Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most, hogy a nyájimmunitás...

Most, hogy a nyájimmunitás elmélete megbukott, a koronavírus ellen vesztettünk? Örökre a covid világát fogjuk már élni?

Figyelt kérdés

Világszerte megbukott a vakcina elmélet, hogy majd oltással, tömeges immunitással legyőzhetjük a koronavírust. Egyetlen ország sincs ahol a vakcina hatásos lett volna, mindenhol berobbannak az újabb hullámok, még ott is ahol 100% közeli az átoltottság, és ugyanolyan arányban szedik áldozataikat, szerencsére egyelőre csak az idős korosztályból.

De hát ez épp elég egy új világrendhez, hiszen az idős szeretteinkhez mindannyian ragaszkodunk. A vakcina bukásával a remény is elbukott, hogy valaha a 2019 előtti életet visszakapjuk? A mi életünk már főleg a koronavírus elleni küzdelemről fog szólni?



2021. nov. 27. 17:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A nyájimmunitást el sem érték még sehol, úgyhogy nem bukhatott meg. Eddig max a felnőtt, illetve a 12 éven felüli lakosság átoltottságáról lehet beszélni. Ha a teljes lakosság átoltottság az újszülöttől a 110 évesig eléri a 90%-ot akkor beszélhetünk nyájimmunitásról.
2021. nov. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Gibraltár 90% àtoltottsàg, van még pár orszàg...., ott újra mennek fel a számok, pedig ott se kínai, se orosz.
2021. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem bukott el. Lassan már vége lesz, de félig-meddig politikai érdekek is átszövik a jelenlegi járványügyi intézkedéseket.
2021. nov. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
12-es Gibraltárban is a 18 éven felüli lakosság átoltottsága 90%. Szerinted ott nincsenek gyerekek?
2021. nov. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

12-es vagyok, igen, de vannak, viszont:

Annak ellenére, hogy az új típusú koronavírus-járvány harmadik hulláma a fiatalabb korosztályokat sem kíméli, és a gyerekeknél is felléphetnek a COVID-19 súlyos szövődményei, kanadai kutatók megállapították, hogy a fertőzött kiskorúak kisebb valószínűséggel adják tovább a fertőzést a környezetüknek. A The Canadian Medical Association Journal (CMAJ) szaklapban is közzétett tanulmánybanösszesen 175, 17 éves vagy annál is fiatalabb, igazoltan koronavírus-fertőzött gyerektől és tinédzsertől vett mintákat vizsgáltak a kutatók. Ezekben fele akkora eséllyel tudták kitenyészteni a SARS-CoV-2 vírust, mint a felnőttektől származó mintákban, ráadásul a vírustenyésztés végére a gyerekek mintáiban lényegesen kevesebb életképes vírus keletkezett. A Cadham Tartományi Laboratórium csapata szerint az eredmények arra engednek következtetni, hogy nem a kiskorúak a koronavírus-fertőzés elsődleges terjesztői.

2021. nov. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Kevesebb mint feleannyi a fertőző vírus a gyerekek mintáiban

A kutatás során a szakemberek orr- és garatmintákat vettek az igazoltan koronavírus-fertőzött gyerekektől és felnőttektől, majd a velük kapcsolatba kerülő kontaktszemélyektől is, 2020 márciusa és decembere között. Ezeket a mintákat aztán laboratóriumi körülmények között tenyésztésnek vetették alá. A 305 tenyésztett mintából 97 származott 10 éves vagy annál fiatalabb gyermekektől, 78-at vettek 11-17 év közötti fiataloktól, és 130-at 18 éves vagy annál idősebb felnőttektől. A kutatóknak összesen 93 mintában sikerült kitenyészteniük a SARS-CoV-2 vírust, ezek közül 57 származott felnőttektől, 18-18 pedig a fiatalabb korosztályoktól. Ezek alapján kimondható, hogy a fertőzőképes vírus jelenléte a gyerekek mintáiban 55 százalékkal alacsonyabb volt, mint a felnőttek esetében.

A kutatást végző szakemberek szerint jól látszik tehát, hogy a pozitív PCR-teszt nem feltétlenül jelenti azt, hogy a fertőzött személy tovább is adja a vírust mindenkinek, akivel érintkezik. Bullard szerint a legideálisabb megoldás az lenne, ha a koronavírusos gyerekek esetében a pozitív teszt mellett azt is vizsgálnák, hogy mennyire fertőzőképesek, és ennek függvényében döntenének az orvosok arról, hogy közösségbe engedhetők-e.

2021. nov. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ez mind ok, de szerinted ez hol bizonyítja hogy a gyerekek oltása nélkül elérhető a nyájimmunitás?
2021. nov. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, de elvileg nem a gyerekek miatt emelkedik Gibraltáron a betegek száma.
2021. nov. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem csak miattuk. De pl. az is számít, hogy ki mikor volt oltva. Aki a második oltását több mint fél éve kapta, az gyakorlatilag olyan mintha oltatlan lenne.
2021. nov. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
19-es és akkor az lesz, hogy félévente oltatunk? Még azt se vizsgálták, hogy az oltáshalmozás mit okoz, lehet-e egyáltalán fél évente oltatni. A másik az, pl. gyereket szeretnék, lehet kezelés kell, mivel ahhoz normális menstruáció kell (ami jelenleg rendben van), viszont sok olyan eset van, a környezetemben is, akiknek hónapokig nem áll helyre, vagy 2-3-4 hónap múlva áll helyre. Az orvosok is azt mondják, hogy 4 hónap a max elméletileg, mondjuk ismerek olyat, aki tavasz óta nem menstruál, előtte nem volt gondja, dehát mindegy. Na most akkor nekem van 2 hónapom a kezelésre/gyerekcsinálásra az újabb oltás előtt.
2021. dec. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!