Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha saját országot alapíthatnál...

Ha saját országot alapíthatnál, hogyan kormányoznád?

Figyelt kérdés

Irjatok le par dolgot amit a sajat orszagotokban bevezetnetek, hogyan kormanyoznatok, es mire torekednetek.


Kezdem en: Aki masokat serto buncselekmenyt kovet el, a buntetese megegyezne azzal ahogy es amit elkovetett.

Roviden: aki kutyat kot az auto utan, en is az auto utan kotnem.


2022. jan. 7. 18:38
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
16%

"Aki masokat serto buncselekmenyt kovet el"

Függetlenül a körülményektől? És ha nem is tudott róla, hogy rossz az, amit tesz, mert mondjuk még csak 10 éves az illető? És ha ami szerinted bűncselekmény, szerinte nem az (pl. abortusz)?

2022. jan. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
88%
Lezárnám a határokat és nem engednék be németeket meg osztrákokat.
2022. jan. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
81%

"a buntetese megegyezne azzal ahogy es amit elkovetett.

Roviden: aki kutyat kot az auto utan, en is az auto utan kotnem."

És aki ellopná az autódat, attól te is ellopnád az övét? :)

2022. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
81%
És ha nincs is autója? :)
2022. jan. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Eloszor is a fogalmazasert elnezest, kulhoni magyar vagyok, nem otthon szulettem. Elsosorban az eroszakos bunozokre gondoltam azokra ahol direkt tortent minden. drunk-driving, gyilkossag, testi sertes, ilyenek. es csak is felnott koruakra.
2022. jan. 7. 18:56
 6/36 A kérdező kommentje:
4-es, akkor legalabb nem kot utana semmit.
2022. jan. 7. 18:58
 7/36 anonim ***** válasza:
84%
Egy nagyon alaposan átgondolt, és megszervezett kommunista államként.
2022. jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
79%

#8-nak:


Minden bűnelkövető vonatkozásában az arányosság elve alapján ítélkeznék. Nem volna olyan hogy ugyanazon bűncselekményért két különböző ítélet legyen kiszabható, és központilag határoznám meg a kiszabandó ítéletek nagyságát. Tehát esély sem volna az ügyvédeknek trükközni.


Az emberölést radikálisan ítélném meg.


Addig vizsgáltatnám a kérdést ilyen esetben, hogy bizonyított -e a szándékosság?

Ha igen, halál. De egy halálos közúti baleset okozásáért is adnék egy tízes kb.

2022. jan. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
72%
Bocs. Természetesen azt akartam írni hogy #8 vagyok, és nem azt hogy #8-nak.
2022. jan. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Piaci alapon működne, szakértőkből álló testületek döntenének a szakkérdésekről.

A fontosabb döntésekről kötelező lenne megkérdezni a lakosságot, de azon belül is csak az általános műveltséggel rendelkező és ehhez kapcsolódó néhány évente tartott tesztet sikeresen kitöltő személyekből. Ezt állampolgári vizsgának nevezném.

Tehát demens vénemberek, akiket meg lehet venni egy zsák krumpliért nem fognak semmiben dönteni a jövőről, ahogy közmunkásokat se lehet buszoztatni majd.

A népszavazások néhány havonta történnének és úgy gondolom a felnőtt lakosság 10-20%-át érdekelnék témától függően.

2022. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!