Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Oltottak, ti most mentek...

Oltottak, ti most mentek rögtön a harmadik oltásért vagy vártok még pár hónapot, bíztok benne hogy 2 oltás egy évig elég?

Figyelt kérdés

2021. nov. 25. 11:25
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
67%
5 hónapra rá oltakoztam a 3. oltással Pfizert kaptam. Semmi sem volt. Én még nem voltam covidos, ezért félek a szövődményektől ha elkapnám. Nem érdekel, hogy évek óta egészséges vagyok, erős az immunrendszerem, sajnos a környezetemben többen haltak meg covidban, aki pedig elkapta, még mai napig is van olyan, aki a mellékhatását "élvezi".
2021. nov. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
En is igy vagyok ezzel, pedig csak 27 vagyok, nincs semmilten komolyabb bajom bar jo lenne ha tobbszor tudnék sporotlni... Alapból a Covidot nem szivtam meg, viszont a szaglasom masfel evvel a fertozes utan sem az igazi. Bizonyos szagokat mashogy erzek. Ami kellemetlen.
2021. nov. 26. 16:04
 23/25 anonim ***** válasza:
Nekem egyik kollégám a szaglását vesztette el, de azt mondta, hogy ijesztő, hogy fel sem tűnt neki, először csak azt hitte, hogy ízetlen vackok a gyümölcsök, amiket vesz a család, azt mesélte, hogy a gyereke kakis pelenkájának sem érezte a szagát, pedig az azért erős szag. Nem tudom, visszatért-e már neki vagy még mindig tart a szaglásvesztés.
2021. nov. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
60%
Én megbantam hogy nem adattqm be korábban. Veszélyeztető munkqhelyen dolgozok, 9 hónapra a 2. Után elkaptam. Eddig nem estem át. A súlyos betegségtől 6 hónap utan is 93%-ban véd az oltás, de a megfertotodestol már nem. Most így hogy 1 napja vagyok kint a karantenbol, nyilván 2-3 hónapot még elhúzom a 3.-at. En most már tapasztalatból mondom, sokkal jobban jártam volna ha előbb odafigylelek erre, mint a 2 hét tappenz, karantén, szovodmenyes arcureggyullqdas miatti taknyossag, orrfolyas, és a jelenleg is meglevő szaglasvesztessel, gyengeseggel, és hogy lehet hogy még 2 hétig pcr pozitív leszek. 25 éves vagyok, nincs semmilyen betegségem és ezelőtt majdnem 2 évig egy kis náthám se volt szóval nem vagyok betegeskedos típus se.
2021. nov. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
62%

Én pár nap híján 6 hónapja kaptam a második oltást. Mivel a szakemberek és az EMA ajánlása szerint is 6 hónap után már csökken a védettség valószínűleg 1-2 héten belül elmegyek a harmadikért.

Ha nem lenne felfutóban ismét a járvány, valószínűleg nem akarnék újra oltakozni. Ez a mostani delta variáns állítólag jóval fertőzőbb mint az eredeti. Eddig a 3 hullám alatt szerencsére nem kaptam el a covidot, de a nagy számok törvénye alapján jó eséllyel elér egyszer. Inkább szeretnék biztosra menni, ha elkapom ne betegeskedjek hetekig. Októberben elkaptam valami nyavaját (nem covid volt), ami miatt hetekre kiestem a munkából, megint egy hosszú táppénzes időszak nem jönne túl jól most.

Illetve rebesgetik a hírekben, hogy az EU a védettségi igazolványokat egy idő után érvénytelíteni akarja azoknak, akik a harmadikat nem veszik fel.

2021. nov. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!