Aki Göncz Árpádot tartja a köztársasági elnökök ikonjának, az nem tudja, hogy ez csak egy kreált legenda?
A biztonságpolitikai szakértő úr írása kissé árnyalja a képet "mindenki Árpi bácsijáról", aki bár remek műfordító volt, de a később közutálatnak örvendő szabad madarasok embere volt, és ettől nem tudott vagy nem is akart szabadulni. Így azonban nem jelképezhetett nemzeti egységet. Akkor sokan mégis miért emlékeznek így rá elnökként is, mint kedves, joviális öregúrra?
A baloldali,liberális szavazók emlékeznek rá úgy, mint valami kedves kis öreg bácsira.
A munkásőr Hornt is kedveli ugyanez a réteg, pedig igen rossz politikai szokásokat honosított meg, aminek ma is isszuk a levét.
Ez milyen érvelés, hogy senki ne szóljon egy rossz szót se a mostanira, mert az előző is rossz volt.
Oké, fogadjuk el, hogy az volt. És? Ebből az következik, hogy akkor amíg világ a világ bárki lehessen köztársasági elnök?
Nem annak kéne következnie, hogy az X-el ezelőtti ezért meg ezért rossz volt, de most példát mutatunk és jöjjön egy jó?
Forrás: mandíner :D
A hely ahol mandínert kap a valóság.
Voltak érdekes megnyilvánulásai. Pl. a taxisblokád, ami péntek reggeltől vasárnap esti tartott, már szombat hajnalban véget ért volna, ha Göncz nem kezdett volna hülyeségeket beszélni.
De csinált ő olyanokat is, hogy amikor tévé- és rádióalelnököket akartak kinevezni politikai játszma részeként, akkor vörös arccal, toporzékolva üvöltötte: "Ha lábbal kell tipornom az alkotmányt, akkor sem írom alá a médiumalelnökök kinevezését!" És ezzel nem akarom azt mondani, hogy helyénvalónak éreztem az alelnökök kinevezését, de egy demokráciában a mégoly helyes célokért is csak a jogszabályok betartásával kéne küzdeni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!