Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kire szavazzak? Fidesz vagy...

Kire szavazzak? Fidesz vagy mi hazánk?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, jól emlékszem milyen szenvedéseket éltek át a szüleim 2002 és 2010 között és mennyivel magasabb életszínvonalon élhetünk ma 2022-ben. A hányinger kerülget azoktól az arcoktól, akiket az egyesült ellenzék soraiban látok, részemről egyik személy sem érdemel hitelt, ugyanaz a globális elit maradt azon az oldalon, illetve azon arcoknak a leszármazottjaik, a fiatalabb kiadásuk.


Vannak dolgok a fidesz politikájában, melyek természetesen zavarnak, magas a korrupció szintje, kialakult az uram-bátyám hűbér rendszer, jó magam is csak a fizetős egészségügyben juthatok igényes eü szolgáltatásokhoz, de mindez messze kevés ahhoz, hogy Orbán bukását kívánjam.


Ugyanakkor még nála is szimpatikusabb Toroczkai László, aki a virradat programjában olyan alapvetéseket fogalmazott meg, melyekkel maximálisan egyet tudok érteni, a munkásságának legmagasabb szintjét pedig számomra a globális elit összefonodásainak feltárása, a covid diktatúra háttérmozzanatainak és nyerteseinek felfedése volt, amelyet Orbán sosem tenne, mert az ország sajnos ki van szolgáltatva a globális elitnek.


a kérdés tehát, mi hazánkra vagy fideszre szavazzak tavasszal? esetleg érdemes megosztani a szavazatot, helyi jelölt Fidesz, országos lista, mh?


előre is köszönöm a válaszokat.



2022. jan. 20. 13:23
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
91%
És ehhez mi köze a Fidesznek? Én speciel 0 támogatást kapok, mert nem illek bele a Fideszes modellbe.
2022. jan. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
azt szeretném, hogy Orbán alakíthasson kormányt, de legyen néhány képviselője bent az MH-nak, akik időnként beszédtémává teszik azokat a dolgokat, amelyekről a többi párt soha meg sem szólalt (great reset, Klaus Schwab, vakcina biznisz stb)
2022. jan. 20. 13:43
 13/37 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem a kettő közül mindegy melyiket választod, még mindig sokkal bölcsebb döntés, mint Márkira és tettestársaira szavazni....
2022. jan. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
43%
A fidesz és a baloldal is többszörösen megmutatta már az alkalmatlanságát. Ellenben a Mi Hazánk és a hozzájuk hasonlók még sosem kaptak esélyt. Normális, a valódi problémákkal foglalkozó programjuk van, és a közbeszédet sem nyomták le a trutymóba. Szóval szerintem a Mi Hazánkra szavazz.
2022. jan. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
89%
#9 Ez az életszínvonal jelenleg a legtöbb család számára megengedhetetlen luxus ma is. Mi sem vagyunk szegények, de elektromos autóra, tengerparti nyaralásra, meg heti 1 étteremre messze nem futja.
2022. jan. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

ez már végzettség kérdés szerintem, esetemben okleveles adószakértő és gyárigazgató szülőkről beszélünk, ami 2005-ben is így volt, de akkor ez arra nem volt elég, hogy új ruhákat vegyenek nekem a szüleim, az 5 évvel idősebb unokatesóm cuccait hordtam 12 éves koromig. de ma egy asztalos vagy burkoló is megtud keresni havi fél milliót, jó példa erre a leérettségizett, de további tanulmányokat nem folytató volt osztálytársam.


11 mi köze a fidesznek? hasonlítsd össze legyél kedves az akkori közterhek mértékét (csak néhányat mondok: szja, szocho, nyereségadó) a mostaniakkal

2022. jan. 20. 13:50
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

#16 Miért ferdítesz? Egy adószakértő és gyárigazgató szülőpárral alig tudtatok megélni, nyilván.


Nálunk apám munkanélküli volt, anyám pedig bolti eladó és az általad leírt életszínvonalon mi is megéltünk.

