Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Oltottak, ti most mentek...

Oltottak, ti most mentek rögtön a harmadik oltásért vagy vártok még pár hónapot, bíztok benne hogy 2 oltás egy évig elég?

Figyelt kérdés

2021. nov. 25. 11:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
55%
Én már regisztráltam jövő hétre harmadikra. Direkt nem megyek ezen a héten, nem akarok sorbanállást. Asszony egészségügyis, ő már az elején megkapta a harmadikat is, amikor elkezdték adni.
2021. nov. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
39%

Nekem már megvolt a harmadik (két Sinopharm után Moderna), mert ez a szakértők ajánlása. Akinek már eltelt 6-8 hónap az első két (vagy a Janssen esetében egy) dózis óta, azoknak mindenképpen ajánlott felvenni a az emlékeztetőt.


[ma 11:47]: "A professzorok meg maguknak ellentmondva nyilatkoznak hol ezt, hol azt (kezdve ott, hogy egészséges ember ne hordjon maszkot, (...)"

- Hogy az egészséges ember ne hordjon maszkot, csak 2020 tavaszának elején mondták páran a szakértők közül, akkor még nem volt köztük egyetértés, még alig lehetett valamit tudni a járványról. Legalább másfél éve teljesen egységes a tudományos álláspont: a maszkviselés lassítja a fertőzés terjedését.


"(...) aztán nem is olyan rég, hogy nem lesz 4. hullám (...)"

- Hogy nem lesz negyedik hullám, azt Merkely mondta májusban, aki ugyan professzor, de az epidemiológiához semmit nem ért. Egy matematikus barátom (aki még csak nem is járványmatematikus, tehát nem ez a szakterülete) már akkor is a legnagyobb természetességgel mondta, hogy "lesz negyedik hullám", és annyi indoklást tett hozzá, hogy "a hullámok ilyenek".


"(...) aztán a kormány hogy az oltás elég, nem kell maszk... most már mégiscsak kell maszk...)"

- A kormány nem professzorokból áll, nem mindig a tudományosan elfogadott álláspontot kommunikálja.

2021. nov. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
46%
[ma 12:00], [ma 12:02]: Az én környezetemben sem tudok ilyen panaszt, pedig sok beoltott ember ismerek. A többségüknek volt némi oltási reakciója (karfájdalomtól hidegrázásig, lázig), de utána semmi. Sőt, egy kollégám-barátom azt mesélte, hogy neki minden évben ugyanakkor elő szokott jönni az allergiája, de idén nem jött elő (néhány hónappal az oltás után). (Persze ő okosabb annál, mintsem azt állítsa, hogy ez a két dolog ok-okozati kapcsolatban van, csak érdekességként mesélte.)
2021. nov. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
67%
Fiatal vagyok, nem különösebben rizikócsoport, de beadatom. Most mentem volna holnap, de összeszedtem egy bakteriális mandulagyulladást, szóval majd később. Valamennyit még biztosan ér a tavaszi oltásom, a kollégám kovidos lett a múlt héten és nem kaptam el, pedig mellette ültem maszk nélkül.
2021. nov. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
83%

#9 jobbulást! Én abban sem vagy biztos, hogy jó oltást kaptál.

Ezektől még az is kitellik.

2021. nov. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 mindentudó99 ***** válasza:
22%
6 hónap után csökken az oltás hatása. 8 hónapra adattam be a 3.-at.
2021. nov. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
28%
Ahogy a 180 nap lejárt, egyből mentem a 3.-ik oltásra. Nem az volt a szempont, hogy mennyi idő telt el, hanem az, hogy most M.O.-n felfutóban van a járvány, nekem pedig még egy 2 napos influenza kiesés sem hiányzik jelenleg. Néztem az adatokat, sokat nem találtam, de jellemzően azt írták, hogy a 2.-ik oltás után 6 hónapra már töredéke a védelmed. Aki pedig fél a vakcinától, saját döntése, én jobban félek ettől a laborszökevény ocsmányságtól, amiről az ismerőseim bizarabbnál bizarabb tüntetekről számoltak be.
2021. nov. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
19%
Én 4 hónap után mérettem ellenanyagszintet, 4000 AU körül volt, de múlt héten el kellett utaznom egész hétre, így előtte beadattam a harmadikat, biztos, ami biztos. Eredetileg azt terveztem, hogy 6-7. hónap után megint méretek egy ellenanyagszintet, de mivel kifutóban van a Pfizer, valószínűleg mégis elmentem volna ezen a héten.
2021. nov. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
72%
Még nem telt le a 4 hónap a második oltásomtól számítva. Majd ha letelik, utána eldöntöm. Még kell mennem fogászatra, szemészetre is, nem fér bele minden egyszerre.
2021. nov. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
68%
"Előtte semmi bajom nem volt, tök egészséges voltam, azóta meg minden nyavajám kijött." - Én pont fordítva jártam, nem bántam meg az oltást, előtte sose úsztam meg a szezonális nyavalyákat, most alig volt valami bajom, pedig tömegközlekedéssel járok dolgozni.
2021. nov. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!