Esetleg a társadalom nem felelős az óriási lakásárakért?
Horribilis összegűek a lakásárak, mind az újak, mind a régiek. Hozzá lehet venni, hogy emiatt-amiatt-amaz miatt, de részben az eladó is felelős, hogy hogyan adja el a lakását.
Azt hosszútávon be fogjuk egyszer látni, hogy a pénzhajszolásnak (és itt az áremelésekre gondolok) egy határ után nagy értelme nincsen?
#9
Az nem fejlődés,hogy az állam mesterségesen kedvez egy rétegnek.
Attól,hogy ilyen magasak az ingatlanárak,nem azt jelenti,hogy a bérek és az életszínvonal is jobb lett,hanem azt jelenti,hogy egyre nagyobb luxus a saját ingatlan.
Azzal nem lenne baj,ha piaci eredményezné ezt,mert akkor tényleg azt mutatná,hogy sokan élnek jól,magas fizetések vannak.
A valóság nem ez,hanem az,hogy az adódból tömik ki azt a réteget,aki amúgy se élt eddig se rosszul.
És azt a pénzt mondjuk amit oktatásra lehetne költeni,arra költjük,hogy a gazdagok még több pénzhez jussanak.
#10
Pedig ma már internet is elérhető mindenkinek.
Oké,hogy 30 évvel még a butákat könnyű volt behülyíteni a családtámogatással,de ma is,az internet világában?
Azon nem gondolkodnak el véletlenül sem,hogy a munkaadójuknak kellene többet fizetniük a munkájukért,hogy nekik élhető jövőjük legyen,nem az államnak elvenni más csóróktól.
6
Dehát ott nyugaton gazdagok, nem?
Az áremelő gépezetet az ingatlanbefektetők durrantották be még 2014-ben és 2015 elején, elkezdtek egymásra licitálni és egyszerre tucatjával venni a lakásokat (az ingatlanügynökök ezt észrevéve majdnem minden lakást úgy árultak, hogy jó befektetési lehetőség).
Utána bejött még a képbe több tényező és intézkedés is, olcsó hitelek, támogatások, stb. amik tovább fűtötték az árakat.
Az egésznek a lényege, hogy a kereslet jóval nagyobbá vált, mint a kínálat és ennek minden esetben drágulás az eredménye.
Épültek új lakások, de nem elég és ami épült, azoknak a nagy részét is megvették befektetők.
A magyarok többsége saját ingatlanban szeretne lakni így vagy úgy, ezért akik albérletben élnek, azok is törekednek arra, hogy sajátba költözhessenek. Valahol ez logikus döntés is, mert a hitel nem feltételnül drágább, mint az albérlet.
Ezekhez a magyar sajátosságokhoz képest egy nyugati típusú ingatlanpiac alakult ki.
Most már lehetetlen lenne szabályozás nélkül megoldani, vagy legalább enyhíteni a helyzetet. Drága lett az építkezés, az ingatlanbefektetők pedig nincsenek arra ösztönözve, hogy más befektetési formák felé vegyék az irányt. Okosan még mindig meg lehetne oldani ezt a problémát, de kérdés, hogy kinek mi az érdeke. Márpedig az átlag állapolgár érdeke a legutolsó a sorban az érdekek láncolatában. Mindig is a politikai és az üzleti érdekek lesznek az első helyen.
Nem csak a Cola globális, az ingatlan piac is.
Egy amerikai ingatlanos vesz egy londoni, egy szingapúri kecó mellé ugyanannyiért öt pestit is.
Miért hagyná ki?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!