Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most már biztos,hogy lesz...

Most már biztos,hogy lesz nyelvvizsga amnesztia?

Figyelt kérdés

[link]


Végre valami értelmes intézkedés.

Ha online oktatást is bevezetnének, amire most szükség lenne a vizsgaidőszakban, akkor a narancsra szavaznék.


2021. dec. 8. 18:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 10-es latom mindenhol ott vagy a sajat hazadat lefitymalo es lefikazo stilusoddal. Ahhoz kepest, hogy szerinted a magyar hatul kullog es egy lusta, trehany nep, azert a magyar szakemberek ott vannak az elvonalban szaktudasukkal es szakertelmukkel. A masik, hogy nem mindenki keszul nemzetkozi, metropolita eletmodra. Nem a nyelvtanulassal van senkinek a problemaja azt ertsd meg, hanem a kovetelmenyi szinttel. Csodalkozunk, hogy a mai gyerek nem olvas konyvet. Tipikus pelda, mar altalanosban olyan konyvek elolvasasara kenyszeritik ra a gyerekeket, melyek egyszeruen nem erdeklik oket. Utana meg csodalkozunk, hogy mar azt sem olvassa el ami alapvetoen erdekelne, mert azt a maradek kedvet is elvettek. Nem kene senki fejehez fegyvert fogni, hogy marpedig most nyelvet kell tanulnia amikor lehet nem is kell neki. Egy videki ovodapedagogusnak, vagy mezogazdasagi mernoknek aztan rohadtul kell a nyelv. Ilyen ostoba kovetelemenyeket tamasztanak utana meg csodalkozunk, hogy tanarhiany van es a matekot a gyereknek a testnevelo tanar tartja (na nem azert mert nincs jo matek tanar, csak lehet nem dolgozhat nyelvvizsga hianyaban). Szerintem a szakemberek utanpotlasarol kellene gondoskodni nem pedig megtepazasukrol. Egy nemzetkozi szallitmanyozast hallgato diaktol igen elvarhato lehet az erdemi nyelvtudas, sot akar azt mondom meg a nyelvvizsga is, de egy konduktor vagy egy ovodapedagogustol aztan rendkivul sok ertelme van elkerni es elvarni.
2021. dec. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

#11


Ez nem leditymálás, hanem szimpla tény. Ez csak leellenőrizhető statisztika, hogy itt beszélnek a legrosszabbul az emberek nyelveket az egész EU-ban és még sok mélyszegény ország is megelőz minket.


Hiába vannak jó szakemberek, ha azoknak mindig kell a tolmács.

Lehet pl valaki egy világszínvonalú atomfizikus egy magyar kisfaluban, de nyelvtudás nélkül nem sokra fog menni. Vagy ottmarad, ahol sehogy nem fogja kamatoztatni atomfizikus tudását a kisfaluban és max kapálni mehet csak el vagy elmegy mondjuk az MIT-ra és Nobel-díjas lesz, amihez viszont meg kellene tanulnia angolul.

És így jutunk el oda, hogy rendkívül tehetséges szakemberek kezdve az ácsoktól a kazángépészekig a matematikusokon át mind Magyarországon rekednek, mivel nem ismernek semmilyen nyelvet. Azonban itt nem vár rájuk semmi sem. Nagy részük bejelentetlenül Kőbányaival a kezében a saját hányásában megfulladva végzi egy elhagyatott aluljáróban. Mert kb ilyen lehetőségei voltak csak Magyarországon, hiába mesteri szakember.


Ellenben ha megtanult volna nyelveket, akkor külföldön jó szakemberként akár egy világhírű cégnek az igazgatója is lehetett volna belőle.

2021. dec. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
80%

De ezért van szükség a tolmácsokra. Ha mindenki beszélne minden nyelvet, akkor az ő munkájuk felesleges lenne, nem is létezne.

Meg hát nem várható el egy embertől, hogy például az atomfizikából is kiemelkedő legyen, illetve a nyelvekből is.


Mindenki had döntse el magának, hogy mit szeretne tanulni és mit nem. Mit tud hasznosítani a szakmájában mit nem.

Van ismerősöm, aki nem diplomás még is van nyelvvizsgája, mert a szakmájához jól jön.


És az, hogy valakinek nincs nyelvvizsgája (egy papírja) nem jelenti azt, hogy nem tudna kommunikálni.

Például ott vannak a tanárok. Oly felesleges nekik, hogy legyen egy nyelvvizsga bizonyítványuk. Egy történelem tanár úgy sem fogja használni a nyelvet. Nem fog angolul beszélni történelem órán. És valószínűleg nyelvvizsga bizonyítvány nélkül is elvoldogulna egy külföldi nyaralás során.

