartani. (A kötelezően óraszámon felüli órák túlórának minősültek). A fidesz óta a gyakorlatban csak a 32(!) órán felüli helyettesítések számítanak túlórának. Az ezen felüli órákért járó túlórapénzt is úgy kellett kiperelni a Klikkből 2021-ben. Ez különösen meghatározó manapság, amikor lényegesen kevesebb pedagógus van, mint 2010-ben (nyugdíj, pályaelhagyások, kevés új jelentkező).

2022. jan. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
0%

"Szeretik a gyerekeket"


Ez az amitől falra mászok. Eddig a tanárok mellett voltam, mert szerintem is borzasztó ilyen kevés fizetés egy egyetemi végzettséggel, de ha még egy tanár ezt hozza fel indoknak, akkor énnekem is elegem lesz ebből. Én utálom a munkámat (akárcsak a legtöbb ember) egy rabszolgatartó lélekölő multinál gubbasztok napi 10 órát, jó ha van évi 20 nap szabim... igaz több fizetésért mint egy tanár... de ha ő szereti csinálni amit csinál, miért nem csinálja ingyen... vagy nem? Én akkor minek harcoljak az ő érdekében ha neki jó így? Fenekét nem kéne kitörölnöm? Vagy az megy magától?


Meg ha ennyien szeretik a gyerekeket, akkor az hogy fordulhatott elő, hogy 12 év alatt, kb 50 tanárból mindössze 3 volt akire emberileg fel tudtam nézni és akiben tényleg láttam a szeretetet? Miért volt oly sok "tanár", aki volt hogy az órára se jött be, és hogy fordulhatott elő, hogy igen sok olyan tanár volt, aki lelkileg tett tönkre minket? Akivel ha óránk volt, előző nap már nem tudtunk aludni, reggeltől a gyomrunk görcsben volt, olyan ember aki kis gyermekekkel foglalkozik és közben nem is titkolta hogy "szereti ha félelem járja át a tantermet" és a filmekben látható KGB kihallgatás az ő óráihoz képest egy délutáni teazsúr? És még ha egy ilyen őrülttel fut össze az ember élete során, azt mondja van ilyen, biztos vmi bujkáló bűnöző aki nevet változtatott, de hogy fordulhat elő, hogy az általánosban is, gimiben is, több ilyen volt? Hogy lehet az, hogy 12 év alatt végül egyetlen kivétellel minden tantárgyat és tudományt megutáltattak velem? Ráadásul minden ismerősöm tud mondani legalább egy ilyen őrültet? Neves belvárosi gimnáziumokról van szó. Normális az, hogy több mint 10 évvel később az embernek rémálmai vannak a tanárok által okozott életre szóló traumák miatt?


Szóval ezt a "szeretik a gyerekeket" témát hagyjuk el de nagyon gyorsan. Elhiszem hogy van néhány huszonéves fiatal lány aki rózsaszínben látja a világot és kitalálja hogy ő szereti a gyerekeket, úgyh mindenképp 30-al szeretne egyszerre foglalkozni... de ez a dolog egyáltalán nem általános és rengeteg a kiégett megfásult ember aki teljesen közömbös a gyerekek után és sajnos sok a pszichopata őrült aki kifejezetten gyűlöli a gyerekeket.

2022. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
34%
Ikertestvérem tanár én meg multis ügyfélszolgálatos. Ami azt illeti én még ennyi fizetésért is irigylem, bár ő szakiskolában tanít, ott minimum 200k-t adnak, mert nem állami. De eskü még sosem láttam rosszkedvűnek, ellenben velem, aki utálja a munkáját. Arra gondoltam, hogy titokban cserélhetnénk, hátha nem veszik észre 😂 De amúgy sok ember kezd rájönni, mennyivel fontosabb, hogy az ember szeresse a munkáját. Vagy legalábbis ne utálja. A tanítás tipikusan “slow paced” munkahely, még sajnos egy csomó más meg “fast paced” úgymond. Szerintem sok “lébecoló” tanár titokban boldog, hogy nem máshol kell robotolnia, így a kevés fizetést is elviselik. Amúgy vannak Fideszes tanárok is. Aki szereti, amit tanít annak az órákra készülni egyfajta hobbi amúgy is ahogy én látom, mint kedvtelésből olvasni egy (szak)könyvet. Tévedtek egyébként, sok tanár nem a diákjait szereti, hanem a tárgyat, amit tanít (pláne ezek az elvont, visszahúzódó tanárok —-). Aki meg egyiket se az is jobban “elmelegszik” az iskolában ahogy írták, mint mondjuk három műszakban egy gyárban vagy napi 10 órát 7 különböző lehetséges munkaidőben egy multinál. Mind tudjuk, hogy sokakat még 30 évesen is támogatnak a szülei, ha nem is 100%-ban. Arról ne is beszéljünk, hogy van, aki még lakást meg házat is kap. Nálunk apa például nagyon büszke, hogy az ikertestvérem tanár, hiába én keresek többet. Eskü átképzem magam. Rengeteg családban amúgy hagyomány, hogy legalább egy gyerek szintén pedagógus, ha a szülők is.
2022. jan. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
100%
"Rengeteg családban amúgy hagyomány, hogy legalább egy gyerek szintén pedagógus, ha a szülők is." - Ma már nem. A pedagógusgyerekek nem szállnak be a mókuskerékbe, ha van jobb is, mert a pedagógusgyerek látja, amit a kívülállók nem. A mostani munkahelyemen legalább 3 közvetlen (jelenlegi/volt) kollégám tanárgyerek rajtam kívül, 2 pedagógusnak tanult, egy van, aki tanár akart lenni, de az egyik tanára lebeszélte, hogy nem éri meg, és az informatikában kötöttünk ki mind. Egy tesóm van, ő sem tanít. Annyi pénzért az a felelősség és megaláztatás egyáltalán nincs arányban.
2022. jan. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
24%

4 "5 évet tanulsz 172 ezer forintért,"


Valljuk meg őszintén egy tanárképző fősuli egy büfészaknál is könnyebb. Én az ELTE-TTK-át azaz a legnehezebb tanárképzőt végeztem és simán behúztam sorban a kollokviumokat jelessel pár napi vizsga előtti készüléssel. A fősulin meg lébecolnak. Így nem igazán lehet elvárni ráadásul egy 5 órás állással, hogy vagyonokat keressél. Aztán ott a nyári szünet, minden évszakban szünet. Már a gyakornoknak is megvan. Ha a tiszta munkával töltött időt veszed jó a fizetés

2022. jan. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
24%

Az a baj, hogy időben tényleg kevesebb munka (lehet itt mondogatni hogy a tanárok szünetben is dolgoznak, de max annak akinek a környezetében nem él tanár, nekem 2 rokonom is tanár, tudom h a szünetben max 1-2 órát dolgoznak - annyit én is dolgozok a rendes szabadságom alatt)


viszont a felszabadult idő arra már kevés hogy mondjuk egy vállalkozásba kezdj. szóval összességében kevés a pénz, inkább me gkéne fordítani a dolgot, alapjövedelmet kéne adni mindenkinek ami elegendő a lakhatásra meg az ételre, a többi meg aszerint hogy ténylegesen ki mennyit dolgozik.

2022. jan. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!