2022. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
55%

Értelmes ember, aki ért a közgazdaságtanhoz, értékelemzéshez, propaganda ismerethez, logika- és érvelés tudományához, rendelkezik politikai ismeretekkel (funkciók, stb.), a jogrendszer működését is átlátja, pénzügyek terén is otthonosan mozog, van fogalma a minőségbiztosításról, a szemponttanról, szempontkórtanról, hatás (vélemény, döntés) vizsgálatokról, statisztikáról, végül van morális tartása, igazság szeretete vezérli.


Aki a fentiekkel rendelkezik, az látja, hogy a Fidesz-Kdnp és a Mi hazánk pártja alkalmatlan.


Márki-t nem ismerem, de amit hódmezővásárhelyi polgármesterként csinált, az nem tűnik rossznak. Bár nehezen tud magán uralkodni.

Lásd:

[link]


Az ellenzék többi pártja meg kérdéses, ez tény.


Üdv: Columbo

2022. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
87%
A Mi Hazánk nekem is szimpatikus! az orbán rendszer majdnem olyan rossz mint a baloldal véleményem szerint, viszont Toroczkia 1 igazi hazafi hős! ha én véleményemre vagy kíváncsi akkor Mi Hazánk, de persze a végső döntés a te kezedben! dönts ahogy jónak látsz!
2022. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy szavazz arra ami neked szimpatikus. Ha semmiképpen sem szeretnéd, hogy leváltsa a mostani az ellenzék a FIDESZ-t és vannak aggályaid, hogy ez megtörténhet akkor erősítsd egy szavazattal a FIDESZ-t, de ha biztos vagy abban, hogy ez nem fog megtörténni akkor erősítsd a Mi Hazánk Mozgalmat. A te döntésed.


Egyébként én 20 évesen az Ellenzéki Összefogás és a Mi Hazánk között vacillálok. Én a FIDESZ-t nem szeretném hatalmon látni, mert számomra nagyon elkeserítő amit az egészségüggyel tettek. Én magam is egészségügyi vonalon tanulok tovább és szeretnék egy stabil hazai egészségügyi rendszerben dolgozni a jövőben. Természetesen nem csak ez az egyetlen ok, de jórészt ezen a területen csalódtam bennük a legnagyobbat és mivel életem szerves részét fogja ez a terület képezni, így ezt priorizálom.

Szóval én nem szeretnék még egy FIDESZ kormányt, és mivel most csak az Ellenzéki Összefogásnak van esélye, így erősen gondolkodom, hogy rájuk szavazom. Már kiadták a programjukat is és számomra nagyon szimpatikus. Persze erősen meg lehetne kérdőjelezni, hogy elhisszük e. De ha most minden pártot megbélyegzünk azzal, hogy hazudik akkor soha nem fogunk egyről a kettőre jutni. Valahol le kell pártolni, mégha csak ideiglenesen is. Nekem az Összefogással egy nagy problémám van. Az az egységnek az őszintesége. Vajon mennyire lehet őszinte egy olyan egység, egy olyan összefogás akik néhány hónapja még nyíltan szidták egymást? Ez teszi számomra a legnagyobb kérdőjelet velük kapcsolatban.


A Mi Hazánk szimpatikus, önálló pártrendszer jobboldali hazaszerető politikusokkal. Én azért adnék nekik egy szavazatot, hogy bejuthassanak a parlamentben és 2026-ban egy mindennél erősebb pártként komoly esélyük legyen a kormányváltásra. Őket teljesen őszintének tartom, nem feltételezném róluk, hogy hazudnak, közös célért küzdenek és ha sikerülne bejutniuk a parlamentbe az esély is megnövekedne, hogy közelebb kerüljünk egy normális Magyarországhoz. Egyetlenegy programrészletük van ami nekem nem tetszik, az az, hogy bevezetnék a kötelező sorkatonaságot. Ezzel nem értek egyet, mert fontosabb a minőség és ehelyett inkább más módon kellene megszerettetni az emberekkel a katonaságot. Aki pedig tanulni szeretne, őt békén kellene hagyni.


Szóval nekem ez a véleményem.

2022. jan. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!