Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől van ennyi oroszimádó...

Mitől van ennyi oroszimádó ebben az országban?

Figyelt kérdés

Szoktam böngészni a Facebook kommenteket, és azt látom, hogy olyan cikkek alatt, amik az oroszokról, meg Putyinról szólnak, rengeteg ember az oroszok pártját védi, őket sz@@pkodják.


Számomra ez érthetetlen, hogy 1848, 1956 és a 40 év kommunizmus után, még ennyien szerelmesek az orosz külpolitikába.


2022. jan. 6. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Mert most a fidesz orosz imádó, és a buta birkái követik.
2022. jan. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Mert sok fideszimádó is van az országban, és a fideszes felhangok eléggé összecsengenek az orosszal. Anti nyugat, anti lmbtq, anti demokrácia stb...
2022. jan. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%

Hát első sorban azt értsd meg hogy modern Oroszország nem egyenlő a már elég rég megszűnt Szovjetunióval. Másodsorban meg azt, hogy nekünk kedvezőbb, ha nem vagyunk kiszolgáltatva egy hatalmi központnak, hanem ügyesen lavírozunk a nagyhatalmak közt.


A második világháborúban bombáztak minket a britek meg a jenkik, akkor most utáljuk őket is ezért? Pedig azok ugyanazok az államok, szemben Oroszországgal.

2022. jan. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

"Számomra ez érthetetlen, hogy 1848, 1956 és a 40 év kommunizmus után, még ennyien szerelmesek az orosz külpolitikába."

Most akkor mondjam azt kérdező, hogy "szánalom, hogy " annyi évnyi rabszolgaság, gyarmatosítás és a fél világ kifosztása után is annyian szerelmesek a brit politikába, vagy hogy "szánalom, hogy " annyi évnyi szörnyűség után vannak akik szerelmesek az amcsikba? Netán, "szánalom, hogy " annyi évnyi náci, fasiszta tett után, annyian vannak akik odavannak a németekért?

Kérdező, az már 30 évvel ezelőtt volt.

A mai oroszoknak pont úgy semmi köze a Szovjetunióhoz és a kommunisták tetteihez, mint a mai németeknek a nácikhoz, a mai briteknek az indiai vérengzésekhez stb. stb.

2022. jan. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3

Én nem ezt mondom. Oké, legyenek jó kapcsolataink az oroszokkal is, sőt, baj lenne, ha hűvös lenne. Azt is értem, hogy ez már Oroszország, nem a Szovjetunió, viszont az Orosz Föderáció továbbra is a Szovjetunió jogútódja, míg a többi exszovjet tagállam nem.


De most nem is ez a lényeg a kérdésemben. Hanem az, hogy rengeteg ember személyes sértésnek veszi, ha valaki már Putyint is kritizálja. Mindent az amerikaikra húznak rá, és nagyon fájdalmas néha olvasni, hogy a sok ember teljesen elvakultan hisz Putyinban is, és nem lehet egy szót szólni, mert egyből jönnek hárman, négyen hogy halálos átkokat szórjanak. Ez nem normális, hogy egy idegen ország elnökének ilyen személyi kultusza van, egy amúgy szuverén államban.


Most ezek az emberek egykori MSZMP, meg kommunista hívők?

2022. jan. 6. 11:47
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Ezek fideszhívők, és azt követik, amit Orbán mond. Ha Orbán azt mondaná évek óta, hogy az oroszok rosszak, akkor ugyanilyen intenzitással gyűlölnék őket. Mindig mennek a kolomp után.
2022. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#4

Itt az oroszimádat a jellemző, a Nyugatot a legtöbb magyar gyűlöli. Bármilyen fórumot olvas az ember, a többség az oroszokat isteníteni, míg az amerikaiak irányába nagyon erős a gyűlölet. Amikor egy normandiai partraszállásról szóló cikk alatt az indiánok kiírtása az egyetlen érv, az normális?


Amúgy amit még bírok, hogy vannak olyan arcok, akik a német-szovjet háború téma boncolgatása közben az akkori oroszokat vállalhatatlan stílusban becsmérli, a németeket magasztalja, majd ha a mai dolgok kerülnek szóba, akkor az oroszt részesítik előnyben. Hát mi ez az anomália könyörgöm?

2022. jan. 6. 11:52
 8/12 anonim ***** válasza:
17%

3 az a baj, hogy a magyar mindig egy seggnyaló nép volt. Mindig oda kell nyalni, ahonnan a pénz remélik.

Ez most a nyugat. Az nem zavar senkit, hogy azért szívtunk mert rossz oldalon álltunk, és a németeket nem utálja senki (miért is kéne) a 80 éve történt dolgok miatt.


Én éltem még a kommunizmusban. Utáltam is a szovjet hozzáállást, ugye ahogy a vicc mondja, a barátság kőolajvezetékről: kifelé megy a kőolaj, befelé jön a barátság.


Az ember egy idő után felfogja, hogy Putyin már nem Brezsnyev.

Más szelek fújnak, és a 2 világháborút az oroszok is megszenvedték, főleg a kommunizmust a cári család lemészarlása után.

2022. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#6 így is volt 2008 környékén, amikor orbán még oroszellenes volt (ugyan ez ellen a Putyin ellen volt, akit manapság találkozókkor lepippant), és a birkák is azok voltak.
2022. jan. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sok ember azt sem tudja, hogy miért "gyűlöli" az oroszokat! -Ha megkérdeznék erről, maximum azt tudná válaszolni, hogy "Azé'mera a nagyfater mondott róluk dógokat!"

Az a "nagy fater ideje" volt és azóta nagyon sokat változott a világ! Nem fogok csak azért gyűlölni egy egész népet, mert divatot csináltak belőle egyesek, - hogy mondva csinált okokkal vagy akár azok nélkül is gyűlölni kell valamit. És az, hogy nem gyűlölködöm valaki iránt, - akit nem is ismerek többnyire, - még nem jelenti azt, hogy "jóban vagyok vele". Nem fogok előítéleteket gyártani és követni csak azért, mert néhány vakon gyűlölködő ember nem tud mit kezdeni magával! Akik ma élnek itt-ott oroszok, azok közül egy nem mondott nekem annyit sem, hogy "álljak odébb", - nem ártottak nekem semmit! Itt a kör be is zárult! Aki attól érzi magát "valakinek", hogy folyamatosan gyűlölködik, - ráadásul olyanok irányába, akik hozzá sem szóltak, - hát gyűlölködjön, de én nem fogok oktalanul gyűlölni másokat és nem is gyártok erre okokat csak azért, mert valaki nem képes normálisan, békében meglenni. A múlt a múlt, a jelen a jelen! Nem lehet az emberiség történetének végezetéig csak azért gyűlölködni, mert nem képes valaki elszakadni a múlttól!

2022. jan. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!