2021. dec. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
13-as: ne magyarazd neki ugysem erti. A magyar buta, muveletlen bunko. Ez a lenyeg:))
2021. dec. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

#13


Miért szerinted olyan nehéz eljutni legalább egy B1-es szintre, hogy még egy történelem tanárnak sem sikerülne? És "komoly nyelvi készségek" kellenek hozzá?

2021. dec. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

#14


Nyelvek terén igen, ez tény. Azonban szakmunkák terén és pl tudományok terén világszínvonalúak vagyunk. Az élen járunk és a világ legjobbjaik közt vagyunk.


De nyelvtudás nélkül ezek sajnos mind nagyrészt kiaknázatlanok maradnak.

Pl hiába van egy magyar óvópedagógus kutatócsoport, mely felfedezett egy olyan módszert ami forradalmasítaná az óvópedagógiát, ha a kutatásuk eltűnik a süllyesztőben, mivel egyikük sem tud angolul és nem tudták megírni a kutatásuk szakmai beszámolóját a "sciencedirect" nemzetközi weboldalra ahova angolul kellene megírni.

Vagy hiába lenne egy bank tele mesteri közgazdászokkal és akarna egy milliárdos olajsejk magyar bankba befektetni ha el sem jut a számlanyitásig, mert nem ért senki angolul a bankból (ez egy személyes tapasztalat).


Kb olyan ez mintha valakinek azt mondanád "itt az ásó, menj el ásni" amire ő "minek ássak én, hisz én egy egyszerű futószalag munkás vagyok, nincs szükségem megtanulni ásni". Miközben a kertben arannyal teli ládák voltak elásva...

2021. dec. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
De aki komolyabban veszi a szakmáját és ilyen magaslatokra szeretne eljutni, ennyire ambíciózus, akkor ez 90%, hogy a nyelvtudásán is megmutatkozik.
2021. dec. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#17


Hidd el nekem, Magyarországon ez egyáltalán nem olyan biztos. Találkoztam én már olyanokkal is, akik az ország egyik legjobb egyetemére jártak és nem tudtak semmilyen idegen nyelven. Itt még a NAV vezérigazgatója és a köztársasági elnök vagy Budapest főpolgármestere sem tud idegen nyelveket.

Tudsz te bármilyen másik országot ahol ilyen előfordulhat? Mert én még Szub-Szaharai afrikai országok esetében sem hallottam még ilyenről. Sok helyen egy vityillós kisfalu önkormányzati képviselője sem lehet belőled ha nem tudsz legalább felsőfokon egy idegen nyelvet.

2021. dec. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Amúgy tapasztalatból mondom, hogy nem kell a külföldi országokat a magasba emelni. Mert szállodában dolgozok és nem egy külföldi jön, aki nem tud megszólalni angolul csak a saját nyelvén beszél. És úgy kell kézzel megértetnie magát. Szóval nem kell leszólni a magyar embereket emiatt. Ha nem érdekli a nyelv, nem érdekli. Ha valahogyan még is igazgató lett, vagy miniszterelnök, vagy bármilyen magas pozicíóba került nyelvtudás hiánya miatt akkor gratulálok. Ilyen a leleményes ember.

Nem vagyunk egyformák. És a külföldi országok sem azok. Most oké felsorolsz pár országot ahonnan van tapasztalatod, hogy jól beszélnek idegen nyelven. Érdekelne, hogy annak az adott országnak az összes polgárával beszéltél és tényleg olyan jól beszél bármilyen idegen nyelven?

Mert papírra írni bármit lehet. Bármilyen statisztikai adatot meg lehet hamisítani...


Erről ennyit. Felesleges az emberekre erőltetni azt, amit nem akarnak.


Írom ezt úgy, hogy 2 nyelvből is megvan a nyelvvizsgám. Csak tudom, hogy nincs annál rosszabb, amikor megmondják mit csinálj, mert az lenne az elvárás.

2021. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19


Nem feltétlenül csak az angol. Azt azért írtam, mert nekünk az lenne a legfontosabb, illetve még mindig az a legbeszéltebb idegen nyelv.

De sok helyen pl hiába nem tudnak angolul ha cserébe felsőfokon beszélnek mondjuk franciául vagy németül mint idegen nyelv. Pl mondjuk Kongóban sem tudnak sokan angolul. De mindenki beszéli a franciát és a lingala nyelvet, ami rögtön kettő idegen nyelvet jelent. Plusz vannak olyanok akik más helyi nyelveket is beszélnek, ez már 2+ idegen nyelvet jelent.


Ahol most élek, itt eddig kivétel nélkül akivel beszéltem valamilyen szinten tudott angolul, mint idegen nyelven. A többséggel folyékonyan lehetett beszélni.

Egyébként meg ezek a statisztikák több helyről jönnek, nem ugyanazok mondják mindig. Azaz nem igaz, hogy valami gonosz csúnya Soros-által pénzelt intézet csak le akarja járatni Magyarországot. Itt egymástól totál független adatok mondják egybehangzóan ezt.

2021. dec. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!