Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A hajléktalanproblémát hogyan...

A hajléktalanproblémát hogyan oldotta meg Karácsony Gergely?

Figyelt kérdés
Főpolgármesteri kampányának egyik fő pontja volt a hajléktalankérdés megoldása.

2021. dec. 31. 12:09
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
70%

- Több idősotthonban biztosított helyt idős hajléktalannak.

- Több önkormányzati lakást felújíttatott, és adott ki hajléktalanoknak szociális bérlakásként.


Ezeket nem pofára adták, nem úgy, mint a fideszes 1. kerületi polgármester, akiről kiderült, hogy szociális bérlakást adott a jólkereső fideszes haveroknak, hanem rászorultsági elven, nyilvános pályázaton, és meg volt határozva, hogy milyen szempontok nyomnak nagyobb súlyt a latba, pl. hajléktalan családok, fogyatékossággal élő, de volt olyan is, ahol az eü. dolgozó pár volt fogyatékos gyerekkel, ha jól rémlik.


Az, hogy sok hajléktalan van, az nem azt jelenti, hogy Karácsony nem csinál semmit, hanem azt, hogy vidékről is feljönnek, na meg a Fidesz alatt rengeteg ember vált hajléktalanná.


Nyilván nem azok jutnak szociális bérlakáshoz, akik szarban húgyban fetrengenek az utcán, és maradék szociális érzékük is elveszett, alkoholisták, stb. ezért totál esélytelenek arra, hogy lakást fenntartsanak, normális életet éljenek, hanem akiknél még van esély a visszakapaszkodásra. Ebben hajléktalanokat segítő civil szervezetekkel működnek együtt.


Rászorultsági alapú rezsitámogatást ad a budapestieknek, azért ez is segítség. (ha már van lakás, ill, hogy még megmaradjon)


Van még egy rakás pont, amiben szociális segítséget ad, ez elég komplex.

2021. dec. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
79%
Ezt egyébként nem neki kellene megoldania, ehhez önálló kormányzati lépésekre lenne szükség.
2021. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
12%
9-es kérdezd meg a közeli pl élelmiszerboltot mennyi aprót váltanak be. A mi utcánkban a megindítóan búskomor apóka napi 10-15 ezer aprót váltott náluk be, aztán "műszak után" hazament a lányához. Magánsuli nyílt az utcában úgyhogy elzavarták onnan, máshol megnem tudott letelepedni mert oda mások lettek elosztva (mert jelentős részben ez szervezetten működik)
2021. dec. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
91%

Talán a koldusmaffiát és a hivatásos koldusokat nem kellene keverni, összemosni a hajléktalanokkal úgy általában.

Van ez is, az is, de ez nem azt jelenti, hogy mindkettő ugyanaz, és mindegyik ugyanolyan! Ez hazugság!


Beszélgettem már én is a 2000-es években koldussal, aki nem volt hajléktalan, és elmondta nekem, hogy napi 50 ezer összejön, és van téliesített faháza, ott él, és meg akarja venni a szomszéd kőházat, arra gyűjt. Ő azt mondta, hogy vigyek neki kaját, mert nem tud elmenni kajáért, mert iszonyatos bevételkiesés lenne.


Olyannal is találkoztam, aki csak pénzt akart azzal a szöveggel, hogy éhezik, de a zsemlét, amit adtam, hozzám vágta.


Aztán arra is volt példa, hogy meghívtam egy normális de éppen üres étterembe egy hajléktalant, persze előtte megbeszéltem a pincérnővel, hogy nem gond-e, és a pasi elsírta magát, hogy ilyet még senki nem tett vele...


A sorsok és az emberek különbözőek.

Rengeteg hajléktalan él sanyarú sorsban. Talán ha egy kicsit több figyelmet fordítanál arra, hogy megismerd őket, és nem skatulyázol, nem ítélkezel pláne előre, akkor jobban megérted.

2021. dec. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
29%
14 akkor neked könnyű hisz tudod hogy melyik igazi szerencsétlen és melyik ügyeskedő. Sajnos mivel én azt a kevés szabadidőmet dekoratív nők társaságában töltöm, erre az extrém ismerkedős hobbira már nem érek rá
2021. dec. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
37%
#15 A dekoratív nőidről hogy állapítod meg, hogy melyik nem egy ordas nagy golddigger *****? Ilyen alapon? :D Le ne törjön a körmöd a hajléktalan bácsi látványától te nyomorék. :D
2021. dec. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
67%

A hajléktalanság az orszá problémája, nem Karácsonyé!

Rengeteg végrehajtó jogtalanul lakoltatott ki, csalással szereztek vagyonokat!

Erről nem Karácsony, hanem pl. Varga J. művésznő tehet!

2021. dec. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
66%
Én az Örsön szoktam járni. Ott kiűzték a kéregetőket, mióta rendőri felügyelet van. Az viszont egyértelmű cselekvés, hogy felszámolták a hős utcát és felújították a Blahát, ami idő előtt készült el.
2021. dec. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
72%

Örs??!

az a Nyugati-Blaha-Moszkvához hányadékkupachoz képest elit környék

2021. dec. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
84%

19. Örs Zugló és Kőbánya határa. Kőbánya meg Budapest szennygyűjtője. Örsre gyűlik a kőbányai slepp, ha egy kicsit urizálni akar, meg jó koldulásra.


Régen a csövesek az Árkádba jártak wc - papírt búrni, de mióta fizetős lett, azóta van wc papír nekünk is. Az aluljáróban árulták a lopott gurigákat asszem 200 forintér. Volt hogy a wc - ben is melegedtek, sőt egyszer azt hiszem az egyiket még recskázni is hallottam odabent. Az Árkád aluljáróban mindig meg lehetett őket csodálni. Azon kívül voltak veterán figurák. Mint a féllábú, akivel a kék buszpályaudvarról a metró fele menet lehetett találkozni. Szembe vele volt a mamóka, aki mindig térdreborulva, a fejét lehajtva imádkozott, egy rózsafüzérrel a kezében. Ha átmentél a trolipályaudvarra, a "gombánál" mindig valami punk slepp vibeolt. A legjellegzetesebb közülük a rózsaszín tarélyos csávó volt, aki volt vagy 50, de még mindig úgy nyomta, sokszor utaztam vele egy buszon. Aztán a normál buszoknál ott volt a dadogó, aki mindig odajött a tenyerét tartva és halandzsált neked, de ha adtál is neki aprót, akkor is morgolódva állt arrébb.


A metró előtt, a jegyautómaták körötti terület volt a cigányoké. A jegyért sorban állókat sarcolták. Az egyik szétvert fejjel jött mindig, hogy adjak már neki, mert megverték. A homlokán matricázott srác is vicces volt, akinek pénz kellett, hogy "hazamehessen" vidékre :D .


Aztán ott a harmadik kategória, az árusok, akik az aluljáróban kiabálva árulták a lopott cuccokat, télen kesztyűt, sálat, zsebkendőt, tavasszal virágot, zöldséget. A lépcsön ülő kéregetők is ikonikusak voltak.


Esténként, ha arra jártál találkoztál hányással, xarral, de egyszer még láttam vértócsát is. Reggelente meg egy akadálypálya volt kerülgetni a helyi ökoszisztémát.


Az utóbbi egy évben viszont rendőrök járőröznek nappal is, meg katonák szuronyos karabéllyal. Azóta unalmas lett a hely. Komolyra fordítva a szót igazából örülök, hogy rendbe rakták a helyet, de mindig nosztalgiával tölt el, ha a középiskolás éveimre gondolok, amikor naponta jártam az örsi vadonban.

2021. dec. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!