Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MZP-re miért nem szólnak rá...

MZP-re miért nem szólnak rá nyíltan a pártelnökök, hogy fogja már be végre?

Figyelt kérdés

Meddig fogja csinálni ezt az önmagát lejárató beszédeket? Miért nem veszi észre, hogy a kevesebb néha több? Állandóan olyan kijelentéseket tesz, amit meg ha meg is ért sokszor az átlagnál értelmesebb ember, hogy mit akar mondani vele, akkor is annyira félreérthető idétlen módon teszi, hogy fél perc kiforgatni az egészet. Ez az idős fideszes szavazók duma pedig semmilyen szinten nem elfogadható, még akkor sem, ha nagy valószínűséggel amúgy igaza van. Ez olyan dolog, hogy én is mondhatnám azt, hogy a lakosság fele tudatlan stb, ami valszeg igaz is, de ezzel választást nem lehet nyerni.


Komolyan, egy normális ellenzéki érzelmű szavazó mit érez ilyenkor egy ilyen MZP beszéd hallatán? Mert ezek után nagyon nehéz megmagyarázni, hogy miért is jobb, mint a Fidesz.



2022. jan. 4. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen egyetértek veled. Karácsony Gergelynek ebből a szempontból több esze van. Ő elmondta egy német lapnak, hogy szerinte a menedékkérők elszállásolása szociális kötelesség, de ezzel nem fog Magyarországon kampányolni, mert nem értenék az emberek, és tényleg fél perc lenne kiforgatni. Aztán ki is forgatták. Márki-Zay viszont nem ezt nem értette meg. Bődületes baromságokat beszél, és még csak január van.
2022. jan. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Én azt tudom elképzelni, hogy MZP mögül kihátrált a baloldal, és hiába volt az ígéret anno, így, hogy nem Dobrev Klára győzött az előválasztáson, Gyurcsány Feri vezetésével szépen cserbenhagyják MZP-t. Jó ideje nem szólalt meg Magyarország kedvenc alkoholistája, szóval ki tudja, mit terveznek, de az tény, hogy jelenleg a DK viszi a baloldalt, és ha MZP nyer nagyon valószínű, hogy leszegy nem kicsi vita.
2022. jan. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Nekem szimpatikus hogy őszintén kimondja amit gondol, te is leírtad hogy igazat mond. Politikán kívüli ember, nem véletlen szavaztam rá, pontosan ezt vártam tőle. Nincs szükségem a hazug politikusokra, akik mindig csak azt mondják amit a nép hallani akar, aztán meg vagy igaz, vagy nem. Sokkal szimpatikusabb ez a hozzáállás. Olyan képviselőre és miniszterelnökre van szükségem, aki őszinte és ki meri mondani amit gondol, nem kerülgeti időtlen időkig mint Karácsony. Abból sem lehet kihúzni semmit, mert már-már túl kényesen ügyel rá, hogy nehogy mondjon egyetlen félreérthető fogalmat is, ennél fogva összehazudoz mindent. Elég csak megnézni az előválasztási visszalépéseket, MZP egyszer sem gondolta meg magát, végüg ugyan azt mondta és ahhoz hűen is cselekedett, Karácsony meg 3-4 alkalommal is megváltoztatta a döntését vagy véleményét. Inkább legyen valaki őszinte és határozott mint ilyen tutyimutyi óvatoskodó.
2022. jan. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem igazából már jobb lenne lehet lecserélni MZP-t, de így már nem tudják hogy eladhatóvá tenni, hogy miért, mert akkor meg az lesz, hogy nem a választók akaratát veszik figyelembe, de szerintem ezek tudatában, ha ma lenne előválasztás, nem MZP nyerne. Sokan beleláttak sok mindent, mert nem ismerték annyira, új arc volt. A kampányban is voltak elszólásai, de azt nég rátudta mindenki.
2022. jan. 4. 14:10
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
#4 Nem változott az előválasztás óta, előtte is pont ugyan így viselkedett. Aki meg úgy szavaz hogy nem jár utána a jelölteknek, az magára vessen. Én most is rá szavaznék, korábban is megvolt rá az okom.
2022. jan. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Nekem szimpatikus hogy őszintén kimondja amit gondol, te is leírtad hogy igazat mond."


Ezt értem, de az a baj, amit ő sem ért meg valszeg (mert különben nem mondana ilyeneket), hogy az átlag magyar ember egyszerű, egysíkú gondolkodású, aki nem bír értlelmezni két összetett mondatot. Én ezt leírhatom, mert nem vagyok jelölt, nem akarom megnyerni az embereket, de ő nem fogalmazhat ennyire nyersen, neki csak olyan kijelentéseket szabad tenni, amivel növeli a szimpátiáját az egyszerű tanulatlan emberek szemében. Sajnos nem az értelmiségen múlik egy választás sem, hanem a 8 osztályos, szakmunkás egyszerű embereken, ők vannak többen, meg a nyugdíjasok.


"Sokkal szimpatikusabb ez a hozzáállás."


100-as IQ felett igen, de az átlag embernek meg taszító, mert nem érti, és ez MZP felelőssége lenne, hogy úgy beszéljen, hogy mindenki megértse.

2022. jan. 4. 14:15
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
#6 Ebben egyetértek, valóban nem kezeli jól a helyzetet. De a politikán kívüliséget pont ebben tudja leginkább megmutatni, hogy nem úgy beszél és kommunikál, mint a politikusok. Ez nyilván egy megosztó kérdés, de gondolj bele. Saját frakció és saját párt kell neki hogy a DK ne söpörhesse le olyan könnyen a kormányváltás után. Meg amúgy is "illik" saját pártban ülni egy miniszterelnöknek. Ha ezek mellé még politikusként is viselkedne, a politikán kívülről jövő civil személyiségével járó előnyét rögtön el is veszítené. Nem válthat profi politikussá, ha egyszer pont ellenük szavazták meg... Az az ő dolguk hogy hogyan kezelik ezt a helyzetet, van egy rakás közvéleménykutatásuk, egy kampánystábjuk, biztosan vannak terveik és átlátják a helyzetet. De ha ő is olyan politikussá válik mint Orbán meg Gyurcsány, én biztos nem szavazok rá, nem kell belőlük több. Engem ezzel a mozdulattal csak elveszítene, akkor el sem megyek szavazni. Ezt a kettősséget kell mérlegelnie, és szerintem jól teszi hogy ezt a stílust meghagyja. Sokaknak nem tetszik, de szerintem pont ebből származik az a pici előnye Orbánnal szemben, aki 3 ciklus kétharmad után a "tökéletes politikust" testesíti meg az emberek szemében.
2022. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

Kedves kérdező.

Teljesen egyetértek veled.

Egy VOLT ellenzéki szavazó.

2022. jan. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!