Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A hajléktalanproblémát hogyan...

A hajléktalanproblémát hogyan oldotta meg Karácsony Gergely?

Figyelt kérdés
Főpolgármesteri kampányának egyik fő pontja volt a hajléktalankérdés megoldása.

2021. dec. 31. 12:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
57%

Nézzükk, mi történt itt!

1. A Kérdező feltett egy kérdést, hogy lejárassa Karácsonyt, hogy nem tartja be az ígéretét.

2. "ma 13:27" válaszban kifejtettem, hogy azért elég sok dolgot tett az ügyben, (ennél jóval többet is), tehát állja a szavát, és valóban jól írták, a hajléktalanok ügyének megoldása nem elsősorban önkormányzati feladat, főleg a megelőzés.

3. A közönség eltereli a témát valami egészen másra, szétoffolják a kérdést és a korrekt választ, nehogy az legyen az utolsó szó, hogy Karácsony állta a szavát. :)

2021. dec. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%
Tehát ez amolyan középvezetői stílus??? "Én mindent megtettem amit lehetett ha nem elég panaszkodjatok a felsőbb köröknek." Ez mondjuk elég kényelmes szemlélet
2022. jan. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
58%
#22 Tekintve, hogy rengeteget szűkült az önkormányzatok jogköre és a kormánytól független bevételi forrásaik száma, ez egy teljesen jogos kritika. Nyilván az a cél, hogy ha ellenzéki a polgi akkor lehessen rá mutogatni, hogy életképtelen, ha meg kormánypárti akkor meg a segge alá tolnak mindent.
2022. jan. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%

Én tisztában vagyok azzal hogy a parlament fújja a passzátszelet. Maguk az ellenzékiek állították azt hogy "kormányozni fognak Bp-en"- ezt a kifejezést konkrétan Fekete Győr használta... tehát hogy a fővárosban minden frankó lesz az ő kezeikben. Most jön a kiegészítő záradék hogy "kivéve ha a kormány ezt meg azt vagy amazt illetve amannak az ellenkezőjét csinálja...". Kormány meg a nemzetközi ellenfelekre mutogat ha nehézsége van. Vagyis puszta szakmai tehetségben nincs szignifikáns különbség, az emberek ideológiai világnézeti alapon szavazgatnak. Én is csak azoknak keverek le csicskalángost ha valaki facebook kommentek alapján érvel

egyik vagy másik oldal mellett.

2022. jan. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
41%

#24 Mivel az az Orbán Viktor ígért egyet mást, fenntartásokkal, de lehetett hinni. Az akkori információknak, tényeknek megfelelően volt egy program, és azt egészen jót teljesítették. pl. akkor azért még nem volt COVID, vagy arról is Karácsony tehet?


Na de nyugodj meg, a budapestiek IS tudják, hogy Orbán miatt szív az egész város, és erre nem arról van szó, hogy Karácsony meg az egész ellenzék hiteltelen, alkalmatlan... hanem hogy a Fidesz lehetetleníti el az önkormányzatokat, és ha élhető Budapestet és már településeket akarnak, akkor le kell váltani ezt a kormányt.

2022. jan. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ha nem elveszi a pénzt "csak" nem engedi beszedetni az iparűzőktől, az nem biztos hogy csípi az adott városban mindenki szemét
2022. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

az iparűzési adó a legkisebb tétel. Ha a vállalkozókat helyzetbe akarta volna hozni a Fidesz, talált volna nekik jobb megoldást is, ha akart volna, de nem akart, mert nem az volt a cél.


De az csak egy volt a sok közül. Minden más országban a COVID miatt plusz állami támogatást kaptak az önkormányzatok a plusz feladatok és a veszteségek miatt, csak nálunk volt további forrásmegvonás.


Budapesten KIZÁRÓLAG fideszes polgármesteres kerületek kaptak kompenzációt, és ha a tendenciát nézzük, ez vidéken is elmondható, bár volt néhány kivétel - nyilván okkal.

2022. jan. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!