Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy "Dark Academi...

Támogatnátok egy "Dark Academia" programot, ami változtatna az oktatási rendszeren, hogy felértékelődjenek a humán tudományok és a lexikális tudás, a pénzközpontú felfogás helyett vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

Az utóbbi évtizedekben egyre jobban azt nézik a diákok, hofy mivel lehet a legjobban pénzt keresni, ezért azt tanulják. Ez leggyakrabban valamilyen IT vagy mérnöki szak, miközben a bölcsészkarok haldoklanak, a lexikális tudást lenézik.


Ennek hatására pár éve elindult az interneten egy "Dark Academia" nevű ellenkultúra, ami ezzel szemben a humán tudományok szeretét tanítja, azt hogy tanulj mondjuk 19. századi irodalmat, vagy akár ógörög nyelvet, nem azért mert mennyit lehet vele majd keresni, hanem mert az érdekel, és kulturáltabb leszel tőle.



Úgy gondolom nálunk, mivel még nem annyira pénzközpontú az oktatás, megfelelő állami programokkal lehetne növelni a műveltséget, és elsősegíteni a diákokat abban, hogy tényleg azt tanulják, ami érdekli őket.



Több fizetős humán szakot pl. visszatehetnének államilag támogatottra, általánosan emelni kéne a tanári fizetéseket, és általános, középiskolában is be lehetne vezetni latin órákat.



#tudás #bölcsészet #Dark Academia #humán tudomány #antik műveltség
2021. dec. 11. 16:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

#10 Látom sikerült is hülyének maradnod. A vegyipar az egész élet alapja, nem kötelező abban dolgoznod, de nélküle nem tudsz dolgozni sehol.

Üdv: egy valóban vegyészmérnök

2021. dec. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
94%
Nincs eddig is túl sok humán lexikális baromság az iskolákban? Pont hogy semmire se megy valaki ha fejből tud 50 töriévszámot, vagy magyar költők életét, művtörit stb stb stb.
2021. dec. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Ennek a dolognak pont az lenne a lényege, hogy a diákok lássák azt, hogy milyen jó az amikor a tudásért tanulnak.


Tehát amikor nem utilitariánus okokból csak azért tanulnak valamit, mert az hasznos lehet később karrieri okokból az életükben, hanem egyszerűen azért, mert milyen élvezetes maga a tanulás, vagy az a képesség, hogy elolvashat és értelmezhet valamit, amit 2000 éve valaki belevésett egy kőfalba.

2021. dec. 11. 21:38
 14/15 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező mondd azt, hogy csak trollkodsz mert ennyire nem lehetsz elmebeteg.

Mi az hogy "hogy a diákok lássák azt, hogy milyen jó az amikor a tudásért tanulnak"

MINEK?

Miért nem állsz neki bemagolni a telefonkönyvet vagy a héber szótárt? Hiszen olyan jó hogy csak a tudásért tanulsz. Vagy nem? mert az már nem érdekel?

Csak a tudásért nem lehet tanulni, az agyatlanság ha azzal a tudással nem mész semmire és nem is akarsz vele semmire se menni. Még a régi gazdag kisasszonyok oktatásának is meg volt az az értelme, hogy tanuljanak zenét meg verseket, mert akkor szebben tudnak társalogni és jobb férjet tudnak maguknak találni.

Hobbiból tanulhat bárki bármit, én is megtanultam gyapjút nemezelni meg hogy mik a parlamenti képviselőválasztás szabályai. De ezeket sem csak azért mert olyan jó a tudásért tanulni, hanem mert érdekelt és ezt a tudásomat fel akartam máshol használni. Nem fogok megtanulni latinul, nem fogok modern verseket tanulni és nem olvasom el az Antigonét, mert nem érdekel, ellenben amint szükségem lesz valamelyikre máris nekiállok.

Most vagy troll vagy, vagy nem érted hogy mit jelent az amit leírtál. Az ha valaki megtanul egy nyelvet, hogy értelmezhesse mi van egy kőfalba vésve máris nem csak a tudásért történt, hanem azért hogy elolvashassa mi van a kőfalba vésve.

2021. dec. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

én kortárs íróként, meg úgy hogy gyerekkorom óta szeretem a klasszikusokat, meg három nyelven olvasok és tervben van az is hogy latinul megtanulok, és noha nem magyarszakos vagyok bejárok irodalommal kapcsolatos órákra, meg fakton voltam magyarból középiskolában, és én mindent igyekeztem elolvasni úgy mondom, hogy ez egy rendkívül megterhelő életmód. és amilyen árban vannak pl. könyvek, amilyen életmódra, rugalmasságra, napirendre szükséged van ahhoz hogy akkor te elolvass évi 50 könyvet úgy hogy valami maradjon meg belőle, véleményem szerint így jelenleg egy pénzes társadalmi réteg tud élni, és azon belül is egy olyan "elit", aki a pénzét kultúrába, műveltésgbe forgatja bele. egyébként rendkívül hasznos, valóban építőleg hat egy emberre ez az életmód és hobbitevékenységek, esetleg foglalkozás, oktatás, azért kell hozzá elhivatotság, ez nem egy aesthetic, sokkal inkább egy identitás - sok éve kaptam pl. egy antik dísztárgyat amire ma azt mondják hogy dark academia, de nekem az unokáim is meg fogják remélhetőleg örökölni amikor már nem lesz ez az aesthetic.


szóval összeségében ez szerintem nem való mindenkinek, sokan tudnak belőle profitálni és boldogabbá válni, de nem mindenki.

2022. okt. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!